Şimdi Ara

B sınıfı araca 80-100 bin TL para vermek ??? (16 Ekim 2017 fiyatları) KALBİ OLAN GİRMESİN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
1
Favori
9.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beğensek de beğenmesek de durum bu. Gelinen noktada fiyatı itibariyle çok eleştirilen jazz gayet uygun kalmış diğerlerine göre. Ağzına kadar dolu bir donanım listesi var ve buna rağmen mevcut fiyatı diğerlerine nazaran makul.
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Hocam megane3 e 53 bin tl isterlerken 0 alirim 5 yasinda 80 binde arac almam diyerek 60 bine 0 b segment arac aldim. Zaten cogu kisi ikinci el piyasasindaki ac gozlulerden dolayi 0 aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AztecHB

Hocam megane3 e 53 bin tl isterlerken 0 alirim 5 yasinda 80 binde arac almam diyerek 60 bine 0 b segment arac aldim. Zaten cogu kisi ikinci el piyasasindaki ac gozlulerden dolayi 0 aliyor.

2. el piyasasında aç gözlülerin ortaya çıkmasındaki asıl sebep sıfır araçların fiyatının her yıl daha da artması.

Hiç bir ülkede 2. el araç yıldan yıla değer kazanmazken, ne hikmetse bizim ülkemizde her yıl değer kazanıyor.

Şaka gibi şaka !!

Sıfır araç alıyorsun 2 yıl kullanıyorsun km 30-40 bin oluyor aracı aldığın fiyatın daha üstüne satıyorsun...

Böyle bir mantık var mı??

Neden çünkü ''benim aracımın sıfırı bilmem kaç para'' diye bir mantığa bürünüyorsun...

Herkes aracım değer kazandı diye mutlu oluyor. Aptalca bir mutluluktan başkası değil.

Avrupa'da arabayı alırsın, km yükseldikçe, yaşı büyüdükçe aracın fiyatı düşer... (MANTIKLI OLAN DA BUDUR)

Benim ilgimi çeken 3 yıl önce 30-35 bin TL 2. el fiyatı olan bir aracın şuan 50-55 bin TL 2. el fiyatı var.
    Bu arada ben 1-2 araç değiştirdim. Seviniyorum kar ettim diye. Ama boşa sevinç. Çünkü almak istediğim arabanın fiyatı da o oranda arttı. Yani sıfıra sıfır elde var sıfır.

• Ohhhh accuk da suyundan koy

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alın size alternatif:2016 elantra dizel otomatik 83-86 arası alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Alın size alternatif:2016 elantra dizel otomatik 83-86 arası alınır.

Sıfırdan mı bahsediyorsun ??

ELANTRA 1.6 CRDi STYLE PLUS DCT (DİZEL) 107.300 TL
    ELANTRA 1.6 CRDi ELITE DCT (DİZEL) 109.800 TL

------
    EDİT: Pardon 2016 demişsin.... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 16 Ekim 2017; 17:33:1 >
  • VW POLO 1999 yılı fiyatları. 4621 lira başlangıç fiyatı.

B sınıfı araca 80-100 bin TL para vermek ??? (16 Ekim 2017 fiyatları) KALBİ OLAN GİRMESİN

B sınıfı araca 80-100 bin TL para vermek ??? (16 Ekim 2017 fiyatları) KALBİ OLAN GİRMESİN

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Ama sotarken dö pohalıya satıyoroz ajdndşajf

Diyen olmadımı daha.

Neyse seni beni ilgilendirmediği için çok stres yapmayalım:)

Para onların. Versin 90bini mis gibi gezsinler.

Valla bugün 90binim olsa yarın hiç durmam 2.el skyactive bi mazda 6 alırım. Ama zevkler renkler ihtiyaçlar falan filan olayı var dimi. Neyse tamam almıyorum.

• C sınıfı bir Araca 200 bin tl vermekte doğru değil b sınıfı artıyorsa c sınıfı da d sınıfı da artiyor. Ülkenin hali ortada aracın değeri 40 bin vergiler vs 75 bin oluyor. Ama olsun yol yaptılar
  • sıfır almayınca fiyatlarının düşeceğini zannedenler hala uyanamamış demektir :)
    arabaların bu fiyatlara çıkmasının sebebi araba üreticileri mi ?
    devlet sıfır araç alımlarından en fazla kazanıyor, o nedenle sıfır araç alımı azalırsa ,vergileri daha da yükseltmek zorunda kalırlar
    tabi bir diğer faktör dövizin sürekli artması

otomobil üreticileri ne yapsınlar ,ya sizin ülkenizde döviz artmış ,vergilerde artmış biz o zaman size çok ucuza verip zarar edelim mi desinler ?
    adamlar fiyatlandırmayı euro yada dolar üzerinden yapıyorlar ,senin ülkende döviz artmış ,düşmüş onları ilgilendirmiyor ,çünkü kendilerine dönüş tl. üzerinden olmuyor

varsayalım millet sıfır araç almadı ,ee bu defa vergi gelirleri çok düşecek ?
    siz hiç merak etmeyin , o düşen vergi gelirini bir şekilde sizden alırlar

