Şimdi Ara

Bağırsak kurdu.. ( kilo alamama sorunu ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
3
Favori
84.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Beyler bunlar hareket ediyor

Bağırsak kurdu.. ( kilo alamama sorunu )

off ne berbat bi şey bu. adam kurtlarla geri dönüşüm halinde sürekli sanki. kurt adam dedikleri bu olmalı.

• bendede olabilir yarın yada diğer gün doktora gidim
    1.80 boy
    68 kilo
  • quote:

Orijinalden alıntı: byeblade

karnınız açken ağzınıza bir yudum ılık süt alıp 20 saniye bekleyin.

süreç içerisinde bağırsakta kıpırdama olursa tenya var demektir

vav bunu denicem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

zayıflamak için bağırsak kurdunu özellikle bünyesinde barındıranları okumuştum, ünlülerdi.

neyse soruna gelince, kabak çekirdeği ye bol bol. + doktora git.

kabak cekirdegi iiyi geliyor mu gercekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boy 1.80 di en son kilo 75 sabahları kahvaltı yapamam böyle bi alışkanlık var en ufak bir besin maddesi aldığımda midem bulanır kusacak gibi olurum sıvı içecekler hariç öğle yemeği çok nadir arada 1, 2 zeytin 1, 2 dilim ekmek genelde akşamları yerim 1 tabak yemek bitmeden doyarım zaten sporu bıraktığım için kilo aldım normalde 55 kiloydum 75 oldum şu anda normal kilodayım 80 85 olursa hemen spora başlıyıp eriticem bağırsak kurdundan korkuyorum 75 kiloyum ama çok zayıf gösteriyorum boyumdan dolayımı bu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: killsomething

Arkadaşlar çok fazla yemek yiyorum ama kilo alamıyorum sürekli 63 kiloıyum boyum 1.83 falan. bağırsak kurdu falan olabilir mi sabahları midem bulanıyo kahvaltı pek yapamıyorum .. doktora gideceğim acaba hapla falan geçer mi bunlar başına gelen var mı ?

şurada video buldum bi de
    http://www.uzmantv.com/bagirsak-kurdunun-belirtileri-nelerdir

eger öyle bır kurt varsa bende ıstıyorum serpıstırın benım bagırsaklarada...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cacophony.

quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

1.70 boyum var 43 kiloyum. Ben de senin gibi düşünüyorum. Hap ile tedavi ediliyormuş fakat testini yaptırmaya üşeniyorum.

boy ve kilo oranımız neredeyse aynı, geçen sene doktora gitmiştim hiç bir sorunun yok sadece metabolizman hızlı dedi. bir çözümü olduğunu da sanmıyorum iskender de yesem, çay da içsem 15-20 dk sonra tuvalet ihtiyacı hissediyorum.

O mesajdan sonra baya gelişme yaşadım. 173 oldu boyum kilom da 50-53 arası gidip geliyor.

• Bunlar zararsızsa bende alayım 2-3 tane ,
  • Benim de boyum 1.86 kilo 67..
    Yorumları okurken içim ürperdi bazen yatarken ağzımdan salya akıyor yastığa ama her zaman değil. Ağız kokusu ondan mıdır bilmiyorum diş ve ağız bakımım pek iyi değildir.
    :D Ondan olmayabilir.

B*kumda hareket eden beyazımsı bişeylere rastlamadım kapkara s*çarım zaten olsa bile görünmez.

Kendimi bildim bileli zayıfım.6 yaşına kadar belki kilom idealdi ama sonrasında boyum uzadı birden bu hale geldik.Yaşım şu an 18 hala kilo-boy orantısız.
  • Arkadaşlar ilk başta gelişme çağında olanlar ne kadar yerse yesin kilo almaz diyebilirim. Alanlarınız var ise onlar ya gerçekten çok abartmıştır. Ve yahut metabolik bir rahatsızlığı vardır. Kilo alma olayı genelde 25 ve üstünde başlar.

Askerde ise düzenli yemek yemek ve fiziksel aktivite kas yoğunluğunu artırır (kas hücreleri büyür ) sağlıklı kilo almış olursunuz.

Parazitlere gelince bir kaç çeşit parazit var. solucan tarzı olanlar ascaris,tenya kıl kurdu gibi terimlerle geçenler ciddi belirtiler gösterirler. İlerleyen dönemlerde aşırı karın ağrıları , kaşıntılar vb. yani doktora gitmeden duramazsınız.

