Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mg3 , Sine-FİL , Sine-FİL Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (4 Mobil) - 14 Masaüstü6 Mobil4 Android
5 sn
107.842
Cevap
260
Favori
3.952.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 949950951952953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çözünürlük dışında bir fark göremedim haberde abartmışlar nedense.

• :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Outlaw-E kullanıcısına yanıt
    3 konsolda bu güçlerle next gen olamaz günlerdir burada 4 TF, 10 TF 12 TF muhabbeti yapmayın bu yüzden diyorum. PC bunları ezer geçer. Ancak PS5 alan adamı anlarım. Ben Fifa oyuncusum oyun PS5’de dönüyor bu yüzden aldım, veya adam Exc seviyordur PS5 alır. Ancak PC gibi güç varken yemişim senin kıytırık next gen konsolunu 30-60 fps locked oynuyoruz işte..
    12 TF next gen dediği konsol Ampere serisinin en dandik kartı olan 3060’ın altında sülük gibi ezilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Press a Key kullanıcısına yanıt
    😂

• Berbat gözüküyor. En son bu grafikleri 8 yıl önce çıkan Xbox One ile görmüştüm.

Deneyimledim adamların yüzleri gözükmüyor forma numaraları bulanık. Top ve oyuncuların vücutları tırtıklı kenar yumuşatma hiç yok.

• Afonso54 kullanıcısına yanıt

Native çözünürlük bakımından GPU'ların verdiği performans (DLSS'i hesaba katmadan söylüyorum) :

Xbox Series X > Playstation 5 > RTX 3060

Sıralama şu şekilde daha anlaşılır olur

RTX 3060Ti > Xbox Series X > Playstation 5 > RTX 3060

GPU testlerine tekrar baktım. Bu şekilde demek daha doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 27 Eylül 2021; 23:2:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

3 konsolda bu güçlerle next gen olamaz günlerdir burada 4 TF, 10 TF 12 TF muhabbeti yapmayın bu yüzden diyorum. PC bunları ezer geçer. Ancak PS5 alan adamı anlarım. Ben Fifa oyuncusum oyun PS5’de dönüyor bu yüzden aldım, veya adam Exc seviyordur PS5 alır. Ancak PC gibi güç varken yemişim senin kıytırık next gen konsolunu 30-60 fps locked oynuyoruz işte..
    12 TF next gen dediği konsol Ampere serisinin en dandik kartı olan 3060’ın altında sülük gibi ezilir.
    Dostum pc de sahibiyim ekran kartım 3060Ti idi ama elden çıkardım. uzun vadede biliyorsun konsollar ortalama 6-7 yıl gidiyor ve kötü performans bile olsa oynatıyor. O kartın durumu ise bilemiyorum ne durumda olacak o yıllarda. Pc apayrı bir platform bende severim ama kartlar bu fiyatlardayken konsollar öne çıkıyor. Kısaca Pc ile konsolları karşılaştırmak çok anlamsız çünkü pc hep daha önde olacak. Konuda zaten ps vs xbox

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 27 Eylül 2021; 23:42:1 >

• Xbox oyuncusu neden pc alsın ki? Zaten konsolda çoğu oyunu bedava oynuyoruz neredeyse, birde ustune market fiyatlarında yerel fiyatlandırma uygulanıyor.

Xbox oyuncusunun pc almak için bir nedeni yok fakat 800 liraya varan market fiyatları nedeniyle Pc kullanmayan Ps oyuncularının oyun zevki bir lükse donusmus durumda. Onlara makul fiyatlarda oyun oynayabilmeleri için konsolun yanında bir pc şart gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Xbox oyuncusu neden pc alsın ki? Zaten konsolda çoğu oyunu bedava oynuyoruz neredeyse, birde ustune market fiyatlarında yerel fiyatlandırma uygulanıyor.

Xbox oyuncusunun pc almak için bir nedeni yok fakat 800 liraya varan market fiyatları nedeniyle Pc kullanmayan Ps oyuncularının oyun zevki bir lükse donusmus durumda. Onlara makul fiyatlarda oyun oynayabilmeleri için konsolun yanında bir pc şart gibi.

