Şimdi Ara

B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.185
Cevap
42
Favori
348.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı denemek vacip oldu :))
    Açıklamalarınızdan memnun kaldım hayırlı ve bereketli işleriniz olsun.
    Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
    Selamlar
  • forsa kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar.

Aracı test ettim görüşlerim.
    kötü yönleri
    1- Ses seviyesi rolentide 60- 65 db
    2- Amortisörleri sert ( Fakat küçük zeminleri hissettirecek kadar değil. Yüklü olsa daha yumuşak bir seyir verecek. Aracı sürerken çok sert olduğu hissi yok fakat arka koltukta otururken bagajdan gelen sesler Doblo araçgibiydi )
    3- çok sert girmediğim virajda araba kıç attı. ( ben yük için yapıldım arka tarafta yük olsa bunu yapmam dedirtecek yapıda.
    200 binlira'ya Alınacak bir araba değil bence.
    İyi yönleri Geri kalan yönleri iyi idi.
    Selamlar.
  • dronebey kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 15" olmasına rağmen fena durmuyor. TEŞEKKÜRLER. AYNI SORUNDAN BENDE MUZDARİBİM. 17" konfor sıfır.
  • velicom V kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler
  • tuna23 kullanıcısına yanıt
    Aydınlatıcı Bilgi teşekkür ederiz
  • 2017 B180 manuel klima kullanıyorum. şehir içinde iç sirkülasyonu çalıştırmadan kullanmak mümkün değil. metrelerce ilerden giden aracın egzosunu anında içeri alıyor. diğer otomobillerde böyle bir şey yok. zaten yalıtım kısmı hayal kırıklığı. sürücü kapısından rüzgarlı havalarda içeri hava üflüyor. :)
  • merhaba

2012-2013 B180 donanım paketlerinin farkları nedir. Elite, Sport, Prime vs.. gibi.
  • Herkese selamlar. Mercedes B W245 kasa M266.960 kodlu 2034 cc 135 hp motoru ve cvt şanzımanı hakkında yorum yapabilecek olan var mı? Nasıldır? Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkd66

2017 B180 manuel klima kullanıyorum. şehir içinde iç sirkülasyonu çalıştırmadan kullanmak mümkün değil. metrelerce ilerden giden aracın egzosunu anında içeri alıyor. diğer otomobillerde böyle bir şey yok. zaten yalıtım kısmı hayal kırıklığı. sürücü kapısından rüzgarlı havalarda içeri hava üflüyor. :)

Bende golf 6 var. klima açıkken egzoz gazını içeri alıyo mecburen iç sirkülasyonu açıyoruz. bu bence bahane değil. klima için akıllı kötü koku filtre icat etmeleri gerekiyor.
  • Bende bugün Mercedes bayisine gittim. B 180 cdi test sürüşü yaptım. Araç Urban paket ve 199.000 Tl olmuş. Geri görüş kamera+cam tavan+elektrikli hafızalı ön koltuklar vs. Yani yol sesi desen var, lastik sesi desen var. Tamam kaliteli, az yakıyor genişliği konforu bana yetiyor ama bu fiyat ne be kardeşim. Takas desteği yaklaşık 10 bin Tl. Bunu kullanırsam 199 bin yok eğer kullanmaz isem 190 bin. Yani takas desteği HİKAYE...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

Bende bugün Mercedes bayisine gittim. B 180 cdi test sürüşü yaptım. Araç Urban paket ve 199.000 Tl olmuş. Geri görüş kamera+cam tavan+elektrikli hafızalı ön koltuklar vs. Yani yol sesi desen var, lastik sesi desen var. Tamam kaliteli, az yakıyor genişliği konforu bana yetiyor ama bu fiyat ne be kardeşim. Takas desteği yaklaşık 10 bin Tl. Bunu kullanırsam 199 bin yok eğer kullanmaz isem 190 bin. Yani takas desteği HİKAYE...

takas desteğini kendileri uydurdular demek. biz temmuz ayında alırken gerçekten 3,000 tl daha düşmüşlerdi takas olayında. mercedes-benz türk veriyor demişlerdi.
    fiyatlar uçtu gitti bu araç 199,000 tl etmez ama diğer araçlarda uçtu c sınıfı donanımlı araç 120,000 tl lerden aşağı yok malum.
  • pulsar_82 P kullanıcısına yanıt
    bende 140 bg 200d var frene basinca sanki arac durmayacakmis hissi veriyor ama duruyor yuksek olmasindan dolayi virajlarda alcak araclar gibi degil sonucta monospas on lastiklari cabuk bitiriyor dizellerde isitma bujileri sorunlu cvt otomatik vitesler sorunlu aks kesmesi gibi kronik sorunlari var yakiti biraz fazla yakiyor uzun yolda 6L/100km sehirici 8L/100km yakiyor yukaridaki yazdiklarim dizellerin kronik sorunlari ve benimde bekcok arac sahibi gibi basima geldi onun disinda karsilas icerden kapi acma kolu kirildi birdefa ve acip kapatmadan dolayi aynaya giden sinyal kablosu kirildi
    birdaha a/b serisi mercedes almam gerisi size kalmis
  • eski kasa A ve B sinifi otomatik vites cvt kullananlarin basina gelen yada gelecek olan otomatik vites arizasi gecen gun benimde basima geldi 192 bin km kullandiktan sonra
    olay soyle oluyor ilk calismada hararet 70-80 arasindayken ekranda otomatik vites arizasi beliriyor arabayi stop ediyorum tekrar calistiriyorum arizayi siliyor hersey normal sorunsuz calisiyor taki ertesi gune kadar ve ayni sekilde tekrarliyor
    sorun vites kutusundaki beyin (platin yada blok hidrolik diyede gecer) den kaynaklaniyor yani beynin icindeki leyimler zamanla kirilma yapiyor yenisi deli para tamir oluyor ama herkez yapamaz cok kusuratli bir is
    ben parcayi sokup onarim isi tapan bir tamirciye biraktim olursa insallah hallolur cuma gidip alicam hafta sonuda vakit bulursam toplarim artik merak edenler icin bir kac resim ve video ekliyorum
     B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız
    https://www.youtube.com/watch?v=VB8GXEjG3dc

