Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
36 Misafir - 36 Masaüstü
5 sn
349.734
Cevap
2.720
Favori
21.317.462
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

Hocam bu tarz hiç oyun oynamadım. Total War oyunlarını çok oynadım. Oynaması kolay mı ? Hiç bilmiyorum ayrıca videolar seyredip öğreneyim derdim de yok . Bir ara tropico 6 öğreneyim dedim zor geldi. Bilen biri olarak sence kolay mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandemi2

Hocam bu tarz hiç oyun oynamadım. Total War oyunlarını çok oynadım. Oynaması kolay mı ? Hiç bilmiyorum ayrıca videolar seyredip öğreneyim derdim de yok . Bir ara tropico 6 öğreneyim dedim zor geldi. Bilen biri olarak sence kolay mı ?

total warla alakası yok hocam oyunun farklı türler

oyun kolay öğrenmeside kolay bana göre. oyunun zorluğu dediğim gibi ekonomiyi yönetme kısmında mesela şu üründen şu kadar lazım ama sen çok fazla üretirsin elinde kalır malzemeler bu tarz işte ayarlamaları yapmak gerekiyor. kaldıki zaten oyun esnasında bazı durumlarda zorluk ayarıda yapabiliyorsun mesela korsanlar hiç bana karışmasın gibi.

bu arada yeni gördüm season pass 3 duyurulmuş 2021 de çıkacakmış uygun fiyattan gelir umarım sp3

• Arkadaşlar ea play den üyelik alındıktan sonra üyelik bitince yine o oyunlar listemiz de oluyor mu başarımları koleksiyon kartları vs gözüküyor mu?

• EA aylık ve senelik üyeliğin arasındaki fark nedir ve ikisinde hangi oyunlar var? Yazan site var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

EA aylık ve senelik üyeliğin arasındaki fark nedir ve ikisinde hangi oyunlar var? Yazan site var mı?

Aylık ve yıllık arasında oyun farkı yok. Sadece yıllık alırsan daha ucuza almış oluyorsun, diğer birçok abonelik sistemindeki gibi.

Oyun farkı Steam ve Origin arasında var. Steam'de tüm EA oyunları olmadığı için, Steam'deki EA Play'de, Origin'deki EA Play'e göre biraz daha az oyun var. Aşağıdaki linklerden hem Steam EA Play hem Origin EA Play için güncel oyun listelerine bakabilirsin.

EA Play Steam

https://www.ea.com/ea-play/games-steam

EA Play Origin

https://www.ea.com/ea-play/games-ea-play

• Hediye kodlarını steama girdikten sonra geri iade istesek banka kartıma iade eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

Hediye kodlarını steama girdikten sonra geri iade istesek banka kartıma iade eder mi?

Tabikide hayır, zaten hediye kodları iade edilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 23 Kasım 2020; 19:42:43 >
  • Ray Tracing bu kadar fark ediyor mu yav. İlla RT li güzel grafikler görebilmek için 30 fps mi oynayalım şu oyunu birde FPS şu oyun. RT siz aracın gölgesi bile doğru değil ne yani doğru gölgelendirme için RT mi gerekiyor

Oyuncunun yüzü gülür mü

açılmayan video fix
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• TheMuyu kullanıcısına yanıt

Harbi bu kadar farkediyorsa ben böyle teknolojinin ta.

Gölgelendirmede bir sorun görmüyorum. RTX açık iken akşamüstü çekilmiş. RTX kapalıyken öğlen vakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freemium -- 24 Kasım 2020; 3:18:6 >
  • Doğru evet iki kare arasındaki grafik farkı akşam üstü olduğu için
    videoyu izledin mi bilmiyorum ama iki görüntü arasında gölge değil bir sürü ayrıntı farkı var kaktüsler yok mesela RT siz versiyonda elektrik direklerinde kablo yok
    videoyu yapan eleman RT siz halini low mu yaptı bilmiyorum ama bu haliyle gelirse çok saçma bu kadar fark olmaması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 23 Kasım 2020; 21:55:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

RTX sadece ışınların geliş açılarını gerçek zamanlı olarak hesaplayan ve ekrana yansıtan bir teknoloji hocam. Eğer arada objelerin olmaması, nesnelerin düzlemsel yapısında sorunlar ve anti aliasing sorunları gibi farklar mevcutsa videoyu hazırlayan kasıtlı olarak vegatation, object density, antisopteric filtering, AA gibi ayarları kısmış demektir.

