Şimdi Ara

Bağımlılıktan Kurtulma Günlüğüm [KURTULDUM] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
3
Favori
18.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtesliPanda

quote:

Orijinalden alıntı: Staeber41

quote:

Okumadım. Otrivine akar. 1 yıldır kullanıyorum.
    Deniz suyunu nerden aldın?

Eczaneden

Fiyat?

35 lira
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Eczaneden

Fiyat?

35 lira

Ohooo o fiyata 7tane otrivine alınıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eczaneden

Fiyat?

35 lira

Okumadım demişsiniz okuyup tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Arkadaşlar bu bağımlılığa çoğu kişinin sahip olduğunu biliyorum. Bırakmak adına hareketlerim var ve şimdilik sonuç alıyorum. Yardımım dokunur diye düşündüm. Bağımlılığım burun spreyi bağımlılığı (Illiadin,otrivine vs.). Şöyle kısa bir bilgi vereyim. Prospektüs içeriğinde 3 günden fazla kullanılmamasından bahsediliyor. Doktorlar senede 1 kere kullanılmasını öneriyor. Çünkü bağımlılığa sebep oluyor. Olay şöyle gerçekleşiyor. Sprey burundaki etleri büzüştürüyor çabucak etki ediyor ve nefes almanızı kolaylaştırıyor. Fakat sorun şu ; 6 saat içerisinde (bağımlılığınıza göre değişir) etler eskisinden fazla şişiyor ve kullanmanız gerekiyor. Geçen gün bırakmama sebep olan doktorun sözleri söylüyorum ;
    Burnunda koca bir delik oluşur ve bunun geri dönüşü olmaz ya da kimse ameliyat etmez mukoza tabakası elde kalır. Mutlaka bırak.
    Bu sözlerden sonra bırakma kararı aldım. Önceden de denemiştim hypertonic su ile ama başarılı olamamıştım. Şuan başarılı olduğum yöntemi anlatacağım.
    Öncelikle tavsiyem deniz suyu "Sterimar" (herhangi bir viral reklam vs. yoktur bir pay almıyorum)
    1 Sene düzenli olarak günde 3 ve daha fazlası kullandığım burun spreyinden kurtulma günlüğüme başlıyorum umarım yardımcı olur

1. Gün Öneriler ile Yaşadıklarım (02.04.2014)

Öğlen sıktım ve akşam aldığım tek destek deniz suyuydu. Burnumdan gram nefes alamıyordum. Kalp ritmini bozacak şekilde etkiliyor. Psikolojik olarak çok zorlandım sprey sıkıp kurtulma isteğim vardı fakat yapmadım. Zor bir uyku cektim. En zoru ilk gün, net bir karar verip vazgeçmemeniz gerek.

2. Gün Öneriler ile Yaşadıklarım (03.04.2014)

Sabah uyandığımda ilk işim deniz suyu oldu tabiki sıkıştığımı hissettiğim zaman sıkıyorum. Ama bu kadar kolay etki edeceğini düşünmemiştim. Burun biraz olsun nefes almaya başladı. Şuan yani bu saatlerde 20.13 biraz daha rahat nefes alıyorum. Tabi ki insan arıyor ama kararlıyım bırakacağım. Tam anlamıyla kurtulana kadar aklıma geldikce güncelleyeceğim.

Bende de burun tıkanıklığı var.Illiadin kullanıyordum ben de.Bu anlattıklarını bilmiyordum.Artık daha dikkatli olacağım kullanırken.Pekala bu burun tıkanıklığına estetik ameliyat çözüm getiriyor mu?

