Şimdi Ara

Bada 2.0'da Olmasını İstediğiniz Özellikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
4.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıdaki metni İngilizce'ye çevirdik ve ilgili yerlere gönderdik.
    Umarım bu isteklerimizi -eğer yapılması imkanlıysa- ciddiye alıp yaparlar. Bize geri dönüş yaparlarsa yine buraya yazacağız.
    Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle de çeviri için "CommandAura"ya teşekkürler...

Değerli "bada Developers" çalışanları;
    Biz Türkiye Bada kullanıcıları olarak Bada 2.0'da olması gereken özellikler için bir forum oluşturduk. Forumda, Bada 2.0'da olması istenilen özellikler farklı kullanıcılar tarafından tek tek yazıldı ve biz de bu istekleri derledik. Ayrıca bu istekleri derlerken Bada 2.0'ın beta sürümünü de göz önünde bulundurduk. Bu isteklerimizin gerçekleştiğini Bada 2.0'da görmekten mutluluk duyarız. Bu sayede hem Bada'nın geleceği çok parlak olacak, hem de buna paralel olarak bizlerin yüzü gülecek.

Not: Bada 1.2 Türkiye'de Kies'e çok geç gelmişti. Aynı şeyin Bada 2.0'ın tam sürümünde de olmasını istemiyoruz.

Ayrıca Kies'in de geliştirilmesini istiyoruz. Özellikle de Kies'e mesajları okuyabilme, mesaj gönderebilme özelliklerinin eklenmesini ve bu özelliklerde Türkçe desteğinin de tam olması istiyoruz.

Sizlere şimdiden teşekkür ediyoruz ve iyi çalışmalar diliyoruz.

Bada 2.0'da Olmasını İstediğimiz Özellikler

1. Gönderilen ve gelen mesajlarda sınırsız mesaj kayıt hafızası.

2. Mesajlardaki iletim raporunun "gelen mesaj şeklinde" olmaması. Mesajlar iletildiği zaman bunun bir renkle belirtilmesi (Hali hazırda; mesaj gönderilemediğinde gri oluyor, gönderildiğinde mavi oluyor. İletildiğinde de yeşil vs. ile gösterilebilir.).

3. "Text to Voice" ve "Voice to Text" özelliklerinin Türkçe desteğinin olması.

4. Live Wallpaper özelliği.

5. Gelen maillerin otomatik olarak indirilme işleminin 5 dakika gibi kısa sürmesi.

6. GPS alıcı sinyallerinin online olarak yayın yapması.

7. Arama geldiği zaman tam ekran resim ve video atayabilme özelliği.

8. GPS'nin konum bulma konusundaki sıkıntının giderilmesi.

9. Müzik çalarken, müzik çaların işlemciyi gereksiz kullanması sorununun giderilmesi.

10. Videolardaki renk tonlarının etkisinin artırılması.

11. Telefondaki simgeler temalardan bağımsız olarak değiştirilebilsin (telefona sonradan yüklenen uygulamaların renkleri vs. ile temadaki renklerin vs. uyuşmaması sorunun giderilmesi).

12. İnternet tarayıcısının tam ekran olarak da kullanılabilmesi.

13. WMV desteğinin tam olarak sağlanması (ses var, görüntü yok).

14. ZIP dosyalarının desteklenmesi.

15. Navigasyon yazılımının daha sağlam temellere oturtulması ve bunun ücretsiz olarak sunulması.

16. RAM'in şişme sorununun kesin olarak çözülmesi.

17. Müzik çalarda var olan müzik sayısını görebilme ve düzenlenebilir ekolayzır özellikleri.

18. Türkiye için Social Hub'un tam olarak sunulması.

19. Video Player'deki Türkçe karakterli altyazılardaki karakter sorununun giderilmesi.

20. Telefondaki bazı silenemez uygulamaların vs. silinebilmesinin sağlanması.

21. Sistemin, bataryayı iyi bir şekilde kullanması.

22. Flash Player'in mümkün olabilecek en son ve en ideal sürümünün olması.

23. Satürasyon dengesinin ayarlanması ve pembelik sorununun giderilmesi.

24. Sosyal ağlara tam Türkçe desteği ve anlık e-posta alımı.

25. Messenger'de ön kamerayı açabilme özelliği.

26. Video kayıtlarında dip sesinin yok edilmesi.

27. İnternet tarayıcısında, en üstteki adres çubuğuna hızlı erişim için alttaki butonların yanında bir butona yer verilmesi.

