Şimdi Ara

Baglandi gozukuyor ama calismiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, arkadaslar. Son gunlerde canimi sikan internet sorunum var. Suan Almaniyada ozel bir ogrenci evinde kaliyorum. Sorunum soyle: wireless uzerinden internete baglandigimda baglanti gerceklesiyor ve wifi sinyali maksimumda. Ama internete bagalanamiyorum. Bilgisayarda wifi simfesinin uzerinde unlem isareti beliriyor. Onceleri onemsememistim, cunki 1 saata kalmaz hersey normale donuyordu. Ama mesela bu konuyu yazdigimda bile wifi calismiyor (mobil internetten girerek yaziyorum konuyu). Ustelikte bazen cok suratli oluyor, bazen cok agir. Halbuki internet 72 mb/s. Bu sorunu modeme erismeden nasil cozerim? Cunki suan modeme erisemiyorum. Modemin oldugu oda kilitli, orda kalan cocukta evine gitmis. Ne yapmami onerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modeme erişmeden diagnostik yapman zor. Modem arayüzünde WAN bağlantısında kopma/kısıtlama veya başka bir sıkıntı varsa bu modem admin'inin yetkisinde. Ünlem işareti olması eğer LAN IP'inde sıkıntı yoksa, WAN erişiminde problem olduğunu gösteriyor.
  • Modemden dolayi sikinti ola bilir mi, yoksa providerden mi kaynaklaniyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: BabekDesign

Modemden dolayi sikinti ola bilir mi, yoksa providerden mi kaynaklaniyor acaba?

İkiside olabilir ama asıl senin bilgisayarda sorun olup olmadığını anlamak için aynı modeme bağlı diğer kişilerin durumunu öğrenmen lâzım.

Almanya gibi biryerde ISP sorunu olacağını pek zannetmiyorum bu arada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: BabekDesign

Modemden dolayi sikinti ola bilir mi, yoksa providerden mi kaynaklaniyor acaba?

İkiside olabilir ama asıl senin bilgisayarda sorun olup olmadığını anlamak için aynı modeme bağlı diğer kişilerin durumunu öğrenmen lâzım.

Almanya gibi biryerde ISP sorunu olacağını pek zannetmiyorum bu arada :)

bilgisayarda bir sikinti yok, cunki ayni anda diger arkadaslarda da internet gidiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.