Yanına XSS alırsın, yeterli olur. XSX de iyi bir ekran kartı fiyatına alınır. Fahiş fiyatlara PC toplamaktan daha iyidir bence. Hiç kasası olmayan, laptop kullanan çok büyük bir yüzde var.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Senin bu yorumların olmasa gülemezdim. Xbox’da Lol var mı CS var mı ? Xbox’daki her oyun PC’de mevcut hatta Gamepass’de mevcut, hatta sende olmayan Epic ve Steam gibi Türk kullancısının yanında olan markalarda mevcut.. Örnek veriyorum sen Cyberpunk çıktığında 470 verdin PC sahibi 250 verdi. PC toplayan bir insan 1 senede zararını çıkarır kâra geçer.

PC + PS5 Kombosunu kim yaparsa o kazanır. Piyasadaki her oyunu oynar, İşlerini halleder, rahatça film izler, hatta mining bile yapabilir.

Xbox şu konuda mantıklıdır paran azdır durumun o an yoktur, evde oyun cihazın yoktur. Gider ikinci el temiz Xbox One X bulursun 2000 TL’den, 6 TF aygır gibi cihaz üstüne bir gamepass tertemiz.. Series S sahipleri 900p oynarken 4K açar takılırsın 😂😂

10 yıl desteklenecek, sürücü drıver sorunları vb olmayan, soğutma kısmı vb halledilmiş oldukça güzel bir mini pc gibi de düşünebilirsin Xbox'ı herşeyi sen uğraşmadan sana sunuyıorlar. Online tarafta hile yok.

Bilgisayar olayı ise artık insanlar iş için laptop arzı ince hafif makineler kullanıyorlar, eve bir laptop, birde masaüstü bilgisayar almak sıkıntılı bir olay. Fakat dediğin gibi Ps alan bir kişi yanında starter pack olarak güçlü birde bilgisayar almalı ki makul fiyata oyun oynamak nedir biraz olsun görsün, rahat edebilsin bu konularda.

İkinci olarak biz İsriçre'de bilmem kaç bin euro maaş alan insanlar değiliz. Hadi alsak bile Mario varmış Switch alayım, aaa Marvel oyunları küçüklüğümden beri hsyalim Ps alayım, abi Halo akacak Xbox alayım, birde üstüne strateji oynayacağım Pc alayım bu benim gözümde savurganlık ve tüketim çılgınlığından öte birşey değil.

Abi önünde birbirine benzer seçenekler sunan ve sadece sınırlı miktarda farklılaşabilen, aynı amaçla aldığın cihazlar varsa birini seç ve ona gereken zamanı ayır bence. Çünkü zaten oyunlara ayırabileceğin zaman kısıtlı. Ha ben onları da oynamak istiyorum dersen Ps mi istiyorsun boş bir döneminde ikinci elden bir konsol alıp tüm oyunlarını oynayıp geri verirsin olur biter evi cihaz çöplüğüne çevirmenin, ortalığa bir ton para saçmanın ne mantığı var ?

Ben Xbox aldım güzel birde servisi var. Bu plaformun sunduğu güzel oyunlarla vaktimi geçiriyorum. Başka bir platformun cazibesi gözümde çok artarsa elimdeki konsolu satıp o platforma geçip oradan yüeüeüm herşeyi alıp hepsini yarım yamalak kullanmaya çalışmak yerine. Bu kadar maymun iştahlı veya kapitalizmin tuzaklarına bu kadar düşmeye meyilli olmayın lütfen. Bu şekilde hayatın tadını alabileceğinize de inanmıyorum ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 28 Eylül 2021; 7:50:16 >

• Olum bune ya şirketler aleti piyasaya sürüp ganimetleri cebe indiriyor bizimkilerde yok o iyi yok bu iyi, kendinize gelin beyler isteyen istediğini oynasın dünyayı ne ps5 kurtarıcak ne xbox :)

Özellikle mesajındaki şu kısma çok takıldım.

İkinci olarak biz İsriçre'de bilmem kaç bin euro maaş alan insanlar değiliz. Hadi alsak bile Mario varmış Switch alayım, aaa Marvel oyunları küçüklüğümden beri hsyalim Ps alayım, abi Halo akacak Xbox alayım, birde üstüne strateji oynayacağım Pc alayım bu benim gözümde savurganlık ve tüketim çılgınlığından öte birşey değil.