Sadece giardia denen bir tip parazit var ki. Bu parazit kilo kaybı yaptığı gibi % 90 hiç bir belirtide göstermez. Yani ne karnınız ağrır,ne ishal olursunuz. Ne de dışkınızdan kan gelir. Laboratuvarda ki arkadaşlar tecrubeli ise direk incelemede bu amibimsi canlıyı görebilir ve teşhis koyabilirler. Bu parazite yakalanması da çok basit olabilir herkeste bulunabilir. Bazen çok artığında aşırı zayıflama ve ağrılarla gelenler oluyor. Ama geneli işyeri kreş gibi şeyler için rapor almaya gelenlerde tesadüfen çıkar. Birde kansızlık ve zayıflık sorunu olanlara doktorlar ek belkide odur mantığı ile gönderilenlerde çıkıyor.

Ama genede ben paraziter bir rahatsızlığınız olduğunu düşünmüyorum.

http://www.dpd.cdc.gov/dpdx/html/imagelibrary/G-L/Giardiasis/body_Giardiasis_il1.htm

• 1.75 boy 65 kg.

Kilo alamiyorum bu halimi cok seviyorum. No problem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

zayıflamak için bağırsak kurdunu özellikle bünyesinde barındıranları okumuştum, ünlülerdi.

neyse soruna gelince, kabak çekirdeği ye bol bol. + doktora git.

kabak cekirdegi iiyi geliyor mu gercekten

çocukluğumdan beri biliyorum kabak çekirdeğinin iyi geldiğin bağırsak kurtlarına. kimse de hayır demedi şimdiye kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Arkadaslar tahlille alakası yok bunları anca endoskopi(bayiltarak mideye kamera sokuyorlar ağızdan ) ile öğrenebilirsiniz . 10 dakikalık işlem ameliyat değil

şimdi endoskopiyle ağızdan bağırsaklaramı iniyolar,bide bayıltıyolar
    kıçınız kaşınıyor,gece ağzınızdan salya geliyorsa gidin dışkı tahlili ile çıkar
    endoskopi ile kolonoskopiyi karıştırmayın ikisininde giriş güzergahı ayrı yerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: killsomething

Arkadaşlar çok fazla yemek yiyorum ama kilo alamıyorum sürekli 63 kiloıyum boyum 1.83 falan. bağırsak kurdu falan olabilir mi sabahları midem bulanıyo kahvaltı pek yapamıyorum .. doktora gideceğim acaba hapla falan geçer mi bunlar başına gelen var mı ?

şurada video buldum bi de
    http://www.uzmantv.com/bagirsak-kurdunun-belirtileri-nelerdir

Anaa messi pardon ayni ben lan takip

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cacophony.

quote:

1.70 boyum var 43 kiloyum. Ben de senin gibi düşünüyorum. Hap ile tedavi ediliyormuş fakat testini yaptırmaya üşeniyorum.

boy ve kilo oranımız neredeyse aynı, geçen sene doktora gitmiştim hiç bir sorunun yok sadece metabolizman hızlı dedi. bir çözümü olduğunu da sanmıyorum iskender de yesem, çay da içsem 15-20 dk sonra tuvalet ihtiyacı hissediyorum.

O mesajdan sonra baya gelişme yaşadım. 173 oldu boyum kilom da 50-53 arası gidip geliyor.

dostum formülü paylaşırsan iyi olur.

• Dh forumunda bağırsak kurdu alarmı.
    Bazı belirtileri bende de var gidip görünmek gerek.
  • Biz ne dersek boş doktora gitmekte fayda var.Kimsenin aklına uyup bir şey deneme.
  • Benzin içince geçiyormuş diye duydum
  • 170 boy 60 kg bayagi iyi benimki gerci daha gelisme cagindayim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Arkadaslar tahlille alakası yok bunları anca endoskopi(bayiltarak mideye kamera sokuyorlar ağızdan ) ile öğrenebilirsiniz . 10 dakikalık işlem ameliyat değil

şimdi endoskopiyle ağızdan bağırsaklaramı iniyolar,bide bayıltıyolar
    kıçınız kaşınıyor,gece ağzınızdan salya geliyorsa gidin dışkı tahlili ile çıkar
    endoskopi ile kolonoskopiyi karıştırmayın ikisininde giriş güzergahı ayrı yerler

Kardesim hastalıktan kurtulmak istiyorsan mecbur yaptırıcan acılı işlem değil anestezi iğne vuruyorlar uyuyorsun ameliyat değil

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.