Şimdi Ara

Baba - Oğul Kavgası [3 Gündür]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
1
Favori
17.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ufacık bir olay büyüdü ve babamla atıştık. Bugün 3 gün.. 3 Gündür ne selam ne sabah.. Zaten ben kalktığımda o işe çoktan gitmiş oluyor. okuldan geldiğimde de işten dönmüş oluyor fakat yinede görüşmüyoruz. ben hemen geldiğim gibi odaya çekiliyorum. Bana " Bir daha benim oturduğum sofraya sen oturma" dedi. Dün de ben gldim okuldan yemek yiyeceğiz; o uzanıyormuş.. çağırdık yemeye gelmedi. akşam da dedi; ben gelmedim sende gelme benim soframa dedi. Hafif güldüm, ben gülmüyorum dedi. gitti.. 3 gündür yüzünü görmüyorum desem yeri var.. Bana atışırken, bu kadar şerefsiz olmaz bi insan dedi.. Hiçbirşeye değil ama hiçbirşeye değil sadece bu "Şerefsiz" demesi beni çok etkiledi. artık ölsem de unutmam onu.. Annem bir yandan sıkştırıyor. özür dile özür dile diye.. Bende şerefsiz dedi diye inat özür dilemiyorum. Herşeyde dilerdim de şerefsiz dedi ya..

Sizce ben küçüklük yapıp özür mü dileyim şerefsiz lafını içime atıp, yoksa onunda bana karşılık vermesini mi bekliyeyim özür dilemede ?

Not: Durum ciddi arkadaşlar, en başından söyliyeyim; cıvık mesajları şikayet edeceğim..

Teşekkürler

• Bir sekilde uzlasman lazim baba/evlat dargin olmaz babaninda hatasi var ama sen buyukluk yap adim at o atamiyorsa birde atalarinin duasini al her zaman,once Allaha sonra onlara insanlik ve evlatlik borcun var ;)
  • Babalar böyle biliyormusun nasıl diyeyim 1 yıl önce kavgamızdan bu yana hiç görşmüyoruz desek yeridir ben sabah 8 gibi evden çıkıyorum gece 12 gibi eve geliyorum zaten herkez yatmış oluyor bende yatıyorum o günkü kavgamızda zaten küçük bi tartışmadan alevlendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilla-R

Babalar böyle biliyormusun nasıl diyeyim 1 yıl önce kavgamızdan bu yana hiç görşmüyoruz desek yeridir ben sabah 8 gibi evden çıkıyorum gece 12 gibi eve geliyorum zaten herkez yatmış oluyor bende yatıyorum o günkü kavgamızda zaten küçük bi tartışmadan alevlendi
    bende anlamıyorum babaları, benim babamda devamlı kavga etme peşinde evde
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am loving my teacher

Hata'yi once kendimizde sonra karsi tarafda aramak en dogru mantik diye dusunuyorum.tabi hatalarimizi kesfettigimiz zaman onlari duzeltmemiz gerek.birde karsimizdaki insan babamiz ise daha dikkatli olmaliyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

Hata'yi once kendimizde sonra karsi tarafda aramak en dogru mantik diye dusunuyorum.tabi hatalarimizi kesfettigimiz zaman onlari duzeltmemiz gerek.birde karsimizdaki insan babamiz ise daha dikkatli olmaliyiz.

Alıntıları Göster
    Bende kendimi tarttım ilk önce, fakat insanın kızgın iken neler söyleceğide belli olmuyor dersek babaya hak vermiş olmaz mıyız?

Anneme söylemiş; neden gelmiyo yanımıza, neden özür dilemiyo, konuşmuyo demiş.. dün... annem söyledi..

O kadıncağız da yazık üzülüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

Bende kendimi tarttım ilk önce, fakat insanın kızgın iken neler söyleceğide belli olmuyor dersek babaya hak vermiş olmaz mıyız?

Anneme söylemiş; neden gelmiyo yanımıza, neden özür dilemiyo, konuşmuyo demiş.. dün... annem söyledi..

Alıntıları Göster
    amaaannnn 2 günlük hayatınız var onuda böyle çarçur etmeyin be abi. git özür dile öpüşün barışın o sana harçlık versin git kız arkadaşınla ye... değmez hiçbişey için ya gerçekten boşverin yani... Kızgınlık hali insandır olabilir ama söylemen lazım özür diledikten sonra şerefsiz lafını haketmedim diye yani kırgınlığını belirt...

