Şimdi Ara

bağış adı altında toplanan paralar:@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eml son sınıf bilgisayar bölümü öğrencisiyim. bizim bölüm şefi bizim sınıftakilere yere parke yapılacak diye kişi başı kırk lira istemiş. Geçen senede abileriniz yani son sınıflar kişi başı elli verdi bikaç sınıfa yaptırdık şimdi bütün sınıflara yaptırıcaz demiş itirazı olan varsa şimdi söylesin yoksa oraya buraya şikayete gitmeyin vermek istemeyen gelsin bana söylesin demiş. bizim sınıftakiler bana bu olayı iş işten geçtikten sonra söyleyince itiraz edemedim. Diplomalarınız benim elimden geçicek yavrucuuum diye tehtid etmiş sınıftakiler yusuf yusuf.

yahu son sonıftan paramı istenir?
    hani eğitim parasız dı ?
    milli eğitim bakanı bağış toplamak yasak demedimi ?
    hocanın tehtid etmeye hakkı varmı
    benim vermeem gibi bi hakkım varmı?

babama söyledim annen gitsin yarın okula yirmi lira versin geçsin dedi.

Babamda sinir oldu bu okula tek kuruş kazandırmak istemiyorum nefret ediyorum.

Soru: ne önerirsiniz?

• fakirligin luzumu yok. ben senelik 5000$ veriyorum burslu oldugum halde. gelipte konumu aciyoz yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eşimde üniversitede okuyor onada hergün şuraya üye ol buraya üye ol gibi teklifler sunuyormuş teklifte değil aslında mecburi birde tehdit ediyormuş hoca gidin şikayet edin rektöre diye herkesin haberi var diyormuş en son üye olduğu yer seramik kursu muydu neydi sürekli para kitap al şunu alın felan filan

• Hemen ilçe milli eğitime; veliniz ile. Kendileri ne sanıyor bunlar? Veli dilekçe verince süt dökmüş kediye dönüyorlar emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Hemen ilçe milli eğitime; veliniz ile. Kendileri ne sanıyor bunlar? Veli dilekçe verince süt dökmüş kediye dönüyorlar emin olun.

Kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: bunukimyazdı

fakirligin luzumu yok. ben senelik 5000$ veriyorum burslu oldugum halde. gelipte konumu aciyoz yani

Fakirliğin luzumu yok nedir ya ? Adam bana maaşını nezaman alıyon dedi maaş dediğim staj parası 200 tl dersaneye veriyom bitiyo. senin paran varki senelik 5000 dolar veriyon bizde yok. kim bilir babanın altında ne araba var benim babamın altında bisiklet var zenginsen benimkinide veriver!
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Hemen ilçe milli eğitime; veliniz ile. Kendileri ne sanıyor bunlar? Veli dilekçe verince süt dökmüş kediye dönüyorlar emin olun.

ama işte normalde velisiz gider şikayet ederdim ama ortada tehtid var şikayeti olan iki hafta içinde bana söylesin demiş iki haftadır bölüm dersine gitmiyodum. bizim sınıftakilerde songün söylediler. diplomalarınız benim elimden geçicek demiş resmen sınıftakiler süt dökmüş kedi şuanda
  • Lisedeyken ne çok para isterlerdi ya ilkokuldayken herkes verirdi ezik kalmamak için bende verirdim ama Liseye geçince aklım başıma geldi 1 kuruş para vermedim nerdeyse her hafta boya parası tuvaletlere sabun alınacak parası kömür parasıydı sürekli para isterlerdi hiç birinide vermezdim hiçbir sorunda olmadı sende aklını kullan para yedirme bunlara devlet gerekli harcamalar için ödenek veriyo bunlara ben Liseyi bitirdikten sonra topladıkları paraları ne yaptığıklarını duydum şok oldum sakın verme sorun çıkarırlarsa ilçe milli eğitime git müdür hakkında soruşturma açsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe

Lisedeyken ne çok para isterlerdi ya ilkokuldayken herkes verirdi ezik kalmamak için bende verirdim ama Liseye geçince aklım başıma geldi 1 kuruş para vermedim nerdeyse her hafta boya parası tuvaletlere sabun alınacak parası kömür parasıydı sürekli para isterlerdi hiç birinide vermezdim hiçbir sorunda olmadı sende aklını kullan para yedirme bunlara devlet gerekli harcamalar için ödenek veriyo bunlara ben Liseyi bitirdikten sonra topladıkları paraları ne yaptığıklarını duydum şok oldum sakın verme sorun çıkarırlarsa ilçe milli eğitime git müdür hakkında soruşturma açsınlar.