Söylediğim şeyi bence bir daha degerlendirmelisin. İnsanlar neden oyun oynar, bana göre bilinçli, aklı selim herkes zevk almak için. Zevk alabilmek için güzel, kaliteli, beğendiğin içeriklere bakman gerekmez mi? Önüne ne atılıyorsa buna razı gelen birinin yaptığı işten zevk aldığını iddia etmek bence altı çok boş bir önerme olur.

Oyun oynamak bir mecburiyet değil, bu zevk almak için yapılan bir hobi ve ben bunun için para ve zaman harcıyorsam, sevdiğim kaliteli içeriklere yönelirim. Sırf daha ucuz diye ilgimi çekmeyecek ve zamanımı harcayacak içeriklerden uzak dururum.

Eger birisi oyun olsun da, ne olursa olsun, zamanımı geçireyim de nasıl geçireyim temelinde hareket ediyorsa, bu tarz biri ile tartışma yapmakta anlamsız kalıyor.

Umarim bu temel farkı görebiliyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 28 Eylül 2021; 10:9:45 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• The Strangler Twitter'da: "#Ride4 is also on #XboxSeriesX. How do I know? Well this is me playing it on my XSX. On sale right now actually https://t.co/AveRApvR2z" / Twitter

diğer yeni nesil oyunlarda neden bu oyundaki photo realistic grafikler yok acaba, yeni nesilin gücünü tam olarak göremiyoruz sanırım

• Ekosistemleri genel olarak aynı kendilerini sınırlı oranda farklilastirabilen cihazlar olarak tanımlanmıştım bu cihazları , dolayısıyla oyun piyasasında güzel oyunlar yapabilen tek firma Sony değil , yani Xbox aldığınız zaman güzel oyunlar oynayamayacak siniz diye bir kaide bulunmuyor.

Ben zamanımın sınırlı olduğunu ve zaten çıkmış ve güzel olan tüm oyunları oynayamayacağını bilen bir oyuncu olarak ( ayrıca oyun seçimi konusunda mümkün olduğunca önyargılardan uzak durmaya çalışıyorum.)oyun oynama aktiviteye sekte vuracak bir ton sorunu bulunan bir platformu tercih etmek istemiyorum.

PlayStation için çıkacak oyunlar güzel olabilir fakat bu diğer platforma da çıkacak harika oyunların olduğu gerçeğini golgelemiyor bana kalırsa , PS tarafında da daha önce dediğim gibi eğer çok fazla oynamak istiyorsam nesil sonunda bu cihaza çıkmış tüm özel yapımların bulunduğu bir hesapla birlikte cihazı alıp oyunları rahat bir biçimde deneyimlemek isterim oyununu ve ücretini ayrı ayrı kendime dert edinmek yerine.

Bunu listesinde taa PS3 döneminden kalma oynamak istediğim ama oynayamadigim oyunlar bulunan bir insan olarak söylüyorum. Eğer gerçekten özel bir deneyim arıyorsanız her platformda oyunlara ayiracaginiz zamanın yeterli olmayacağı kadar güzel yapım var ve ben bu grubun içinde olsa dahi beraberinde getirdiği dezavantajlar nedeniyle grubun diğer üyelerine yönelmeyi tercih ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

gp tarzı bir sistem gelirse playstation tr tarafına alıp kenarda tutmak isteyeceğim bir cihaz olur ps5 ama bu şartlarda çok zor

• hala pc de gtx bilmem ne konsolu öldürür dağıtır siler süpürür falan yazan arkadaşlar olmasını hayretle izliyorum. 2013 kasım da ilk çıkışında ps4 aldım, daha öncesinde de ps3 vardı zaten... buradaki herkesin hemfikir olduğu konu ps4 de, xbox one da ilk çıkış döneminde o zamana göre orta alt gpu lar ve zayıf cpu lar ile gelmişlerdi. aradan geçen 7 yıldan sonra pandeminin hemen başı mart ayında çıkan cod warzone u 1080 - 60 low/med karışık ps4 oynattı, 2 ay once satıp series x alana kadar da oynadım oyunu... o donem ps4 den aylar sonra çıkan gtx780 high end kartın bu oyundaki performansına aşagıda yer alan linkten göz atabilirsiniz.