o nedenle çok kafanıza takmayın ,devlet sizin yerinize düşünür :)
    paran varsa alır keyfine bakarsın ,yoksa almayıp yine keyfine bakarsın ,her yerde ticari taksi dolu ,tatiller hariç çoğu kişi için araba hayati bir gereksinim değil (çok fazla laf olsun diye araç kullanımı var ,bunca araç zammı ve yakıt zammı olmasına rağmen)

hadi bakalım şimdi beni hangi partinin savunucu yapacaksınız ,bende merak ediyorum :)
    biri gelir sen iktidarın adamısın der ,diğeri gelir sen her şeye muhalifsin der
    artık bende ne olduğumu şaşırdım doğrusu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

sıfır almayınca fiyatlarının düşeceğini zannedenler hala uyanamamış demektir :)
    arabaların bu fiyatlara çıkmasının sebebi araba üreticileri mi ?
    devlet sıfır araç alımlarından en fazla kazanıyor, o nedenle sıfır araç alımı azalırsa ,vergileri daha da yükseltmek zorunda kalırlar
    tabi bir diğer faktör dövizin sürekli artması

otomobil üreticileri ne yapsınlar ,ya sizin ülkenizde döviz artmış ,vergilerde artmış biz o zaman size çok ucuza verip zarar edelim mi desinler ?
    adamlar fiyatlandırmayı euro yada dolar üzerinden yapıyorlar ,senin ülkende döviz artmış ,düşmüş onları ilgilendirmiyor ,çünkü kendilerine dönüş tl. üzerinden olmuyor

varsayalım millet sıfır araç almadı ,ee bu defa vergi gelirleri çok düşecek ?
    siz hiç merak etmeyin , o düşen vergi gelirini bir şekilde sizden alırlar

o nedenle çok kafanıza takmayın ,devlet sizin yerinize düşünür :)
    paran varsa alır keyfine bakarsın ,yoksa almayıp yine keyfine bakarsın ,her yerde ticari taksi dolu ,tatiller hariç çoğu kişi için araba hayati bir gereksinim değil (çok fazla laf olsun diye araç kullanımı var ,bunca araç zammı ve yakıt zammı olmasına rağmen)

hadi bakalım şimdi beni hangi partinin savunucu yapacaksınız ,bende merak ediyorum :)
    biri gelir sen iktidarın adamısın der ,diğeri gelir sen her şeye muhalifsin der
    artık bende ne olduğumu şaşırdım doğrusu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

VW POLO 1999 yılı fiyatları. 4621 lira başlangıç fiyatı.

1999 yılı polo başlangıç fiyatı 4.621.000.000
    1999 yılı asgari ücret 78.075.000 (1999 yılı ilk 6 ay için)

4.621.000.000 / 78.075.000 = 59 Asgari ücret

2017 yılı polo başlangıç fiyatı 64.900,00
    2017 yılı asgari ücret 1.777,50

64.900,00 / 1.777,50 = 36 Asgari ücret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 17 Ekim 2017; 11:12:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

VW POLO 1999 yılı fiyatları. 4621 lira başlangıç fiyatı.

1999 yılı polo başlangıç fiyatı 4.621.000.000
    1999 yılı asgari ücret 78.075.000 (1999 yılı ilk 6 ay için)

4.621.000.000 / 78.075.000 = 59 Asgari ücret

2017 yılı polo başlangıç fiyatı 58.000,00
    2017 yılı asgari ücret 1.777,50

64.900,00 / 1.777,50 = 36 Asgari ücret

Napak ? Ağlayak mı ? Sevinek mi ?
    Vuuuuuu 36 Asgari ücrete polo alabiliyorum yihuuuvvv !!!

ALMANYA --- Yeni Polo başlangıç fiyatı - 12.975 euro - Asgari ücret 1400 euro

9 adet asgari ücrete Polo alabiliniyor...

Saygılar

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Asgari ücret nerede o fiyat?

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Ama sotarken dö pohalıya satıyoroz ajdndşajf

Diyen olmadımı daha.

Neyse seni beni ilgilendirmediği için çok stres yapmayalım:)

Para onların. Versin 90bini mis gibi gezsinler.

Valla bugün 90binim olsa yarın hiç durmam 2.el skyactive bi mazda 6 alırım. Ama zevkler renkler ihtiyaçlar falan filan olayı var dimi. Neyse tamam almıyorum.

• 1.0 A3 net 17bin euro iken polo nasıl 15bin euro oluyor tam bir saçmalık. Kaldı ki tüm liste fiyatlara önce ötv sonra kdv fiyat çıkarıyolar. Net fiyat üzerinden ötv ve kdv ayrı hesaplanması gerekiyor. Bu aradaki para kime gidiyor merak ediyorum. Oto satışından yapılan vurgunun hesabını yapmak mümkün değil.

• 2017 asgari ücret 1404 lira. Ayrıca 2017 yılında bir Alman vatandaşının 9 ayda aldığı aracı siz 36 ayda almayı eski asgari ücrete göre bir gelişme olarak görüyorsanız diyecek birşeyim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Ekim 2017; 11:59:28 >
  • A1 sadece ismini satıyor :)
  • A3 1.0 benzinli 110 bin tl

A1 1.6 tdi diizel 133 bin kusurat

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede kanunen verginin vergisi alinamaz fakat devlet aliyor. Net fiyat üzerinden ÖTV nin birde kdv sini alarak anahtar teslim satış fiyatı ortaya çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.