Şimdi Ara

bacak kırılması (femur kırıgı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
13
Favori
133.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba geçmiş olsun seninkide benim gibi kötü bir kırık. ama senin ameliyatını çok güzel yapmışlar bakıyorum kemikleri güzel yerlerştirmişler. benim tam ameliyattan sonra 1 ay oldu tekrar kontrole gittim hiç kaynama gözlemleyemedik 5 ayda anca kaynar dedi doktor.
  • arkadaşlar merhaba dün 1 aylık kontrolüme gittim. istanbul haseki hastanesi doktorlar ameliyattan önce olsun sonra olsun hiç doğru düzgün insana bilgi vermiyorlar. gittik ortapedi bölümüne beni ahmet diye birisi ameliyat etmiş gittik yanına 3 numaralı odada kimse yokmu dedi onlar bakacak 3 numaralı odaya girdik masa başında oturan bir başka doktor yanında öğrencisi galiba öğrencisi bana bacak hareketleri yaptırdı hocam fleksiyon kısıtlılığı var dedi tamam normaldir dedi doktor. sonra gittik film çektirdik. 1 ayda kemikler aynı şekilde duruyor hiç kaynama gözlemleyemedik. doktor: bu kemiklerin kaynaması 5 ay sürer dedi hocam kaynar mı dedik eee kaynar diyo yani tam kesin bir karar veremiyor. 1 ay normalmi bende bilmiyorum kaynamaz ise ne olacak 1 ayda günde en az 5 yumurta 3 4 tas kemik suyu paça içtim ama bir faydasını göremedim. 1 ay acaba çokmu erken arkadaşlar hiç kaynama tepkisi bile göstermemiş kemikler.

sonra aynı gün içerisinde istanbul cerrahi has. özel doktora gittim doktor biz kemilklerin dizilimini açarız destekleme yapardık flan flan dedi ama şimdi konuşmanın hiçbir gereği yok dedi biz dedi 3 4 ay bekliyoruz eğer hiç bir kaynama etkisi göstermez ise kemik nakli yapıyoruz dedi leğen kemiğinden kesip oraya koyarız. ben kısa geçiyorum özelde daha çok ilgileniyorlar arkadaşlar gerçekten açıklamayı konuşmayı doktor daha iyi yapıyorlar insana değer veriyorlar.

1 AYLIK FİLMİM

bacak kırılması (femur kırıgı)

• Yani 2.bir amaliyata fln gerek yok demi korkuyorum yha leğen kemiği fln
  • kaynama olmuşmu bende peki bir fikri vardır yine
  • bide sağ kalçam ağrıyor 10dk fln biyere oturunca bacaklarımı sallandırınca ordan şeydne dolayı hep ağrıyıcaksa yandım
  • tako14 kullanıcısına yanıt
    kaynama flan benden pek anlamıyorum ama sadece kendi kemiklerimle karşılaştırıyorum güzel dizmişler. bende bu problemi yaşayanlardan yoırum almak istiyorum 1 ay oldu gündüz ağrılarım 1 iken gece ağrılarım 2 oluyor. halen ağrılarım devam ediyor. kaynamada olmamış 1 ayda kaynama olmaması normal bir şey mi ?
  • ilk bir ay orda oluşan hasarlar gideriliyormuş morluklar damar hasarları kaslar felan en son kemik kaynamayabaşlıyrmuş normal bende ağrı yok allaha şükür inşşallah iyi oluruz amin
  • arkadaşlar 15gün sonra gittim doktora arası dolmamış tam dedi 1ay sonra gel dedi resimler ağaşıda
     bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı)

• arkadaşlar geçmiş olsun .....

kırıkları gördüm... görüntü olarak iyi görünmüyor ama sabredeksiniz... ve zmanla iyileşek... bazı planlarınız yatacak ama bunu mecbursunuz. bi anda herşey olmuyor ....

basayımmı vs soruları var. bence yavaş yavaş hepsini gerçekleştirin.. ama yeni kırılan bi femur a ne zaman başayım sorusu sormayın:))) zamanna yayın .... kısacası zorlamayın kesinlikle .. sonra benim gibi çiviyi ikinci defa kırarsınız...

benim yazdığım konuyu sil baştan okuyun..... hemen hemen kırık lar aynı..... foto da koydum... ama sigara kola, gibi kemeik gelişine engel olan seylerden uzuak durun.....

.... gördüüğüm kadarıyla fotoları koyan arkadşlar çok dikkali olun... hem yürüme de hemde hareket ederken ......kırıklar biraz teklikeli bölgeden ve fazla kırık var....

....
    .
    .

beni takip eden arkadşlara sesleniyorum....
    geçende platin vs satan birinle tanıştım . titannyum c75 çivisi vs hakkında konusurken bana o çivi adi bir çivi biz onu tavsiye etmiyoruz demesinmi
    evet arkadşlar çivi vs farkediyo yaa acısını biz çekiyoruz ama .....doktora çivi konusunda baskı yapmak lazım ... o çiviyi değilde amerikan malı kalın bir çivi var onu isyıyom gibi

