Şimdi Ara

bacak kırılması (femur kırıgı) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
13
Favori
133.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ıyılesen varmı kosmaya baslayan ben eskısı gbı oldum dıen ıyılesenler ıyılesmyenlere bılgılendırsın :) ben 8.aydayım coguu kaynadı duz kosulara baslayabıırsın dedı doktor ve spor salonun hafıf agırlık basabılıom kaslar guclensın dıe sızde durumlar nasıl .. gecmıs olsn tekrar :)
     bacak kırılması (femur kırıgı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atOm10 -- 13 Aralık 2014; 10:45:01 >
  • 5. AY RÖNTGENLERİM
    YORUM YAPARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM.
    HASEKİ HASTANESİNDE BUGÜN KONTROLÜME GİTTİM
    KAYNAMA VAR DEDİ %20 AYAĞINI BASABİLİRSİN DEDİ DOKTOR. AMA BEN PEK İÇ AÇICI BİR ŞEYLER GÖREMİYORUM 5 AY DİLE KOLAY

bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atOm10

ıyılesen varmı kosmaya baslayan ben eskısı gbı oldum dıen ıyılesenler ıyılesmyenlere bılgılendırsın :) ben 8.aydayım coguu kaynadı duz kosulara baslayabıırsın dedı doktor ve spor salonun hafıf agırlık basabılıom kaslar guclensın dıe sızde durumlar nasıl .. gecmıs olsn tekrar :)

dostum senin işin tamamlanmış bence. 1,5 seneyi dolduruncada aldırırsın çiviyi.
    işalla benimde böyle olacak. benim kırıkla senin kırık tıpa tıp benzer. benim 4. ay bitti. calluslar oluşuyor. doktor bas üzerine basabildiğin kadar dedi. basıyorum çok şükür. kötü günler geride kaldı ama arasıra diz ağrıları olmuyor değil. aman nazar değmesin, yürüyorum derken, resmen gemi gibi sallanıyorum. kaslarım güçsüz.
    senin çiviyide statik kitleme yapmışlar, benimkide öyle. ameliyatımı yapan doktor. 3 ay sonra dinamizasyon olsun diye dizdeki vidaları aldır demişti. lakin o doktor çok uzakta. devlette gittiğim doktorlar yok öyle bir tedavi dedi. özelde gittiğim doktor alırsak daha hızlı kaynar alalım dedi. başka bir özel doktora gittim. dokunmayalım kalsın dedi.
    benim kafa allakbullak oldu. kime güveneceğim bilemedim. en son birde, futbolcuların gittiği spor hekimi var. ona göründüm. hiç gerek yok. bas yürü, 2 ay sonrada koşturalım seni dedi. bende aldırmadım vidaları. şimdi bacağı güçlendirme yapıyorum. kaslarım, bildiğin muhallebi gibi olmuş. 3 aydır kullanmadığım için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erssag

5. AY RÖNTGENLERİM
    YORUM YAPARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM.
    HASEKİ HASTANESİNDE BUGÜN KONTROLÜME GİTTİM
    KAYNAMA VAR DEDİ %20 AYAĞINI BASABİLİRSİN DEDİ DOKTOR. AMA BEN PEK İÇ AÇICI BİR ŞEYLER GÖREMİYORUM 5 AY DİLE KOLAY

bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı)

allah yardımcın olsun, parçalı kırık. biraz daha zaman alacak. kalsiyum ve d vitamini almayı eksik etme. kalluslar oluşmaya başlamış. kemik aralarına bakarsan, sanki aralarında karakalem çalışması gibi, yumuşak kemik dokuları oluşuyor.
    kan dolaşımını canlı tut (en önemlisi bu), yattığın yerden bacağı hareket ettir bol bol. havuza gidebilirmisin bilmiyorum ama gidersen çok iyi olur. suyun kaldırma kuvveti ile, suyun içinde yürürsün. havuz bile olsa mutlu oluyor insan. kaslarında, ufak ufak canlı kalmış olur.
    protein ağırlıklı beslenmeyi pas geçme derim. hergün 1 yumurta. ve et.
    geçmiş olsun.
  • merhaba arkadaşlar,
    facebook 'da femur (uyluk) kemik kırığı ile ilgili grup açtım. paylaşımları oradan da hızlaca yapabilir, deneyimlerimizi aktarabiliriz.

