Şimdi Ara

Ölen Baba'nın Varlık yönetim şirketine devredilen borcu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, babam 2017 Ağustos ayında vefat etti. Bu süreden çok önce (tam emin değilim) Şekerbank dan miktarını da bilmediğim bir Kredi çekmiş krediyi de ödememiş sonuçta Şekerbank da borcu Varlık yönetim şirketine devretmiş. Bu arada şirketin söylediğine göre biz babanızla konuştuk bize ara ara ödeme yapıyordu ama borcu bitmedi bunu siz ödeyebilir misiniz dedi, açıkçası durumum müsait olsa sıkıntı yok ama şu anda ödeme gücüm yok bir de şu var tek evlat ben değilim ama böyle şeyler hep beni buluyor, ödenmeyen Kredi kartları, telefon borçları vs bende yıprandım biraz. Bu durum nasıl olur çıkar yol nedir bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• miktar?
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Ana borç galiba 1000tl civarı tabii gecikme faizini falan bilmiyorum.
  • 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt
    Varlık şirketleri faizlerde filan büyük indirimler yapıyorlar, yapacakları son miktarı bir öğrenin derim, belki 1000 TL'ye filan kapatırlar

• sertosman S kullanıcısına yanıt
    Ama sorun şu ki 1000 tl dese bile ödeme durumum yok. Sıkıntı orda yoksa mevcut borçlarım olmasa uğraşmaz öderdim.
  • Mirasın hükmen reddi yoluna gidin diyeceğim ama 1000 tl için bu yönde karar vermeyebilir mahkeme. Ya da banka ile bir görüşün, belki sigortası vardır babanızın, kredi kullanırken yapmış olabilirler

• Anladım, yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt
    rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Anladım, yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Varlik yonetim sirketleri tam anlamiyla su katilmamis....

Ayrica bir de olenleri takip edip dolandirmaya calisanlar var benim olen amcamin arkasindan da kanser ulaci borcu var diye aramislardi (kayitlari nereden ele geciriyorlar bilmiyorum) tabiki asparagasti ve kanmadik. Yani sizi arayan dolandirici olabilir

Oncelikle borcun tum islak imzali evraklarini isteyin

Eger borc icraliksa kesinlikle gidin icradan dosya borcunu ogrenin (bir personelimize varlik yonetim sirketinin 5000 tl indirimle 8000 e indigi borc icrada 6000 cikti)

Borc icraliksa kesinlikle icraya odeme yapin yoksa aldiklari parayi tekrar icradan almaya kalkarlar

Simdi gelelim durust bir varlik yonetim sirketinde ise pazarlik yapin 1000 tl yi faizsiz 12 takside kadar boldurebilirsiniz (sonucta 50-100 tl para verdiler almak icin) yalniz bunu yapip parayi varlik yonetim sirketine odeyecekseniz de 1000 tl odendigi takdirde su dosya no lu kredi ya da icra dosyasini ibra ederim diye belge alin (belge yaninda mutlaka imza sirkuleri isteyin)

• ponchik P kullanıcısına yanıt
    Konuya vakıf değilim bu işlerden pek anlamam dediğiniz gibi belki de yalan bunlar. Gerçi bir daha aramadılar ilginç.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.