Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
38 Misafir - 38 Masaüstü
5 sn
349.776
Cevap
2.719
Favori
21.321.075
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• The Frost kullanıcısına yanıt

Uzun zamandır böyle güzel bir bundle görmemiştim.Fiyatına göre çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

steamden sea of thieves oynuyorduk oyun içi 2500 coin için 43tl bakiye ekletti steam bana ekledim sonra parayı çekti ama steamde beklemede kaldı. sonra işlemi iptal ettim. şuan para ne geri hesabıma yattı ne de para steam hesabıma yüklendi. ne olacak bilgisi olan var mı ne yapmam lazım

Oyun içi iadelerde normal oyun iadelerinden farklı oluyordu sanırım. Ben ESO'ya Crown almıştım sonra yanlış paketi aldığımı fark edip iadeyi support yardımı ile edebilmiştim.

• Elimde Witcher in ilk oyunu var steam için.İsteyen olursa hediye olarak gönderebilirim.Oyun bende zaten var Throne Breaker alınca envanterime hediye olarak düştü.

• Hocam alabilir miyim mümkünse
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    Hocam girdim de hic bisey anlamadim? Kac tl ve bunu alinca hangi oyunlar gelecek?
  • Normalde 6 arasira 7 MB/s de olan download Steam'e gelince 10 dan düşmüyor bir hızını alınca!?

Hep öyle olsa...

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
  • Dün gece özel mesaj ile ulaşan bir arkadaş aldı hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Potato_GLaDOS -- 5 Aralık 2020; 12:40:55 >
  • Bir ara herkes Hades övüyordu. Hades bilmeyenler için Supergiant games'in yaptığı ve bu sene çıkan bir roguelike oyun. Diğerlerinden farkı hikayesinin olması ve genel kalitenin daha iyi olması (grafikler, seslendirme, tema, müzilker vs). Şansen roguelike sevmiyorum. Ölünce tüm ilerlemenin sıfırlanması hala kafama yatan bir olay değil, ve bir kaç kere ölüp başa geldikten sonra "neden bu oyunu oynuyorum ben" sorusunu sormama neden oluyor. Hades, hikaye anlatımını devreye sokarak bu işi çözmüş. Her öldüğünüzde hikaye ve diyaloglar olaya adapte olup değiştiği için bir amacınız oluyor oyunda. Mesela kestiğiniz bir boss, siz ölünce oyundaki base kısmında konuşurken size "bir sonraki karşılaşmamızda daha fazla terletcem seni" gibi cümleler kuruyor ki size bir ilerleme hissettirsin.

İşin kombat kısmı diğer roguelike oyunlara kıyasla size daha fazla özgürlük sunuyor. 6 adet silahınızdan birini oyun başında seçiyorsunuz fakat bu silahların yeni yetenekler alıp gelişmesi oyun ilerlerken yine random gelişiyor. Klasik roguelike oyunlardaki random gelişim bunda da var. Mesela siz hafif saldırı yapa yapa gideyim diyorsunuz oyun size habire ağır saldırı yetenekleri verince ister istemez ağır saldırıya başvuruyorsunuz. Ama hala eğlenceli, onu belirteyim.

Gelelim 'benim için' işin en sıkıcı kısmına. Oyundaki genel düşmanlar normal şekilde kesilebiliyorlar, yani saldırısından kaç ve doğru zamanda vur, günümüz yakın dövüş oyunlardaki mantık. Fakaaat, bazı düşmanlar ve bosslar'ın atakları bullethell dizaynına göre yapılmış. Yani size vurmaktansa size doğru boncuk atıyorlar ve siz bunlardan kaçmaya başlıyorsunuz. "E bunda ne var?" derseniz, söyle ki ben şahsen bullethell dövüşleri ezelden beri çok ucuz ve sıkıcı bulmuşumdur. Souls borne oyunlarındaki gibi refleks ve düşmanın animasyonunu öğrendiğimiz bir bilgiye dayalı harika bir sistem varken üstünüze gelen onlarca boncuktan kaçmak için habire dash butonunu spamlamak eğlenceli olmuyor. Bazı anlarda ekranda kaçmanız gereken o kadar çok boncuk oluyor ki ister istemez hasar alıyorsunuz. Ve böylesine hızlı akan bir oyunda bu olay can sıkıyor.

Efendim yani sonuç olarak Hades yılın oyunu adaylarına bile girmişken ne kadar kaliteli bir oyun olduğu ortada. Fakat siz de benim gibi bullethell oyun tarzından hoşlanmıyorsanız canınızı biraz sıkabilir.