• quote:

Orijinalden alıntı: 0130

amaaannnn 2 günlük hayatınız var onuda böyle çarçur etmeyin be abi. git özür dile öpüşün barışın o sana harçlık versin git kız arkadaşınla ye... değmez hiçbişey için ya gerçekten boşverin yani... Kızgınlık hali insandır olabilir ama söylemen lazım özür diledikten sonra şerefsiz lafını haketmedim diye yani kırgınlığını belirt...

Alıntıları Göster
    Özür dilemek küçüklük ise....

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Özür dilemek küçüklük ise....

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum..

Bu akşam dileyeceğim fakat küs kalınmayacağını bildiğim için dileyeceğim, kabullendiğim için değil...
  • quote:

Bende katiliyorum arkadasin dediklerine,hatta bu sekilde davranirsan ebeveynlerinin karsisinda degerin bile artar yarina belki yani basimizda olamayacaklar gonullerini hos tutmak lazim onlarin bir yastan sonra ilgi alaka bekliyorlar cunku onlara gore hayattan soyutlaniyorlar,bende babamla zamaninda sorunlar yasadim ama gelip gecti yasi oldu 66 Allah hayirli uzun omurler versin Allah bilir bir ayagi cukurda yani degmez be kardesim su yalan dunyada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +24edition -- 8 Ekim 2010; 11:40:25 >

• quote:

quote:

Bende katiliyorum arkadasin dediklerine,hatta bu sekilde davranirsan ebeveynlerinin karsisinda degerin bile artar yarina belki yani basimizda olamayacaklar gonullerini hos tutmak lazim onlarin bir yastan sonra ilgi alaka bekliyorlar cunku onlara gore hayattan soyutlaniyorlar,bende babamla zamaninda sorunlar yasadim ama gelip gecti yasi oldu 66 Allah hayirli uzun omurler versin Allah bilir bir ayagi cukurda yani degmez be kardesim su yalan dunyada.

Alıntıları Göster
    Üzülmüş yani bir bakıma..
    Aslında sanırım haklısınız...

• quote:

Bilmiyorum..

Bu akşam dileyeceğim fakat küs kalınmayacağını bildiğim için dileyeceğim, kabullendiğim için değil...

Alıntıları Göster
    Allah gecinden versin ölse gitse kahrolursun. Uzatacak bişey yok babalar hassas olur bu konularda. El kadar bebeydin sen , büyüt , okut , yedir , içir sonrada hayta kalksın sana cevap versin laf etsin. Hürmet bekler ki en doğal hakkıdır , çok zor değil öpersin elinden hatan için özür dilersin olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

Allah gecinden versin ölse gitse kahrolursun. Uzatacak bişey yok babalar hassas olur bu konularda. El kadar bebeydin sen , büyüt , okut , yedir , içir sonrada hayta kalksın sana cevap versin laf etsin. Hürmet bekler ki en doğal hakkıdır , çok zor değil öpersin elinden hatan için özür dilersin olur biter.

Alıntıları Göster
    Kabul etmeyeceğinden korkuyorum..

Benim soframa bile oturma diyen biri olduğu için...
  • quote:

Kabul etmeyeceğinden korkuyorum..

Benim soframa bile oturma diyen biri olduğu için...

Alıntıları Göster
    Eder eder , sen 7 kat yabancı değil oğlusun. Asiliğine kızmıştır dediğim gibi. Bir özüre bakar sadece hemde çok daha sıkı fıkı olacagınıza eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

Eder eder , sen 7 kat yabancı değil oğlusun. Asiliğine kızmıştır dediğim gibi. Bir özüre bakar sadece hemde çok daha sıkı fıkı olacagınıza eminim.