işte bana böyle bi gaz lazımdı. 5liralık mauseleri ve on liralık8 GB flash belleri 23 tlye satmaya çalıştılar alan salaklar oldu aldı.
    İçine yok ders modüllerini atıcaz bilmem ne modül milli eğitimin sitesindede var zaten. Kandılar aldılar ben mauseyi evden getirdim flashımda zaten vardı :D

edit: bizim okuldaki hocalar onlarca mauseyi bize paketip depoya kaldırdılar. Gerekçeleri mauseler çalınıyomuş.
    mauseleri evden getiriyoruz. hatta bi hoca var mauseyi unutursak günlük mauseyi 1 tlye veriyo kiralık parası gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo48

quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe

Lisedeyken ne çok para isterlerdi ya ilkokuldayken herkes verirdi ezik kalmamak için bende verirdim ama Liseye geçince aklım başıma geldi 1 kuruş para vermedim nerdeyse her hafta boya parası tuvaletlere sabun alınacak parası kömür parasıydı sürekli para isterlerdi hiç birinide vermezdim hiçbir sorunda olmadı sende aklını kullan para yedirme bunlara devlet gerekli harcamalar için ödenek veriyo bunlara ben Liseyi bitirdikten sonra topladıkları paraları ne yaptığıklarını duydum şok oldum sakın verme sorun çıkarırlarsa ilçe milli eğitime git müdür hakkında soruşturma açsınlar.

işte bana böyle bi gaz lazımdı. 5liralık mauseleri ve on liralık8 GB flash belleri 23 tlye satmaya çalıştılar alan salaklar oldu aldı.
    İçine yok ders modüllerini atıcaz bilmem ne modül milli eğitimin sitesindede var zaten. Kandılar aldılar ben mauseyi evden getirdim flashımda zaten vardı :D

edit: bizim okuldaki hocalar onlarca mauseyi bize paketip depoya kaldırdılar. Gerekçeleri mauseler çalınıyomuş.
    mauseleri evden getiriyoruz. hatta bi hoca var mauseyi unutursak günlük mauseyi 1 tlye veriyo kiralık parası gibi.

Sizinkilerin bahanesi yine iyimiş bizimkiler kişi başı 5 TL topluyolardı ıslak mendil alınacak diye

• oda iyiymiş. bizim okul top kağıdı bittiği zaman telefon araması yapıyo aldığı telefonları top kağıt karşılığı geri veriyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunukimyazdı

fakirligin luzumu yok. ben senelik 5000$ veriyorum burslu oldugum halde. gelipte konumu aciyoz yani

ok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatsumi Senpai -- 9 Mayıs 2013; 11:52:46 >
  • Diploma tehtidi klasiklerden bir tanesidir. Diploma parası adı altında yalnızca diplomanın arkasına harç miktarı ve makbuzunun alındığına dair vergi dairesi ve okul müdürlüğü tarafından onaylanmış miktarı alabilirler. Diplomanı alacağın zaman diplomanın arkasına bakmak istediğini belirt ve o parayı öde. Onun dışında hiçbir ücret talep edemezler. Eğer diplomanı göstermezlerse en yakın milli eğitim merkezine başvur. Belgeni almaya gitmeden önce okul müdürünün, muhattap olduğun kişinin adını bir kenara not al. Başvuruda bulunacağın zaman bunları şikayette okul adınla birlikte belirt. Kendi tc kimlik numaranı da isteyeceklerdir. Sonrasında arkana yaslan ve olacakları izle.

Benim mezuniyetimde de aynı sorun olmuştu. 50 lira toplam ücret istediler. Bende öyle mi deyip gerekli başvuruda bulunacağımı söyledim. Ertesi gün müdür yardımcısıyla muhattap oldum. Bana yanlış anlaşılma olduğunu yalnızca işlem paralarını ödememiz gerektiğini, onun üzerindeki miktarın bağış olacağını ve bizim inisiyatifimize kaldığını söyledi. Eğer o gün gittiğimde de alamasaydım başvuruda bulunacaktım. Fakat bazen karşı tehdit okul yönetimi tarafından ciddiye alınabiliyor. Alınmasaydı sonunda yine de ben hakkım olan şekilde belgelerimi alacaktım o yüzden bir problem yoktu. İşte sonuç olarak 4.90 tl harç ücreti olarak diplomanın arkasına belirtilmiş. Ben yine insaniyet namına 10 lira yatırdım ve belgelerimi alıp geriye döndüm. O günden sonrada hiçbir münakaşamız olmadı. Fakat arkadaşlarımla görüştüğüm kadarıyla büyük bir çoğunluk 50 lirayı yatırıp o şekilde belgelerini almışlar ve o miktarın kesin olduğunu zannettikleri için o şekilde almışlar.

Hakkınızı aramadığınız müddetçe okul yönetimleri istedikleri gibi at koşturabilir. Fakat onlarda bir memur ve onlarında hesap vermeleri gereken bir kanun ve üstleri var. O yola başvurursanız ve birazda bilinçli, aklı başında davranırsanız kimse sizden fazla bir şey alamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slothere

Diploma tehtidi klasiklerden bir tanesidir. Diploma parası adı altında yalnızca diplomanın arkasına harç miktarı ve makbuzunun alındığına dair vergi dairesi ve okul müdürlüğü tarafından onaylanmış miktarı alabilirler. Diplomanı alacağın zaman diplomanın arkasına bakmak istediğini belirt ve o parayı öde. Onun dışında hiçbir ücret talep edemezler. Eğer diplomanı göstermezlerse en yakın milli eğitim merkezine başvur. Belgeni almaya gitmeden önce okul müdürünün, muhattap olduğun kişinin adını bir kenara not al. Başvuruda bulunacağın zaman bunları şikayette okul adınla birlikte belirt. Kendi tc kimlik numaranı da isteyeceklerdir. Sonrasında arkana yaslan ve olacakları izle.