Evet ameliyatla çözümü var. Eti kesiyorlar parçalıyorlar vs. ağır bir şey diye biliyorum fakat bu spreyleri kullananları çoğu zaman ameliyat yapmıyorlarmış. İyice burun yıprandığı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

2seneyi astı kullanıyorum otrivine tak etti artık yazın gidecem doktora artık napıyor ne ediyor doktor yapsın bişi kurtarsın beni kaç kere denedim ama kurtulamadım galiba bi sıkıntı var

Burunda kemik eğriliği varsa ya da sinüzit gibi şikayetleriniz varsa derdinizin dermanı olmuştur ve bağımlı olmuşsunuzdur fakat artık daha büyük bir derdiniz var. Burnunuzu kaybettirecek kadar büyük. Kurtulmaya bakın derim.
  • quote:

quote:

2seneyi astı kullanıyorum otrivine tak etti artık yazın gidecem doktora artık napıyor ne ediyor doktor yapsın bişi kurtarsın beni kaç kere denedim ama kurtulamadım galiba bi sıkıntı var

Burunda kemik eğriliği varsa ya da sinüzit gibi şikayetleriniz varsa derdinizin dermanı olmuştur ve bağımlı olmuşsunuzdur fakat artık daha büyük bir derdiniz var. Burnunuzu kaybettirecek kadar büyük. Kurtulmaya bakın derim.

Burnumda eğrilik var sünizitim de var bir kez olsun burun spreyi kullanmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KöpeklereFısıldayanAdam

quote:

quote:

Burnumda eğrilik var sünizitim de var bir kez olsun burun spreyi kullanmadım

Bende de ikisi var. Kullandım ve şimdi kurtulmaya çalışıyorum. Kesinlikle tavsiye etmem.

• Iki ilactan da kullandim. Hatta buzdolabinda duruyor olmalari lazim. Bagimlilikla uzaktan yakindan alakasi yok bana gore. Hatta sikici geliyor bir sure sonra. Fakat ben kolay kolay bagimli olmayan birisiyim.
  • imzamı okuman yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Ayi

Iki ilactan da kullandim. Hatta buzdolabinda duruyor olmalari lazim. Bagimlilikla uzaktan yakindan alakasi yok bana gore. Hatta sikici geliyor bir sure sonra. Fakat ben kolay kolay bagimli olmayan birisiyim.

Elinizde olan bir sey degil biyolojik olarak ihtiyac duyuyorsunuz.

• kolay gelsin kardeş

• Allah yardımcın olsun. İstikrarını koru, adamsın.
  • Ben ihtiyac duymamisim demekki neyse size gecmis olsun
  • Aklıma Eminemin bağımlılıkları geldi. Allah yardımcın olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eczaneden

Fiyat?

35 lira

• Banada yanlış teşhisle astım ilacı vermişlerdi 4 ay kullandım. Hala doğru düzgün nefesim açılmadı yokuş çıkarken bile nefes nefese kalıyorum ilaçtan bir pıst alasım geliyor
  • Bir yaşıma daha girdim valla.Kronik sinüzitim ve bahar alerjim var.Bahar geldiğinde burnum çok fena tıkanır.Bir sıkmaya başlarım spreyi aynı deliğe 6-7 defa basınca anca rahatlarım.Bunda sonra dikkat ederim :D

Her burun spreyinin 5 gün kullanılacağına emin misin ? Doktor alerji için spreyi 1 ay kullan dedi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r10semih

Bir yaşıma daha girdim valla.Kronik sinüzitim ve bahar alerjim var.Bahar geldiğinde burnum çok fena tıkanır.Bir sıkmaya başlarım spreyi aynı deliğe 6-7 defa basınca anca rahatlarım.Bunda sonra dikkat ederim :D

Her burun spreyinin 5 gün kullanılacağına emin misin ? Doktor alerji için spreyi 1 ay kullan dedi ?

Steroidli olanlar 2 ay kullanilabiliyor.

• Ben de yeni hastalıktan çıktım ve illiadini de kestim. Hastaymışım gibi nefes alamıyorum şuanda; ama çok önceden bu bağımlılığı okuduğum için 3 en fazla 5 gün sonra bıçak gibi kesip kullanmıyordum spreyi. En fazla 24 saat sıkıntı çekiyordum. Allah yardımcınız olsun, bilirim burundan nefes alamamak ne demektir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.