Şimdi Ara

Azerbaycan 10 Kasım tarihini 'Zafer Günü' ilan etti. (SON DAKİKA:8 KASIM OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ya sen ne diyorsun birader?? Gelip burada Azerbaycanlılar adına konuşup insanların sinirini bozma. Atatürk dediğin adam siyaset üstü bir bireydir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Azerbaycan'ın eğitim sisteminde de yer edinmiş, Türk tarihi için çok önemli bir şahsiyettir. Haddini bil.

• Atatürk sadece Türkiye'nin değil Türklüğünde lideridir. Kendine Türk diyen o gün kutlama yapmaz. Yapılan yanlıştır. Malum bu konu da da vatan haini çomarlar belirmiş hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 3 Aralık 2020; 0:31:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Ya sen ne diyorsun birader?? Gelip burada Azerbaycanlılar adına konuşup insanların sinirini bozma. Atatürk dediğin adam siyaset üstü bir bireydir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Azerbaycan'ın eğitim sisteminde de yer edinmiş, Türk tarihi için çok önemli bir şahsiyettir. Haddini bil.

Siyaset üstü birey olduğu hangi kutsal kitapta yazıyor hocam? Nutukta falan mı okudunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • narkotik_1989 N kullanıcısına yanıt

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diyor. Senin gibi Cumhuriyet düşmanları kavrayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 3 Aralık 2020; 1:7:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diyor. Senin gibi Cumhuriyet düşmanları kavrayamaz.

O yüzden mi mustafa kemalin partisi her seçimde milletten tokadı yiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narkotik_1989 -- 3 Aralık 2020; 1:31:47 >
  • Cidden öyle mi zannediyorsun? Nasıl bir şeriatçı yobaz bir ortamda yaşıyorsan artık Cumhuriyet kurucusu ve gericiliğin sonunu getiren adamı %25'lik kesim seviyor zannediyorsun.

Bu ülkenin kurucusu Atatürk. Tarih kitapları hep Atatürk'ten bahsedilecek. Laiklik devam edecek. Bundan 100 yıl sonraki kuşaklar onu "Mustafa Kemal" değil "Mustafa Kemal Atatürk" olarak bilecek ve saygı duyacaklar. Bazıları gibi geçici olmayacak. Senin Cumhuriyet düşmanı bir güruhtan olman beni kudurtmaz. Benim anlattığım gerçekler ise Atatürk düşmanlarını fena halde kudurtabilir.

Edit: Bu cumhuriyet düşmanı şahıs mesajını editlemeden önce " Atatürk'ü sevenlerin oranı %25" dedi. Sanırım kendi de bu attığı yalana inanmadı ve mesajını yine saçma bir şekilde CHP'ye getirdi. Birazcık düşünebilse belki yine editleyip daha mantıklı bir şey yazarAzerbaycan 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti. (SON DAKİKA:8 KASIM OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 3 Aralık 2020; 1:43:29 >

• Aliyev 8 kasımda 8 kasımın tarihe geçeceğini söylemiş. Ne oldu şimdi?
    Millet nedir? Milletin ortak acıları olur. Ortak acılar, hasassiyetler milleti millet yapar ve Azerbaycan'daki ile Türkiye'deki halk "bir millet iki devlet" diyor. Laf olsun diye mi söylüyoruz? İlle yapacaklarsa yapsınlar ne diyeyim. Atatürk ortak acımız değilse o zaman hâlâ bir millet olamamışız. Akpartililer görüşlerini beyan etmesin. Cehalet fışkıran yorumlarınızı okurken kusacağım resmen.

• Onlar için 10 kasımın anlamı farklı benim için farklı.

Ayrıca acaba şu diktatör aliyevi indirebilecekler mi azerbaycanlı arkadaşım çok şikayetçi. Rus piyonu olduğunu düşünüyorlar.

• la saçmalamayın tam tersi 10 kasım Türkiye için özel gün bizim için de öyle olur ne güzel denk geldi mis filan diye düşünmüşlerdir onlar. ne gereksiz duyar kastınız

• Kruath kullanıcısına yanıt
    Mehmet Emin Resulzade'nin ölüm yıldönümü, bizim bir zafer günümüz olsa ve o günü kutlamamız ne kadar manalıysa bu da o kadar manalı.
    "Aa aynı milletteniz dediğimiz halkın babasının ölüm yıldönümü 10 kasım, o gün bizim zafer günümüz. Ne güzel denk gelmiş oleyyyy" Şu tırnak içindeki mantıksızlığı anlayabiliyor musun? Anlayamıyorsan kendini çiz ya da bana haber et, seni bloklayayım.

Mühim bir mesele değil bu, eğer bu konunun altında yatan incelikleri anlamazsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AB1E07F87

Mehmet Emin Resulzade'nin ölüm yıldönümü, bizim bir zafer günümüz olsa ve o günü kutlamamız ne kadar manalıysa bu da o kadar manalı.
    "Aa aynı milletteniz dediğimiz halkın babasının ölüm yıldönümü 10 kasım, o gün bizim zafer günümüz. Ne güzel denk gelmiş oleyyyy" Şu tırnak içindeki mantıksızlığı anlayabiliyor musun? Anlayamıyorsan kendini çiz ya da bana haber et, seni bloklayayım.