https://www.facebook.com/groups/1513043025635980/
  • moysonse aramızda en tecrubelı sensın senın kac ay oldu saun nasıl eskısı gbı hareket edbılıomusun kosabılıomusun mesala rahatca suan kı durumunu acıklarmısın ?
  • ARKADAŞLAR İYİLEŞME SÜRECİ TAMAM. RONTGEN VE MAHKEME SÜRECİNİ UZUN UZUN ANLATACAM.
  • arkdslar benım kaynama evrelerı sızde ona gore kıyaslayıp durmunuza bakın gecmıs olsun tekrar :) yaş 20
  • atOm10 A kullanıcısına yanıt
    öncelikle gecmiş olsun eskisi gibi oldunuz mu
  • omerfahri O kullanıcısına yanıt
    Oncelikle gecmis olsun benimde femur kirigim var 2 ay oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar,
    böyle bir tedavi var, tecrübe eden oldumu?
    http://www.kemiktedavisi.com/#
    elektromanyetik dalgalar ile, kaynamayı hızlandırma ve kemik iltihabını tedavi etme.

ISPARTA - Türk Silahlı Kuvvetlerinde sağlık teknisyeni olarak hizmet verdikten sonra emekli olan ve tıbbi cihaz imalatına başlayan Sadettin Çöleri, kaynamayan kemik kırıkları için Manyetik Alan Tedavisi Cihazı'nı geliştirdiğini ve bu cihazın hastanelerde yaygın şekilde kullanılmaya başlandığını söyledi.
    http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/24994609/
  • moysonse M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun öncelikle sorum eskisi gibi oldunuz mu herhangi bir aksama oluyor mu yürürken merdiven çıkabiliyor musunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iğleşenler artık foruma girmiyor galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: moysonse

ARKADAŞLAR İYİLEŞME SÜRECİ TAMAM. RONTGEN VE MAHKEME SÜRECİNİ UZUN UZUN ANLATACAM.

geçmiş olsun hocam
    sırf bu kazalar yüzünden bıraktım motoru
    bu arada nişan ne oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet turkiyede boyle oluyor maalesef motor surmek tehlikeli

• Oncelikle iyilesmisiniz Atom10 buna sevindim benim size sorum olcak simdi ki durumunuzu anlatirmisiniz yurume merdiven cikma vs bunlarla ilgili cevaplarsaniz mutlu olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunluk_olcus -- 3 Ocak 2015; 16:26:36 >
  • suan 9. aydayım yurumede anca normallestım toplalıodum hafıf ama yurudukce duzeldı suan eskısı gbı yuruyorum topallma fln yok merdıvende sıkıntı yok rahatım ama bcak sadece eskı kuvvetınde degıl onun sebebı kemıkten deıl kasdan uzun sure kullanmadıgım ıcın . 1 yıl dolunca eskısıyı tamamen donucem suan kı gdısatım o :)sen dha 2 aylıksan sen dha bunları rahat yapamassın cok erken dha zmanla olcak kafana takma yapamıyorum dıe bunun dısında kafanıza takıldıgınız baska bsy varsa yazın :) gecmıs olsun sızede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atOm10 -- 4 Ocak 2015; 3:35:38 >
  • Evet dediğiniz gibi daha 2 ay oldu dizimi tak bukemiyorum aslinda bu da var doktor dizinde bi sey yok diyo

• Degnekle yurumeyi ne zaman bıraktın iz atom10 acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunluk_olcus -- 4 Ocak 2015; 20:17:13 >
  • 1. ay dan sonra tek degnek 2. aydan sonra ıkısınıde bıraktım dızını hmn bukmessın zmanla ama ben acmak ıcın once bacagımı sıcak suya tutardım sonra comelme hareketı yapardım hergun yapa yapa acıldı tabı bu degnek bırakma ve bukme ısı kırıgın nasıl olduguna gore degısır zamanı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.