• beyni dun tamirden aldim aksam topladim bugunde yagini koyup calistirdim vites gecisleri sarsintisiz ariza belirtileri kayboldu basina gelipte kendi yapmak isteyenyere tarif edeyim  B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız
    sokerken yagini bsaltip alt vites kutusu kapagini sökun dikkat edilmesi gereken kapagin icinde bir miktar yag kaliyor dikkat edin filtreyi cikartin ici yag dolu dikkat
    ustten beynin soketini sökun nasil cikicagi resimde oklar ile isaretledim kirmizi kiliti tornavida ile iceri ittikten sonra kablorin baglandigi yerden tirnaga basip geri cekiyorsunuz biraz zor sökuluyor dikkat edin kirmayin parcayi
     B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız
    sonra attan blok hidraliki 4 köse haric butun vidalari sökun atltan parcayi tutup köselerdeki vidalari sökun birar agir uzerinize dusurmeyin ici yag dolu dikkat edin bu vidalari yerine takarken gevsememesi icin ismini bilmedigin bir sivi suruluyor ve 8 NM sertlikte sikiliryor karter vidalarida ayni sikilikta olmali
    usteki siyah elektronik kismin vidalarida pullu olanlar 6NM pulsuz olanlari 4NM arti 180 derece sikilmalidir
    toplarken resimdeki mekanizmayi ok yonune itin yoksa vites degistiremezsiniz o parca ikinci resimdeki yuvarlak icine aldigim tirnaga geciyor kolay gelsin
     B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerci07 -- 27 Haziran 2018; 22:1:9 >

• tamirden sonra 500 km yol anca yapmisimdir tekrar ariza lambasini yandi pc ye baglayinca hidrolik basinc arizasi oldugunu ogrendik yagi bosaltinca icersinde demir tozu vardi cikma bir vites kutusu bulup taktik ne kadar gider allah bilir bu modelin otomatik viteslerinden uzak durum bulundugum bolgede 15-20 tane satilik otomatik vitesi arizali araba var bu arabalarin yurur haldeki degerleri 5000 euro vites kutusunun tamirati 4000 gerisini siz dusunun
  • Yaklaşık 5 yıl b200 ( w246) araca sahiptik, araç 60 bin km deyken, yaklaşık 6 ay kadar önce aracımızı satıp 2016 model c180 amg aldık. B serisinde en ufak bir problem yaşamadık, ampul bile patlamadı şunu söylemek isterim ki araçlarınızın kıymetini bilin.😀
  • kardes ben w245 den bahsediyorum siz w246 dan bahsediyorsunuz w245 suanda son cikani 7 yasina geldi araci sifir alipta 3-4 yil kullanip saglam dersek dacia da cok saglam deriz biz araci sattiktan sonrasini dusunmek gerek birde fazla yol yapmadan bendeki aracin biri yilda 20-25 bin km yapiyor ikincisi 15 bin hapiyor onuda dusunmek gerekiyor
  • Herhalde bu mesajı benim yazdıklarıma cevaben yazdınız ben kimsenin sorusuna yanıt vermedim tecrübelerimi kendimce yazdım yıllardır farklı mercedes modelleri kullandım hala da kullanıyorum. w246 kasa b serisinden memnun kaldığımı belirttim. Yazdıklarımı henüz 20 bin km deki 2016 model c serisinde yaşadığım problemlerle kıyasen yazdım kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jessie pinkman -- 2 Ekim 2018; 20:42:41 >
  • Herkese merhabalar güvenli sürüşler.2012 b200 sport aracın 225/45/17 turanza rft lerini 225/50/17 Michelin crossclimate ile degistirsem problem yaşar mıyım yanak yüksekliği ile ilgili.Sanki lastikler camurluga çok yakın gibi hissettim emin olamadım.Lastigi yarın alma durumum var cevap verebilecek arkadas olursa çok memnun olurum.
  • w245 kasa B160 için bagaj üstü çekçekli pandizotu nereden bulabilirim? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.