Bence durum bundan ibaret.

Cyberpunk 2077 de 4 farklı Ray Tracing tekniği kullanılıyor.Bu güne kadar çıkan RT destekli oyunlarda genelde gerçek zamanlı yansıma,gölgeler,ışıklandırma yada global illumination tekniklerinden bir yada ikisini kullanan oyunlar bulunuyordu.Control ve Metro Exodus(The Two Colonels ek paketi) birden fazla RT tekniği kullanan oyunlar arasında,Cyberpunk 2077 de ise ;

Ray-Traced Diffuse Illumination

Bu teknik,standart yöntemlerin aksine çeşitli yüzeylerden gelen ışıkların doğal bir şekilde yayılmasını ve aydınlatılmış yüzeylerin daha gerçekçi bir şekilde ışık almasını sağlıyor.

Ray-Traced Reflections

Cyberpunk 2077'de diğer oyunların aksine gerçek zamanlı yansımaların çizim mesafesi çok daha yüksek,ayrıca ışığın çeşitli yüzeylerdeki(örneğin metal) yansımasını gerçek zamanlı olarak simüle etmek içinde standart tekniklerden farklı olarak sadece baktığımız alanda değil tüm sahnede uygulanıyor.Böylece kamera açısının dışında yada uzakta kalan nesnelerdede bu yansımaları gerçek zamanlı olarak görebileceğiz.

Ray-Traced Ambient Occlusion

Ambient Occlusion ortam kapatma olarak ifade ettiğimiz bir gölgelendirme ve işleme tekniği,bu tekniğin Cyberpunk 2077 de ışın izlemeli olarak çalışması sayesinde gölgelerin eksik olduğu yerlerde gerçekçi ve doğal gölgeleme efekti oluşturmak için doğal ışık kaynaklarınıda kullanıyor ve bu sayede gölgeleme kalitesini iyileştiriyor.

Ray-Traced Shadows

Cyberpunk 2077 de ışık kaynağı yönü ve şiddetine bağlı olarak,gelen gölgelere gerçek zamanlı yön vererek gölge eşleme kalitesini yükseltiyor.

Bu tekniklerden dolayı RT açık ve kapalı iken görsel olarak önemli farklar oluşacaktır.Bu nedenle paylaştığınız iki görsel arasında RT açık ve kapalı iken gölgelerde,Ambient Occlusionda ve ışıklandırmada bariz farklar öne çıkıyor.Bu oyunu mümkünse RT destekli bir kartla oynamak gerektiğini düşünüyorum. 

Ek olarak oyun DLSS 2.0 destekli ve bu teknik sayesinde oyunlarda çok daha net ve temiz bir görsellik elde ediliyor.DLSS 1.0 da görüntü bulanık ve noise dediğimiz karıncalanmalar oluyordu.DLSS 2.0 ile kalite-performans arasında tercih yapabildiğimiz gibi daha keskin bir görüntü ve standart AA tekniklerinden çok daha kaliteli bir görüntü elde ediyoruz.Bazı TAA destekli oyunlarda nesnelerde tırtıklanmalar oluşabiliyorken DLSS 2.0 ile bu tip sorunlarda düzeltilebiliyor. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 23 Kasım 2020; 23:31:33 >

• Arkadaşlar bu sızan videonun eski sürümlerden olduğu söyleniyor endişelenmeyin RT böyle bir fark yaratmaz. Hadi kapalı alanda olsa anlarım ama açık alanda RT'nin etkisi çok düşük seviyede olur dikkatli gözler lazım anlamak için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben hep GTX'li ekran kartı alıyorum sıkıntı olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

Mamak sandım Çankaya çıktı.

• Steamden alınan Battlefield oyununda Swastika sembölü kullanınca EA yine Ban atıyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • We Happy Few %85 indirim ile dip fiyatta.

https://store.steampowered.com/app/320240/

Playstore'da 6₺ daha ucuz:

https://www.playstore.com/urun/we-happy-few

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

We Happy Few %85 indirim ile dip fiyatta.

https://store.steampowered.com/app/320240/

Playstore'da 6₺ daha ucuz:

https://www.playstore.com/urun/we-happy-few

oyunfor'da 2-3 tl daha ucuz. deluxe edition'da 10 tl fark var https://www.oyunfor.com/steam-oyunlari/we-happy-few-320240/we-happy-few-steam-cd-key

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.