Şimdi Ara

B528 Kronik sıkıntılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İcsden orjinal roma geçtim fakat bir kaç sıkıntı yaşıyorum kısaca onlardan bahsedeyim.

ilk olarak B528 kurdum ardından atmel fixi kurdum ekran gayet iyiydi sorun sıkıntı yoktu. Ardından root yaptım ve cwm kurdum. sonrasında overclock yapmak için kerneli değiştirdim tekrar atmel fix falan kurdum fakat ekran arada sırada yine sapıtıyor. bunun bir çözümü var mı orjinal romlar kullanabileceğim sağlıklı iyi bir kernel varmı indirebileceğim.(overclock yapmasamda olur pek bir faydasını görmedim)

Gelelim kronik sıkıntılara.

Sürekli whatsapptan mesajlaşan biriyim gün içerisindw wifi ya da edge ile internete bağlıyım fakat telefonun ekranı kapandıktan kısa bir süre sonra wifi ve gsm bağlantısı kopuyor internetten düşüyorum gelen mesajları alamıyorum. Bazen telefon hiç internete girmiyor restart atmak zorunda kalıyorum en önemli sorunum bu. Çözümü için yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalırım.

Diğer bir sorunumda pil ömrü telefonda 3gyi hiç açmıyorum edge ile bağlıyım ve senkronizasyonlar da açık yine de bir günü çıkaramıyorum en azından bir gün şarjımın gitmesini istiyorum battery calibrtation dışında bunun için ne yapabilirim.

custom rom önerisinde bulunmazsanız sevinirim bu rom üzerinden neler yapabileceğimi anlatırsanız çok memnun olurum özellikle de internet bağlantısı konusunda

• pil için birşey yapmayın official romlar pil konusunda en iyileri zaten diğer sorunlarınızı bilmem de mobile datayı kapattıktan sonra açmak için bende restart atmak zorundayım ics kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yadıklarının hiç biri kronik sorun değil.. böyle bir başlıkla ilgi çekmeye çalısmıssın ama yanlıs düsünmüşşün wifi sorunun uyku politikasıyla ilgili ayarlardan yaparsın
    bataryayıda ilk günkü performansını bekleme 1 gun gidiyosa sükret ayrıca iyiki orjinal diyorsun değiştirmediin yeri kalmamıs uyku politikasını ayarladıysan bile kerneli o kadar değiştirmişşinki normal yasadıkların
  • quote:

Orijinalden alıntı: b_gundem

yadıklarının hiç biri kronik sorun değil.. böyle bir başlıkla ilgi çekmeye çalısmıssın ama yanlıs düsünmüşşün wifi sorunun uyku politikasıyla ilgili ayarlardan yaparsın
    bataryayıda ilk günkü performansını bekleme 1 gun gidiyosa sükret ayrıca iyiki orjinal diyorsun değiştirmediin yeri kalmamıs uyku politikasını ayarladıysan bile kerneli o kadar değiştirmişşinki normal yasadıkların

+1 bu yaptıklarından sonra orjinal romda b528 kronik sorunu diyemezsin atmex fix kurman bile hata B518 romundan sonra B526 ve B528 de atmel ile ilgli bir sıkıntı yoktu.

Kernel kurdum demişsin ne kurdun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 17 Ağustos 2012; 18:27:39 >
  • atmel fixi kurmam hata olduğu için tüm dünyada insanlar bundan yakınıyor değilmi? Atmel fix kurmadan ekranın nasıl bir halde olduğu hakkında bir fikriniz varmı acaba?
    bağlantı sorunu ise tamamen kronik sadece b528de bu sıkıntıyı yaşadım. ne yaptıysamda çözemedim.
  • sen atmel fix kurmussun sonra kernel değiştirmişşin sonra tekrar atmel fix kurmussun en azından benim anladıgım bu.. atmel fixin o/c kernelle uyumlu oldugunu söyleyen oldu mu sana? ayrıca adım gibi eminim orjinal romların hiç birinde wifi sorunu yok senin anlattıgın sekilde ya hiç baglanmaz ya da baglanır...
    kullandıgın programlara juice defender ,green power gibi varsa onlar yapar hatta kaldırsan bile devam eder dediğin sorunu yapmaya ya da wifi uyku politikasını ayarlamamıssındır yada kernelde uyumsuzluk vardır...
    ben sana olabilecek bütün ihtimalleri söyledim daha da inat ediyorsan garantiye gönder telefonunu başka bi çözüm yolu yok
  • Vurmayn öldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sekilde düşünerek tekrardan orijinal rom ve kernele geçtim ve değişen hic bir sey yok. Ha ama pardon yardım istedim bilgi danışayım dedim ama ne haddimeymis kusura bakmayin insanlık istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlık hatalı kardeşim, kronik sorun demişsin sanırım problem senin kronik kelimesinin anlamını bilmemende
  • kronik kelimesenin anlamını gayet iyi biliyorum dostum fakat yabancı forumları da araştırdığımda bu sorunların sadece bende değil bir çok insanda olduğunu gördüm bu sebeple kronik kelimesini kullanmakta bir mahsur göremiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.