• Humble Bundle iyice kalitesizleşmeye başladı yeni aylık Choicesi bile çöp bu oyunlar nedir böyle yazık ya ne hallere düştü Humble...Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

https://www.humblebundle.com/subscription/december-2020

• Arkadaşlar yeri degil biliyorum ama gercekten yakinimda bu soruyu sorabilecegim bir insan yok.

Arkadaşlarhttps://www.amazon.com.tr/dp/B08K2F1V87/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_y33YFbK3CZTB3?_encoding=UTF8&psc=1

bu laptopu almak istiyorum sizce özellik fiyat olarak nasıl iyi mi daha önce satın alıp kullanan var mıdır burda?
    simdiden yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. kullanim amaci genel olarak oyun ve yazilim programlari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Impakt kullanıcısına yanıt
    Multi oyunlarda o işlemci ekran kartını frenler.
  • Impakt kullanıcısına yanıt
    Ben aldım bu laptopu normalde masaüstü pc m var ama bunu da aldım hem iş hem de oyun için mobil durumda olduğum zamanlar için yalnız ben bunu geçen hafta Amazonda indirim ile 10700 e aldım

PC güzel uzerindeki i5 işlemci her türlü yetiyor 2060 a ekran güzel ve parlak Laptop çok şık ufak tefek bişey ama ekranı yine 15.6 numpad yok klavyede benim aldığım modelde ben sevdim baya laptopu hem kibar hem de oyuncu laptoplari fazla yok o yüzden tercih ettim. Normalde MSI gaming laptop vardı ama çalıştığım kurumda toplantıya o laptopla gidince şeklinden dolayı tüm dikkat orada oluyor konsantrasyon sıkıntısı oluyor bana göre o yüzden büyük Gaming tipte olmayan bir gaming laptop

Aç valhalla doom eternal rdr online vs baya bir oyunda test ettim gayet güzel akıcı özellikle mesela doom oynarken Laptop ekranı 144 hz olduğu için çok zevkliydi oynaması aç valhalla da high very high ayar karışık 60 a sabitledim hiç drop vs filan olmadı. Rdr online oynarken de sadece bazen çok nadir şehirde 1-2 fps drop oldu o kadar onun haricinde medium high karışık fhd olarak 72 fps de oynatiyor. Fazla ısı olmuyor ekran kartı serin çalışıyor baya işlemci 70-75 derece arasi çalışıyor Laptop için iyidir zaten hepsi sıcak çalışıyor güzel bir özelliği altında tam fanları üzerine gelen kısım delikli yapılmış o yüzden alttan hava ufleyen soğutucu varsa etki eder soğumaya.
    Son olarak klavye tuşları çok güzel ben bi yarım saat deneme yaptım çok güzel yazılıyor enter tuşu küçük ama hemen alisiuor insan benim için büyük problem yazılımcı olduğum için kodları yazarken küçük büyük tuşu ve virgül tuşu başka yerde olduğu için zorladı beni

Kısaca güzel alet benim hoşuma gitti ama şuan ki fiyat pahalı gibi ben indirimle aldım

Sormak istediğin başka şeyler varsa ozelden sorabilirsin hocam ayrıca forumda bir konusuda var cihazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 5 Aralık 2020; 17:26:36 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahtant -- 5 Aralık 2020; 18:24:53 >

• Bu, Holiday Sale kılıfında, aslen Christmas Sale, ne zaman oluyordu Steam'de?

• quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

Bu, Holiday Sale kılıfında, aslen Christmas Sale, ne zaman oluyordu Steam'de?

Noel başlayınca. Hocam christian salede oyun satın alıp christianlara para kazandırmayalım. Hepinizi bahar indirimlerini beklemeye davet ediyorum.

• Noelde alınan her oyun müslümanlara bir kurşun mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: meqlotkobo

Noelde alınan her oyun müslümanlara bir kurşun mu hocam?

Evet, oyun indirimleri adı altında kılıfa sokuyorlar ama amaç belli. O yüzden hiçbir kış indiriminde oyun almıyorum. Bahar ve yaz indiriminde alıyorum. Ayrıca cadılar bayramında da almıyorum. Bir de Uygur Türkü kardeşlerimize yaptıklarından dolayı Çin yeni yılında da almıyorum. Buralarda harcadığım paralar hep onlara gidiyor. Oyun büyük ama görebilene...

• Peki hocam diğer indirim dönemlerinde alınca para nereye gidiyor?

• meqlotkobo M kullanıcısına yanıt

Karadeniz'deki dağlarda yaşayan 150-160 yaşında ogrelere.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.