Şimdi Ara

Baikal Giant N Mineri hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, mining kasma ile ilgili araştırmalar yaparken böyle bişeye denk geldim.10-15 bin tl ile bu sistemi alıp ayda 2-3K para kazanacağım diyorlar.

Mesela bu sitede Baikal giant N için aylık 700 dolar gelir civarında diyorlar.
    https://www.nicehash.com/profitability-calculator

Yapan veya daha önce araştırma yapan var mı? Gerçekten böyle mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Baikal giant n i incelemedim ancak tavsiye edebileceğim S9 antminer var bitmain in cihazı , yatırım maliyeti / kazanç gayet yüksek sizinde incelemenizi tavsiye ederim. 14 TH gibi bi değerde bitcoin kazıyor, yaklaşık 2200 dolar civarında ve aylık profit yaklaşık olarak 200 250 dolar civarı.

Halihazırda ben ekran kartları ile kazıma yapıyorum ancak bu tarz bi cihaz alıp hem incelemek hemde performasını değerlendirmek için girişimlerde bulundum, henüz cihazı istediğim fiyatlara bulabilmiş değilim ve stok sıkıntısı var malum Türkiyeye yurtdışından bu tarz cihazları sokmak biraz tefferruat istiyor.

Umarım bir fikir verebilmişimdir.

Düzeltme : cihazın gelirleri baya bir düşmüş bundan 1 ay öncesinde 350-400 dolar civarında veriyordu cryptocompare.com da ona istinaden düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coin Künye -- 26 Mart 2018; 8:26:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coin Künye

Merhaba,

Baikal giant n i incelemedim ancak tavsiye edebileceğim S9 antminer var bitmain in cihazı , yatırım maliyeti / kazanç gayet yüksek sizinde incelemenizi tavsiye ederim. 14 TH gibi bi değerde bitcoin kazıyor, yaklaşık 2200 dolar civarında ve aylık profit yaklaşık olarak 200 250 dolar civarı.

Halihazırda ben ekran kartları ile kazıma yapıyorum ancak bu tarz bi cihaz alıp hem incelemek hemde performasını değerlendirmek için girişimlerde bulundum, henüz cihazı istediğim fiyatlara bulabilmiş değilim ve stok sıkıntısı var malum Türkiyeye yurtdışından bu tarz cihazları sokmak biraz tefferruat istiyor.

Umarım bir fikir verebilmişimdir.

Düzeltme : cihazın gelirleri baya bir düşmüş bundan 1 ay öncesinde 350-400 dolar civarında veriyordu cryptocompare.com da ona istinaden düzenledim.

Hocam, peki ekran kartı ile mi kazıma daha mantıklı yoksa böyle sistemlerle mi kazıma yapmak daha mantıklı. Birde nicehash sitesinde gösterdiği gelirler doğru mu ? Mesela Giant N 13.500TL civarında yine S9'da bu civarda. ama nicehash sitesinde s9 daha düşük gelir gösteriyor :/ anlayamadım gitti.

• Gerçekten öyle ama nicehash ve monero buna engel olmak için Nisan aynın 6 sında cryptonightv7 algorithmasını çıkararak asic cihazların cryptonight kazmasını engelleme düşüncesindeler. Bence en azından Nisan 15 bekle derim. ASİC firmaları bu sorunu aşamazlarsa alıcagın cihazla altcoin veya yeni pool arayışlarına girmen gerekebilir.
  • Yani gösterilen kazançlara göre ekran kartı veya bu bahsettiğimiz cihazlar arasında pek kazançta bir değişiklik olmuyor ancak şöyle etkenler var, güç tüketimi , gpu cihazlarda daha fazla arıza oranı , asic cihazlar daha kompakt , gpu da temin daha kolay ancak asic cihazlar için şu an bunu söylemek pek mümkün değil gibi.

Bununla ilgili rakamlara ve analizlere dayalı bir video çekmek için fikir vermiş oldunuz bana, teşekkürler bu arada.
    en azından asic cihazlar için veri toplayarak kendi kullandığım riglerle karşılaştırmayı düşünüyorum.
  • Ben bir adet almayı düşünüyorum. Düşündükçe de zorluk her geçen gün artıyor ne yapmamı önerirsiniz kafam karışık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.