28. Klavyede Türkçe karakterlerin (İ, ı, ş, Ş, ğ, Ğ, ö, Ö, ü, Ü, ç, Ç) ayrı birer tuş olarak yer alması. [çok önemli]

29. İnternet tarayıcısının ZIP vs. birçok dosya uzantısı desteğinin sağlanması.

30. Donanımsal olarak mümkünse cihazın 1080p video kaydı yapılabilmesi.

31. Batarya göstergesinin % olarak belirtilmesi.

32. "Bildirimler" kısmından gelen bir mesajı cevapladığımızda, gönderdiğimiz bu mesaj kaydedilmiyor ve iletim raporu da gelmiyor; bu sorunun çözülmesi.

33. "Ses profilleri"ne yeni bir özellik eklenmesi: "Uyku Modu". Bu modta sadece belirlediğimiz numaralardan gelen aramalar ve mesajlar için telefon sesli uyarı versin, diğer numaralardan gelen aramalarda ve mesajlarda telefon sesli uyarı vermesin.

34. Ses profillerinin adını değiştirebilme ve yeni ses profilleri oluşturabilme.

35. İnternet tarayıcısındaki yer imlerini sıralayabilme.

36. Sabit bir "geri tuşu" olmalı. Telefondaki orta tuşa bu işlev kazandırılabilir.

37. Herhangi bir tuşla tuş kilidini açabilme.

38. Foursquare, Formspring, Friendfeed, Google+ ve Live Messenger uygulamalarına yer verilmesi ve bu uygulamaların Facebook ve Twitter gibi telefonla tam uyumlu olması.

39. Sınırsız toplu mesaj gönderilebilmesi.

40. "Mobil İzleyici" özelliğine Türkiye için tam destek verilmesi.

41. Belgelerin, dosyaların, klasörlerin ayrıntılarına bakabilmek.

42. Herhangi bir dosyanın dosya uzantısını görebilmek ve bunu değiştirebilmek.

43. Fotoğraf çekimlerinde ve video çekimlerinde kalitenin artırılması.

44. Gelen aramalarda zil sesinin artarak değil de direkt çalması.

45. Gelişmiş multitasking desteği.

46. Facebook'taki hareketliliklerin eş zamanlı olarak telefondaki "bildirimler"de gözükmesi.

47. Mesajlar vs. şifrelendiğinde, yeni mesaj gelince mesajlar şifrelenmiş olmasına rağmen "bildirimler"de mesajın içeriği gözüküyor; bu sorunun çözülmesi.

48. Widget sayfalarında bir sayfanın tamamen sadece duvar kağıdını göstermesi (ikonlar, yazılar vs. her şey gizli olmalı, sadece duvar kağıdı gözükmeli).

49. Telefonun tamamen yatay kullanılabilmesinin sağlanması (telefonun açılışında, menülerde, kısaca dikey kullanımda olduğu gibi yatay olarak da aynı şekilde kullanabilme özelliği).

50. Görev yöneticisinde, uygulamaların işlemciyi ve RAM'ı ne kadar kullandıklarının belirtilmesi.

51. Klavyede "ileri-geri" butonlarına yer verilmesi.

52. 1080p video oynatabilme.

53. Alarmda toplu ayarlar kullanılması (her alarm için her seferinde zil sesi vs. seçmek zorunda kalmamalıyız).

54. Widget'lerin boy ve genişliğinin ayarlanabilmesi.

55. Menüde, düzenleme ekranında uygulamarın "yüklenme tarihi, sürümü vs." gibi özelliklerini görebilme.

56. "Otomatik döndürme" butonu yerine "Döndürme kilidi"ne yer verilmesi. Yani ekranı yana çevirdiğimizde "döndürme kilidi" ile bunu o şekilde sabitleyebilelim. Aynı şekilde telefonu normal dik kullanımdayken de "döndürme kilidi" ile o şekilde sabitleyebilelim.

57. İnternet tarayıcısında, 5 olan sekme sayısı sınırının artırılması.

58. Mesajlar, dosyalarım vs. şifrelendikten sonra bu şifrelenen yerlere sık sık giriş yapıldığı zaman bir dahaki girişlerde telefon şifre sormadan giriş yapıyor. Bu sorun, "gizlilik kilidi"ni devre dışı bırakıp yeniden aktif edince veya telefonu kapatıp açınca düzeliyor; bu sorunun çözülmesi.

59. Mesajlar, dosyalarım vs. şifrelendikten sonra bu şifrelenen yerlere bir süre sonra giriş yapılmak istendiğinde giriş yapılamıyor, telefon dokunuşları algılıyor fakat tepki vermiyor, bu sorun telefonu kapatıp açana kadar düzelmiyor; bu sorunun çözülmesi.

