Şimdi Ara

Aztech DSL605EW'i sadece router olarak kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bugün aztech dsl605ew marka modem-router aldım.
    ancak böyle bir sorunum var. ben interneti telefondan almıyorum.
    Metronet kullanıcısıyım. ve modemin paneline girince bana quick setup'da kullanıcı adı ve şifre soruyor. benim kullanıcı adım ve şifrem yok ttnet olmadığı için netim.
    bana prizden geliyor internet direkt ve ethernet kablosunu PCye bağlayınca sorunsuz nete girebiliyorum.
    fakat aldığım modemde dsl portu var ve modem olarak değil sadece kablosuz dağıtıcı olarak kullanmak istiyorum ben bunu (zaten modemim var prize takılı olan)
    ethernet portlarından birine interneti diğerine ise pcye giden ethernet kablosunu takıyorum. şu an masaüstü bilgisayarım nete girebiliyor router üstünden.
    ama elimde netbook var. netbookla kablosuz bağlanmayı deneyince bağlanıyor (internet var gözüküyor) fakat herhangi bir siteye girmiyor.
    işin garip tarafı, masaüstü bilgisayarım sitelere giriyor, modemin içine giremiyor (192.162.1.1'den bahsediyorum) netbook ise modemin içine giriyor, sitelere giremiyor.
    tam olarak sorun nedir sizce? modemin içinden yapılacak bi işlem mi, yoksa aldığım routerda mı sorun var (neti telefon kablosundan almadığım için.)
    defalarca reset attım, kapatıp açtım, kabloların yerini değiştirdim vs vs. ama sonuç hala aynı.
    acilen yardım bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küf -- 3 Nisan 2011; 22:26:16 >

• bu konuda herhangi bi bilgim yok ama bende aynı modemi kullanıyorum ve pek de memnun değilim. leptop'u kablo ile bağlıyorum modeme, arayüz ve wireless şifrelerini değişiyorum bi sorun yok ama ne zamanki modemin fişini çekiyorum ertesi gün açıyorum modemi tüm ayarlar eskisi gibi oluyor. dili de ingilizce o da ayrı bi dert...
  • merhaba, sorunun çözdün mkü bilmiyorum ama bende yeni metronete geçtim bende de senin modeminin aynısı var router olarak kullanmak istediğimde senin sorunun aynısı ile karşılaşıyorum. herhalde bu modemlerin genelinde aynı sorun var
  • Ben bu modemi bir seneden fazla kullanıyorum hiç sorun yaşatmadı bana ayarlar da eskisi gibi olmuyor..
  • Aynı dertten bende muzdaripim.Yok mu bu sorunu çözen bir arkadaş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihad123

Aynı dertten bende muzdaripim.Yok mu bu sorunu çözen bir arkadaş?

slm.
    modeme cat-5 ile bağlı pc'yi otomatik ip ve otomatik dns ayarlarına getirince
    internete bağlandığınızda hangi ip ve dns adreslerini size verdiğini söylerseniz
    sanırım sorunun sebebini buldum gibi.
    kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.