zWORMz Gamingyoutube
    COD Modern Warfare battle royale mode tested on the GTX 780 at 1920x1080, 1600x900 and 1280x720 resolutions - low settings! ⏱ Timestamps ⏱ ◾️ 1080p: 0:30 ◽️ 900p: 4:40 ◾️ 720p: 8:46 🔧SPECS🔧 ◽️ AMD Ryzen 7 3700X - Same performance with a ryzen 3 1200 or better. ◾️ Nvidia GeForce GTX 780 3GB OC - Asus DirectCU II ◽️ 16GB DDR4 3200MHz (2x8GB CL14) ◾️ Sandisk plus 120GB SSD - Windows 10 ◽️ WD Blue m.2 sata 1TB SSD ◾️ Seagate 1TB HDD / 2TB WD RED HDD - games ◽️ Toshiba 750GB HDD - recordings ◾️ Asrock B450 Pro4 ◽️ Corsair RM750i 80+ gold ◾️ Sharkoon M25-W Case ------------------------------------------------------------------------ Second Channel: https://www.youtube.com/channel/UCtJbvX_gqI8YPXk-GCT7ZlQ ▶️ GTX 780 Playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLH6sLgdc_uJ5tXUjNc5Ca92hPlkmcqAYv ▶️ GTX 950 Playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLH6sLgdc_uJ41YEsOQDlHTG_Ejm0rqquO ------------------------------------------------------------------------ 📸 Instagram - We post tech pictures very often! https://www.instagram.com/zwormz.gaming/ 🔉 Join our Discord! https://discord.gg/WW9gfYx Any questions just ask in the comments! I'll reply as fast as I can! Please like and subscribe if you liked the video :)
    https://www.youtube.com/watch?v=KXZ0f70AIgk

sözün özü ps5 ve series x çok daha uzun ömürlü olma potansiyeli taşıyan ve günümüzdeki desktop gpu lar ile karşılaştırılması çok dogru olmayan cihazlar. işlemci ve gpu olarak da dönemine göre gayet güçlüler ayrıca...

Bana alıntı yapmadan yazmışsın ama yazdıklarımla alakalı olduğunu düşündüğüm için cevaben yazıyorum.

Hocam bence siz hala ne demek istediğimi anlayamadınız. Ben tüm kaliteli yapımlar Playstation tarafından diye bir şey demedim. Bakın alıntı yaptığım mesajınızı tekrar buraya bırakıyorum, ne demişsiniz bir daha okuyun...

Sizin bu mesajınızdan anlaşılan konu şu; oyunların maliyetinin seçme noktasında sizin için en önemli referans olduğu ve bunu İsviçre'de yaşayan insanlar değiliz diye vurguluyorsunuz. Yani paramız yetmediği için en ucuz yerde oyun oynamayı doğru bulduğunuzu ifade etmişsiniz.

Benim dediğim de gayet net, oyun oynamak olmazsa, olmaz bir ihtiyaç değildir. Sırf oyun oynamış olmak için zamanımı gereksiz ve sevmediğim oyunlara harcamam diyorum. Sırf daha ucuz diye içinden ne çıkacağı belli olmayan ve ne kadar sistemde kalacağını bilemeyeceğim oyunlar için bir platforma bel bağlayamam. Umarım bu sefer izah edebilmişimdir, siz oyun oynama olayını sanki herkes oynamak zorunda veya oyun olsun da, ne olursa olsun mantığı ile değerlendiriyorsunuz.

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    ya hocam 780’i bırak daha önce de dedim millet zamanında hem bu forumda hem yabancı forumlarda 750 ti falan önerdiler konsol alternatifi olarak. şaka gibi zamanlardı.

nasıl güçle next gen olur hocam söyleyin hemen sony ve microsoft’a iletelim de bu hatalarından yol yakınken geri dönsünler

• 
Sayfa: önceki 949950951952953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.