• arkadaşlar femur kaynaması için 1 ay 2 ay çok erken moralinizi bozmayın. bu 1. ay kontrolleri çivide ve kemikte kayma var mı diye. doktor ne zaman kallus gördü kaynayacağının müjdecisidir. doktor ne zaman ne kadar yük verin dediyse yapın. kaynama doğru zamanda doğru yük vermeyle oluyor. görüntülerle hiç moraliniz bozulmasın. kanlanma varsa kaynar. fazla kilo almayın yatmaktan ve fazla yemekten. haftada 3 gün 15 dakika güneş görmeye çalışın. egzersizleri ihmal etmeyin.
  • arkadaşlar bir hocamızdan hem mesaj hem örnek bir vaka. sizinle paylaşmak istedim.
  • benim kırıklardamı hocam kötü yerde biraz bilgi verirsen sevincem
  • tako14 kırığın ne femur başında, ne femur boynunda ve patolojik kırık değil travma kırığı. femur başına boynuna göre çok kanlanan bir bölge.
    yaşında genç sabret kaynar inşallah. Beslenme, kısmi yük verme, izometrik egsersiz yapmak, asidik olmayan alkali beslenme, alkol almama ve sigara içmeme, günde 15 dakika güneşlenme kaynamayı arttıran uygulamalardır. doktorunuzun önerdiklerini yapın yasakladıklarını yapmayın.
  • Merhaba arkadaşlar benimde femursaft,bacaktan dize kadar iki parcali kirik ve diz kirigi olmak üzere toplam 4 adet kirigim var.4. Ay oldu suan hic bisey kullanmadan evde yuruyorum disardada kisa mesafelerde baston kullanmiyorum kiriklarima gore hizli yol katettim.Sabah aksam yedigim paca corbasina bagliyorum bu durumu cidden direk etki ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi kontrole gitcem inş yürü der artık dershane başlamam gerek Bide trafik kazası sonucunda tazminat davası kazanma ihtimalım kaçtır
    30 haziranda oldu kaza 1inde amaliyat oldum
  • doktor 15gün destek yürüteçi ile yürü dedi basla yük vermeden sorna bırakdedi merdiven çıkma daha dedi
  • Merhabalar büğün 3. Ay kontrolüme gittim. Kaynama var mı yok mu bilmiyorum moralim çok bozuk doktor 6-7 ay olması lazım. Kaynarsa dua edin dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese geçmiş olsun. Erssag bana kalırsa belirgin bir toparlanma var. Amelyatında iyi geçmiş iyi toparlamışlar. Kaynamaz diye birşey yok kardeşim moralini bozma. Eninde sonunda kaynayacak. Bu süre zarfında asla sigara içme alkol alma. Üstüne şuan ağırlık verm Mümkünse bandaja sar bacağını. Bilekten takılan ağırlıktan alıp sırt üstü uzanıp dizi kırmadan bacağı kaldırıp indirmek suretiyle egzersizlerini yap asla oturuyosun diye hareketsiz bırakma bacağı kas kaybın olmasın. Bolca yeşillik ye. Yeşillikteki kalsiyum süttekinden fazladır. Özellikle Tere otu. Güneş buldunmu kaçırma hemen altına ver bacağı. Haftada 1 ya da 2 paça çorbanı ilikleriyle içi fazla içme kilo alırsın. Fazla kilonuz varsa kesinlikle vermelisiniz.

Ve arkadaşlar kaynama gecikmesi olan arkadaşlar kesinlikle parathormon ve d vitamini testi yaptırın. Eksik olabiliyor. Vücut bu süre zarfında aşırı harcadığı için. Eksik ise bi arkadaş daha demiş ampül olarak satılan devit alın ayda bir yarım ampül için fazla içmeyin. Doktorunuza da danışarak tablet şeklinde çiğnenerek alınan kalsiyum takviyesi de alın.

Ben 1.5 sene önce geçirdim bu amelyatı. Benim bacakta bu kırık dahil 6 kırık vardı. Diğer yerler kaynadı. Bir femur hala tam kaynamadı öyleki 3 ay öncesine kadar hiç kaynamamıştır d vitamini ve parathormon testinde düşük seviye gözlenince ve takviye alınca kaynamaya başladı. Tabi güneş de önemli.

Ama en önemli nokta fazla kilonuz olmasın, bacağı oturduğunuz yerde çalıştırın ve asla sigara içmeyin. Ve en sonunda duanızı eksik etmeyin yüce rabbimizden, şayet en önce şifa ondadır vesselam..

Ben de ekliyeyim. Bunlar amelyattan 15 ay sonraki görüntüler. Üstteki vida çekildi çünkü kaynama olmuyordu yakınlaşsın denildi kırık bölge. Yük alttaki vidaya binince
    alttaki üstte olan vida kırıldı. Ama bi sıkıntı yaratmıyor. Kaynama 5 aydır hızlandı takviyelerle ve vidalara yük binmiyor artık.
     bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı) bacak kırılması (femur kırıgı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainzodiac -- 20 Ekim 2014; 18:29:23 >

• captainzodiac C kullanıcısına yanıt
    captainzodiac yorumun için teşekkür ederim. o senin dediğin testi yaptıracağım. artık beklemekten başka çaremiz yok. bir sorum daha olacak çok fazla oturuyorum acaba oturmanın zararı varmı ağrım sızım yok oturunca bacağımı dizimden bükerek aşağı yukarı eğzersiz yapıyorum.
  • merhaba,
    22 ağustos 'da kaza geçirdim. 23 ağustos 'da ameliyat oldum. Femur kırığı.
    şuan 100 gün geçmiş durumda. 100. gün filmlerim aşağıdaki gibi. doktor üstüne bas yürümeye çalış dedi. ama yürümekte zorlanıyorum. gemi gibi sallanıyorum resmen. şuan tek değnekle dengemi koruyup yavaş yavaş yürümeye çalışıyorum. callus tam olarak oluşmuş değil. yavaş kaynadığını söyledi doktor. üzerine basarak, kaynamanın hızlanacağını söyledi.
    allah kimsenin başına vermesin,.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.