Alıntıları Göster
    İnşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa451907

İnşallah

dostum neden kavga ettiniz onuda söylesen iyi olur
  • quote:

Arkadaşlar ufacık bir olay büyüdü ve babamla atıştık. Bugün 3 gün.. 3 Gündür ne selam ne sabah.. Zaten ben kalktığımda o işe çoktan gitmiş oluyor. okuldan geldiğimde de işten dönmüş oluyor fakat yinede görüşmüyoruz. ben hemen geldiğim gibi odaya çekiliyorum. Bana " Bir daha benim oturduğum sofraya sen oturma" dedi. Dün de ben gldim okuldan yemek yiyeceğiz; o uzanıyormuş.. çağırdık yemeye gelmedi. akşam da dedi; ben gelmedim sende gelme benim soframa dedi. Hafif güldüm, ben gülmüyorum dedi. gitti.. 3 gündür yüzünü görmüyorum desem yeri var.. Bana atışırken, bu kadar şerefsiz olmaz bi insan dedi.. Hiçbirşeye değil ama hiçbirşeye değil sadece bu "Şerefsiz" demesi beni çok etkiledi. artık ölsem de unutmam onu.. Annem bir yandan sıkştırıyor. özür dile özür dile diye.. Bende şerefsiz dedi diye inat özür dilemiyorum. Herşeyde dilerdim de şerefsiz dedi ya..

Sizce ben küçüklük yapıp özür mü dileyim şerefsiz lafını içime atıp, yoksa onunda bana karşılık vermesini mi bekliyeyim özür dilemede ?

Not: Durum ciddi arkadaşlar, en başından söyliyeyim; cıvık mesajları şikayet edeceğim..

Teşekkürler

Bana şerefsiz demesinden daha çok koyardı bu.

• quote:

quote:

bizde hata yoksa ne yapmalıyız ağa?

git elini öp özür dile en azından annen üzülmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1FB285E41

quote:

Arkadaşlar ufacık bir olay büyüdü ve babamla atıştık. Bugün 3 gün.. 3 Gündür ne selam ne sabah.. Zaten ben kalktığımda o işe çoktan gitmiş oluyor. okuldan geldiğimde de işten dönmüş oluyor fakat yinede görüşmüyoruz. ben hemen geldiğim gibi odaya çekiliyorum. Bana " Bir daha benim oturduğum sofraya sen oturma" dedi. Dün de ben gldim okuldan yemek yiyeceğiz; o uzanıyormuş.. çağırdık yemeye gelmedi. akşam da dedi; ben gelmedim sende gelme benim soframa dedi. Hafif güldüm, ben gülmüyorum dedi. gitti.. 3 gündür yüzünü görmüyorum desem yeri var.. Bana atışırken, bu kadar şerefsiz olmaz bi insan dedi.. Hiçbirşeye değil ama hiçbirşeye değil sadece bu "Şerefsiz" demesi beni çok etkiledi. artık ölsem de unutmam onu.. Annem bir yandan sıkştırıyor. özür dile özür dile diye.. Bende şerefsiz dedi diye inat özür dilemiyorum. Herşeyde dilerdim de şerefsiz dedi ya..

Teşekkürler

Bana şerefsiz demesinden daha çok koyardı bu.
    Hocam babamı 9 sene önce kaybettim, aramızda böyle hararetli tartışma geçmişmiydi hatırlamıyorum bile. Zamanla unutursun, ömür boyu unutmam deme. Hem şu anda babam sağ olsaydı da bana 3-5 kere üst üste şerefsiz deseydi.

Babanı akşam mı görürsün, arar mısın ne yaparsın bilmiyorum ama bir şekilde özür dile ve onu sevdiğini dile getir. Sktri b.ktan sebeplerden de tartışmaya girmeyin.

Zaten sınırdasın, müslümanın 3 günden fazla küs kalması günahtır bugün hallet bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Hocam babamı 9 sene önce kaybettim, aramızda böyle hararetli tartışma geçmişmiydi hatırlamıyorum bile. Zamanla unutursun, ömür boyu unutmam deme. Hem şu anda babam sağ olsaydı da bana 3-5 kere üst üste şerefsiz deseydi.

Babanı akşam mı görürsün, arar mısın ne yaparsın bilmiyorum ama bir şekilde özür dile ve onu sevdiğini dile getir. Sktri b.ktan sebeplerden de tartışmaya girmeyin.

Zaten sınırdasın, müslümanın 3 günden fazla küs kalması günahtır bugün hallet bu işi.

Allah rahmet eğlesin arkadaşım.

Bende babamı bu sene kaybedecektim neredeyse onların kıymetini bilin babalar oğullarına kıyamaz sen ondan özür dile elini öp bi sarıl hiçbişeyi kalmaz.Bizler ne zaman adam olup büyüyeceğiz biliyormusunuz ? Babamızı kaybettiğimiz zaman...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.