Şimdi Ara

Bad sector sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce burada sormuştumhttp://forum.donanimhaber.com/m_37218495/mpage_3/key_/tm.htm fakat tam olarak ne yapmam konusunda karar vermeden önce bu işte uzman olan arkadaşların önerilerini almak istedim.HDD nin durumunu ve önerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

Bad sector sorunu

Bad sector sorunu

• bu sorunu düzeltemezsin hdd yi değiştirmen gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukilbay

Arkadaşlar daha önce burada sormuştumhttp://forum.donanimhaber.com/m_37218495/mpage_3/key_/tm.htm fakat tam olarak ne yapmam konusunda karar vermeden önce bu işte uzman olan arkadaşların önerilerini almak istedim.HDD nin durumunu ve önerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

Ne yapman gerektiği bu linkteki konuda güzel bir şekilde açıklanmış. İnceleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

Arkadaşlar daha önce burada sormuştumhttp://forum.donanimhaber.com/m_37218495/mpage_3/key_/tm.htm fakat tam olarak ne yapmam konusunda karar vermeden önce bu işte uzman olan arkadaşların önerilerini almak istedim.HDD nin durumunu ve önerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.

Ne yapman gerektiği bu linkteki konuda güzel bir şekilde açıklanmış. İnceleyebilirsin.

ben bu konuyu 2 gündür inceliyorum fahrenhayt46 uyguladığı 3 YÖNTEM i uygulamak daha mantıklı geldi bana ama bu gibi konularda fazla bilgi sahibi olmadığım için cesaret edemedim, bilen arkadaşların ffikrini alayım istedim.Laptopum şu an sorunsuz çalışıyor yalnızca açılışta uyarı veriyor ve devam için F1 tuşuna basıyorum.
    bozuk sektör 26.karede yani 16x122=3172 mb ben baştaraftan 4 gb lik bir bölümü bölsem ve raw olarak bıraksam geri kalan bölümü nekadar sorunsuz kullanırım, burada tereddüt ettiğim içim yapmaya cesaret edemedim.Bu konuda bilgi almak istemiştim.

• Bu sorun hddguru ile low level format atarak çözebilirsin
  • Hiren's BootCD yi önermişler bazı fomlarda, hangisi daha iyidir ??
  • quote:

quote:

quote:

ben bu konuyu 2 gündür inceliyorum fahrenhayt46 uyguladığı 3 YÖNTEM i uygulamak daha mantıklı geldi bana ama bu gibi konularda fazla bilgi sahibi olmadığım için cesaret edemedim, bilen arkadaşların ffikrini alayım istedim.Laptopum şu an sorunsuz çalışıyor yalnızca açılışta uyarı veriyor ve devam için F1 tuşuna basıyorum.
    bozuk sektör 26.karede yani 16x122=3172 mb ben baştaraftan 4 gb lik bir bölümü bölsem ve raw olarak bıraksam geri kalan bölümü nekadar sorunsuz kullanırım, burada tereddüt ettiğim içim yapmaya cesaret edemedim.Bu konuda bilgi almak istemiştim.

Ne kadar sorunsuz kullanacağınız bilinmez. Ama bu şekilde kullanırsanızzaten, ileridehatalar artacak, verim alamayacaksınız. Siz dediğiniz gibi o kısmı raw olarak ayarlayın. Bir süre daha götürür o sizi.

EDİT:
    Hiren's BOOT CD'de yukarıda söylenen ve ya verdiğim konudaki HDD Regenerator gibi programlar mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 28 Ağustos 2012; 9:19:52 >

• teşekkürler Stainless böyle net bir cevap bekliyordum öyle yapacağım, ilk önce HDD Regenerator ile repair yapmıştım yani hdd nin önceki durumunuda bilmiyorum,önerileriniz için teşekkürler ...
  • quote:

teşekkürler Stainless böyle net bir cevap bekliyordum öyle yapacağım, ilk önce HDD Regenerator ile repair yapmıştım yani hdd nin önceki durumunuda bilmiyorum,önerileriniz için teşekkürler ...

Kardeş hddguru ile 3 tane bad sector içeren hddye format attım hepsi gitti 160 gb lık hddyi 1 saat 15 dk da sıfırlıyor seninki 2.30 saat sürer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frexy

quote:

teşekkürler Stainless böyle net bir cevap bekliyordum öyle yapacağım, ilk önce HDD Regenerator ile repair yapmıştım yani hdd nin önceki durumunuda bilmiyorum,önerileriniz için teşekkürler ...

Kardeş hddguru ile 3 tane bad sector içeren hddye format attım hepsi gitti 160 gb lık hddyi 1 saat 15 dk da sıfırlıyor seninki 2.30 saat sürer

Bak şimdi karasız kaldım ama bir denemekte fayda var saolasın.

• quote:

quote:

quote:

Bak şimdi karasız kaldım ama bir denemekte fayda var saolasın.

Diski ikincil bağlaman lazım windows üzerinden çalışıyor o program

• Nasıl yani ? açıklarmısın!!
  • quote:

Nasıl yani ? açıklarmısın!!

Netten bak
  • quote:

Arkadaşın söylediği program windows üzerinden çalışıyor, normal bir program gibi. Yani şu an kullandığınız diski taratacağınız içinbaşka bir diske ihtiyacınız olacak, onu söylemeye çalışmış. HDD Regenerator programı bunlar içerisinde en iyisi denilebilir. En iyi çözüm ilk başta söylediğiniz gibi o bölümü iptal etmek olacaktır..
  • Biliyorsan tarif edermisin, evde birde masa üstü PC var laptopun sorunlu HDD sini ona harici disk gibimi bağlayacağım?
  • quote:

quote:

Arkadaşın söylediği program windows üzerinden çalışıyor, normal bir program gibi. Yani şu an kullandığınız diski taratacağınız içinbaşka bir diske ihtiyacınız olacak, onu söylemeye çalışmış. HDD Regenerator programı bunlar içerisinde en iyisi denilebilir. En iyi çözüm ilk başta söylediğiniz gibi o bölümü iptal etmek olacaktır..

Teşekkür Ederim.
  • quote:

Biliyorsan tarif edermisin, evde birde masa üstü PC var laptopun sorunlu HDD sini ona harici disk gibimi bağlayacağım?

Evet

• quote:

quote:

Biliyorsan tarif edermisin, evde birde masa üstü PC var laptopun sorunlu HDD sini ona harici disk gibimi bağlayacağım?

Evet

Teşekkür Ederim Arkadaşlar vaktinizi ayırıp yardımcı oldunuz.

• quote:

quote:

quote:

Evet

Teşekkür Ederim Arkadaşlar vaktinizi ayırıp yardımcı oldunuz.

Rica ederim orda format atacağın hddyi seçip continue dicen sonra low level format sekmesine gelip low level format dicen format atmaya başlıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: byhabit

bu sorunu düzeltemezsin hdd yi değiştirmen gerekir

Arkdaşım Bad Sectör Kapatabiliyoruz Çeşitli yazılımlarla Programla taratıp Bad sector Gb sini bulup Hdd yi Bölüm Orayı Onarıyoruz Lütfen tim pc ciler gibi Direk Hdd değiştirin demeyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.