Benim mezuniyetimde de aynı sorun olmuştu. 50 lira toplam ücret istediler. Bende öyle mi deyip gerekli başvuruda bulunacağımı söyledim. Ertesi gün müdür yardımcısıyla muhattap oldum. Bana yanlış anlaşılma olduğunu yalnızca işlem paralarını ödememiz gerektiğini, onun üzerindeki miktarın bağış olacağını ve bizim inisiyatifimize kaldığını söyledi. Eğer o gün gittiğimde de alamasaydım başvuruda bulunacaktım. Fakat bazen karşı tehdit okul yönetimi tarafından ciddiye alınabiliyor. Alınmasaydı sonunda yine de ben hakkım olan şekilde belgelerimi alacaktım o yüzden bir problem yoktu. İşte sonuç olarak 4.90 tl harç ücreti olarak diplomanın arkasına belirtilmiş. Ben yine insaniyet namına 10 lira yatırdım ve belgelerimi alıp geriye döndüm. O günden sonrada hiçbir münakaşamız olmadı. Fakat arkadaşlarımla görüştüğüm kadarıyla büyük bir çoğunluk 50 lirayı yatırıp o şekilde belgelerini almışlar ve o miktarın kesin olduğunu zannettikleri için o şekilde almışlar.

Hakkınızı aramadığınız müddetçe okul yönetimleri istedikleri gibi at koşturabilir. Fakat onlarda bir memur ve onlarında hesap vermeleri gereken bir kanun ve üstleri var. O yola başvurursanız ve birazda bilinçli, aklı başında davranırsanız kimse sizden fazla bir şey alamaz.

saol valla rahatlattın. :D ama bizim bölüm şefi tambi... laf bulamıyorum işte. bu sene arkaşı sınıfta bıraktı düşün son senesinde okula hep geldi stajı naylon stajdı her hafta üşenmeden kontrole gitmiş hergün yok yazdırmış iş yerine istese indirebilir devamsızlığını bi ay 20 gün sınırında geldi çocuk sonra geçirmiyom lan dedi geçirmedi. ilerde bu işi yapmak istemediği için naylon staj ayarladı ama sınıfta kaldı :D

• Son sınıflar niye para vermiş amma saflarmış.
  • Oha siz son sınıflar para vermişsiniz o zaman sazan.avi olmuşsunuz geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Son sınıflar niye para vermiş amma saflarmış.

bizim okul işin suyunu çıkarıyo ya özellikle bizim bölüm çıkarıyo ya diğer emllerde 5 liraya staj defteri alıyolar bizim okulda 25ilkdönem aidatı 25 2. 30da staj defteri diye80 tl istiyolar ben annemle gittim 25+30 verdim diğerini 2. dönem dedim vermiycem onuda. geçen sene son sınıflar 100 küsür lira ilişki kesme parası vermişler kendileri söyledi. ne koparsam kar diye düşünüyolar
  • Kendini ezdirme. Bizim okulda 5 sene önce yapılan spor salonunun parasını istiyorlardı 5 TL. Arkadaşla ikimiz , 2,5 TL veriyorduk. O derece yani. Okula kayıt parası 100 TL istediler gittim mahallenin muhtarı ile konuştum bedavaya kayıt oldum - sevecen bir tipim var - okuldaki hocaların hepsi --ne. Bişey lazım olduğunda hemen şuraya para yatır öyle gel diyorlar. Yapmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zen Man

Kendini ezdirme. Bizim okulda 5 sene önce yapılan spor salonunun parasını istiyorlardı 5 TL. Arkadaşla ikimiz , 2,5 TL veriyorduk. O derece yani. Okula kayıt parası 100 TL istediler gittim mahallenin muhtarı ile konuştum bedavaya kayıt oldum - sevecen bir tipim var - okuldaki hocaların hepsi --ne. Bişey lazım olduğunda hemen şuraya para yatır öyle gel diyorlar. Yapmayın.

Aynen saolun böyle desteğe (gaza) ihtiyacım vardı =) cesedimi çiğnerler anca :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevo48

quote:

Orijinalden alıntı: Zen Man

Kendini ezdirme. Bizim okulda 5 sene önce yapılan spor salonunun parasını istiyorlardı 5 TL. Arkadaşla ikimiz , 2,5 TL veriyorduk. O derece yani. Okula kayıt parası 100 TL istediler gittim mahallenin muhtarı ile konuştum bedavaya kayıt oldum - sevecen bir tipim var - okuldaki hocaların hepsi --ne. Bişey lazım olduğunda hemen şuraya para yatır öyle gel diyorlar. Yapmayın.

Aynen saolun böyle desteğe (gaza) ihtiyacım vardı =) cesedimi çiğnerler anca :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.