60. İnternet tarayıcısındaki "yenile" butonunun ekranın alt kısmındaki butonların yanında sürekli olarak yer alması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 13 Ağustos 2011; 15:46:46 >

• birde ben ekleyeyim.bilmiyorum bada 2.0 da düzeltiler mi ama;
    gelen mailleri otomatik olarak indiriyor ama bu işlemi en düşük 30 dakikada bir yapıyor bada 1.2.
    yani bana gelen bir maili 30 dakika sonra almış oluyorum.bunu daka düşük dakikalara düşürselerde
    anlık maillerimi takip edebilsek.mesala 5 dakikada bir gibi...
  • mesela arkadaşlar telefonumuzdaki gps alıcı sinyallerini online olarak yayın yapsın bu ne işe yarayacak dersek notebooklarda yer alan gps yazılımlarına ek donanım ihtiyacı olmadan gps kullanmasını sağlamak.
  • arama geldiği zaman büyük (tam ekran resim ve video atayabilme) güzel olurdu bu video olayı bildiğim kadarı ile hiç bir telefonda yok :)
  • daha önceden kaydedilen alarmların çalmama problemi ile de bi zahmet ilgilensinler ve ayrıca gelişmiş bir görev yöneticisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swes -- 20 Temmuz 2011; 23:33:42 >
  • 1-GPS konum bulma sıkıntısı
    2-Müzik çalarken işlemciyi gereksiz kullanması
    3-İnternet tarayıcısındaki tam ekran sorunu
    4-Videolardaki renk tonlarının çalışmaması
    5-İnternet Flaş sorunu(Android gibi yeni sürüm çıkınca anında güncellense daha iyi olur)
    6-Daha güzel menü geçişleri ve görsel efektler olsa görünüşe katkı yapar
    7-WMV kodeğinin eksik olması(ses var görüntü yok)
    8-Zip formatını desteklememesi
    9-Navigasyon yazılımının daha sağlam temellere oturtulması lazım
    10-Bence 4x4 menü iconlarına geçilmeli,gerçi bada 2.0 ile bunu gördük ama kesin olarak olmalı.
    11-Menülerde klasör oluşturmak
    12-Müzik çalarda kaçtane müziğin olduğunu görememek ve düzenlenebilir ekolayzır efektleri
    13-Türkiye için mutlaka Social Hub'un tam olarak işlevini yapması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 19 Temmuz 2011; 23:38:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swes

daha önceden kaydedilen alarmların çalmama problemi ile de bi zahmet ilgilensinler ve ayrıca gelişmiş bir görev yöneticisi.

Bu sorundan daha önce forumda bahsedildi. Çok denedim ama bende kesinlikle sorun çıkmadı.
    quote:

Orijinalden alıntı: alpbey78

birde ben ekleyeyim.bilmiyorum bada 2.0 da düzeltiler mi ama;
    gelen mailleri otomatik olarak indiriyor ama bu işlemi en düşük 30 dakikada bir yapıyor bada 1.2.
    yani bana gelen bir maili 30 dakika sonra almış oluyorum.bunu daka düşük dakikalara düşürselerde
    anlık maillerimi takip edebilsek.mesala 5 dakikada bir gibi...

Bada 2'nin beta sürümünde güncellenme aralığına bakıp hemen size dönüyorum. Eğer aynı şekildeyse iletilebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.

• Üstteki saatin şarjın vs bulunduğu bar ve alttaki geri-ayarla vs yazan butonların daha küçük olması güzel olurdu. Kısaca ekranda daha çok yer kullanılabilir olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMechanic

Üstteki saatin şarjın vs bulunduğu bar ve alttaki geri-ayarla vs yazan butonların daha küçük olması güzel olurdu. Kısaca ekranda daha çok yer kullanılabilir olsun.

Bada 2'nin betasında zaten bu böyle. Ekran çok verimli kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Üstteki saatin şarjın vs bulunduğu bar ve alttaki geri-ayarla vs yazan butonların daha küçük olması güzel olurdu. Kısaca ekranda daha çok yer kullanılabilir olsun.

Videoları birçok kez izledim evet 1.2'ye göre bazı yerlerde büyük gelişme var ama yine de alttaki ve üstteki çubuklar daha küçük olabilirdi diye düşünüyorum. Tabi bunları S8500'e göre söylüyorum S8500 fw si çıkınca ekranda nasıl görünecek o zaman belli olur. S8530'da gayet güzel görünüyor.