Mühim bir mesele değil bu, eğer bu konunun altında yatan incelikleri anlamazsan.

ya birader gözünü seveyim tm blokla beni hadi, yok çizcekmişim de bilmemne gelmiş dünkü çocuklar bir de ultimatum veriyor burada ya sabır.

atatürkün şu an kendisi olsa derdi boş boş işlerle uğraşmayın diye, kasmayın gereksiz duyar, daha önemli meselelere odaklanın ülkeyi sattılar katarlılara parsel parsel gidin o tür şeyler için dert yanın. sen tutup adamlar bile bile sırf uyuzluk olsun diye 10 kasımı kutlama günü ilan ettiler diye düşünüyorsan sende sıkıntı asıl, neye trip attığın bilmediğin kız arkadaş olur da "cidden buna mı takıldın" dersin ya, heh aynen ondansın şu an.

önemli meselelere odaklanın, gereksiz şeylerle gündemi meşgul etmeyin hadi.

• Atatürkün Ordusunun ihsan ettiği kabiliyetler ile zafer kazanıp TSK nın yasta olduğu gün zafer mi kutlayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kruath

ya birader gözünü seveyim tm blokla beni hadi, yok çizcekmişim de bilmemne gelmiş dünkü çocuklar bir de ultimatum veriyor burada ya sabır.

atatürkün şu an kendisi olsa derdi boş boş işlerle uğraşmayın diye, kasmayın gereksiz duyar, daha önemli meselelere odaklanın ülkeyi sattılar katarlılara parsel parsel gidin o tür şeyler için dert yanın. sen tutup adamlar bile bile sırf uyuzluk olsun diye 10 kasımı kutlama günü ilan ettiler diye düşünüyorsan sende sıkıntı asıl, neye trip attığın bilmediğin kız arkadaş olur da "cidden buna mı takıldın" dersin ya, heh aynen ondansın şu an.

önemli meselelere odaklanın, gereksiz şeylerle gündemi meşgul etmeyin hadi.

Alıntıları Göster

Günaydın, eğer işiniz gücünüz yoksa hesabım açıkta duruyor. Son zamanlarda futbol konularında takılsam da daha evvelki mesajlarıma bakın, o ciddi meseleler hakkında konuştum mu konuşmadım mı bakarsınız. İnsanım yani. 7/24 aptal siyaseti, siyasetçileri konuşmak içimi çürütüyor. Gerçi dün bir konu da açtım. Bu konuda konuştum diye diğer konularda yazma kotam bitmiş olmuyor. Ülke satılırsa da konuşurum. Matem gününde kardeş gördüğümüz bir ülkenin, kendi içinde çelişkili, zafer günü ilanını da konuşurum. Hoş kadınlar hakkında da konuşurum.

Bu konuda hırslandım. Neden? Çünkü Atatürk düşmanı hıyarlar, ki bazıları da siyasetçi, 10 kasımda imalı imalı zafer kutlamaları yapacak. Durduk yere o matem gününde tadımız kaçmasın ama en önemli mesele bu değil tabii ki. Mesele milletleşme, milliyet.

Atatürk isterse mezarından kalkıp yapma desin. Atatürk birçok şeyi yapmamı istemeyebilir. Ben davranışlarımı onun sözüyle değiştirecek değilim. Ben yaptıklarımı, yapacaklarımı tanrıların ya da 80 sene önce ölmüş birinin hoşuna gitsin diye yapmıyorum. Atatürk istesin istemesin bana ne. Allah istesin istemesin bana ne. Ben istiyorum; istediğimden yapıyorum ve yapacağım.

la saçmalamayın tam tersi 10 kasım Türkiye için özel gün bizim için de öyle olur ne güzel denk geldi mis filan diye düşünmüşlerdir onlar. ne gereksiz duyar kastınız

Şu garabet abidesi mesajınızı bir daha atayım. Haydi güzel bloklanmalar. Umarım bloklanınca da geçmişimi görüyorsunuzdur.

Edit: Bu arada kendini çiz derken elbette jiletlemeyi kastetmedim. Banlamayı kastettim. Eğer anlamamışsanız söyleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 3 Aralık 2020; 8:43:49 >

• Tabi şekilcilik önemli 10 Kasımda ağlamalı kendimizi yerlere atıp parçalamalı en büyük Atatürkçü benim diye herkese göstermeliyiz. Zafer günü kutlamasıda neymiş ne ayıp ;)
  • Üzülmeyin keşke Yunan kazansaydı diyen ATATÜRK düşmanlarının Azerbaycan'ın zaferine sevineceklerini sanmıyorum , onlar ermenistanı tutarlar.

• Diğer konuda çok azeri seviciler vardı buraya uğramamışlar..

• Bize ne azerbaycandan? Ayrı bir devlet onlar. Bazı şeylere çok kendinizi kaptırmışınız. Azerbaycan sana piyasa fiyatından gaz satıyor kardeşiz diyerek ucuza satmıyor. Para ve çıkar mevzusu olunca kardeşlik hikaye. Bunu karabağ konusunda yazdım oradaki acayip tayfa saldırdı sanki azerilerin savaşı bizim savaşımızdı.

• Azerbaycan 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti. (SON DAKİKA:8 KASIM OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ)

Anlaşmanın imzalandığı gün 9 Kasım'dır. 9 Kasım aynı zamanda Azerbaycan'ın Bayrak Günü'dür. Durum böyleyken 10 Kasım'ın bayram yapılması art niyettir. Aliyev'i buna kimin teşvik ettiğini tahmin etmek zor değil.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.