• quote:

quote:

quote:

Videoları birçok kez izledim evet 1.2'ye göre bazı yerlerde büyük gelişme var ama yine de alttaki ve üstteki çubuklar daha küçük olabilirdi diye düşünüyorum. Tabi bunları S8500'e göre söylüyorum S8500 fw si çıkınca ekranda nasıl görünecek o zaman belli olur. S8530'da gayet güzel görünüyor.

Benim aklımı kurcalayan da o zaten. Bunlar S8500'e nasıl sığacak diyorum. İkonlar koç küçük olur kanaatindeyim.

• quote:

Evet hatta ustteki bar gorunmez olsa guzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratxfb

quote:

Tam olarak anlamadım. Biraz daha açabilir misiniz?
  • Merhaba arkadaşlar.

Ana konuya mesaj yazmasamda sürekli takip ediyorum. Böyle bir konu açılması güzel olmuş. Benim de birkaç önerim olacak

1- iPhone'da olduğu gibi mesajlaşma geçmişinin görünmesi.

2- Altyazılarda Türkçe karakter sorunu var. Bu altyazı dosyasıyla mı ilgili yoksa telefondan mı kaynaklanıyor? Eğer telefondan kaynaklanıyorsa bu sorunun giderilmesi.

3- İletim raporlarının mesajla gelmesi yerine Nokialarda olduğu gibi anlık olarak ekranda belirtilmesi ve mesajların üzerinde iletildiğine bir ikon bulunması.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratxfb

quote:

Tam olarak anlamadım. Biraz daha açabilir misiniz?

Yani saat sarjin oldugu bar yokmus gibi duvar kagidi gorunebilir.Ama temayla da olabilir?cok onemli degil:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Águila Negra

Merhaba arkadaşlar.

Ana konuya mesaj yazmasamda sürekli takip ediyorum. Böyle bir konu açılması güzel olmuş. Benim de birkaç önerim olacak

2- Altyazılarda Türkçe karakter sorunu var. Bu altyazı dosyasıyla mı ilgili yoksa telefondan mı kaynaklanıyor? Eğer telefondan kaynaklanıyorsa bu sorunun giderilmesi.

3- İletim raporlarının mesajla gelmesi yerine Nokialarda olduğu gibi anlık olarak ekranda belirtilmesi ve mesajların üzerinde iletildiğine bir ikon bulunması.

mesajlaşma geçmişi wave'deki "görüşme görünümü" değil mi?
    klasör görünümü yerine görüşme görünümü seçersen istediğin gibi olur sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

1-GPS konum bulma sıkıntısı
    2-Müzik çalarken işlemciyi gereksiz kullanması
    3-İnternet tarayıcısındaki tam ekran sorunu
    4-Videolardaki renk tonlarının çalışmaması
    5-İnternet Flaş sorunu(Android gibi yeni sürüm çıkınca anında güncellense daha iyi olur)
    6-Daha güzel menü geçişleri ve görsel efektler olsa görünüşe katkı yapar
    7-WMV kodeğinin eksik olması(ses var görüntü yok)
    8-Zip formatını desteklememesi
    9-Navigasyon yazılımının daha sağlam temellere oturtulması lazım
    10-Bence 4x4 menü iconlarına geçilmeli,gerçi bada 2.0 ile bunu gördük ama kesin olarak olmalı.
    11-Menülerde klasör oluşturmak
    12-Müzik çalarda kaçtane müziğin olduğunu görememek ve düzenlenebilir ekolayzır efektleri
    13-Türkiye için mutlaka Social Hub'un tam olarak işlevini yapması.

10 ve 11. maddeler var bildiğim kadarıyla.

iletim raporları konusundaki sıkıntımı belirtmiştim zaten.

bence öntanımlı bazı programlarda kaldırılabilir/kurulabilir olmalıdır. örneğin ben twitter kullanmıyorum, kullanmayacağımda. öyleyse neden ömür boyu yer işgal ediyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ygzonair

quote:

Merhaba arkadaşlar.

mesajlaşma geçmişi wave'deki "görüşme görünümü" değil mi?
    klasör görünümü yerine görüşme görünümü seçersen istediğin gibi olur sanırım.

Evet hocam dediğiniz gibiymiş

• quote:

Merhaba arkadaşlar.

altyazı derken filmden bahsediyorsan oynatıcında sorun vardır, başka bi video player dene bakalım

• bence stabil ve tanıtıldığı zamanki özellikleri olsun yeter tabi birde 1 ay içinde kiesden güncelleyebilirm fazlasını istemem bunuda ingilizceye çevirip yollarsanız iyi olur
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.