Şimdi Ara

''Az Bilinen Metal Grupları'' (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
9
Favori
62.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım diğerlerine göre daha tanındık bir grup ama yine de yazayım dedim.machine head in ilk albümünü dinleyin arkadaşlar.burn my eyes.özellikle davidian şarkısı acayip gazdır ve çok sağlamdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killemall

sanırım diğerlerine göre daha tanındık bir grup ama yine de yazayım dedim.machine head in ilk albümünü dinleyin arkadaşlar.burn my eyes.özellikle davidian şarkısı acayip gazdır ve çok sağlamdır.

son albümünden imperium da çok sağlam parça hatta deathin spirit crusher şarkısını anımsatan bir bölüm bile var
  • Dimmu Borgir'i bilen varmı acaba?

Ülkesini bilmiyorum ama Melodik Death Metal, Melodik Black Metal yaparlar.

En tavsiye ettiğim şarkısı: Mourning Palace
  • dimmu borgir sewdiğim gruplardandır.black metal die biliorum ben,melodik.
  • Dimmu norveçli senfonik black metal grubu bilmeyen çıkmaz heralde
  • Insomnia adında bi Polonyalı Death Metal grubu var. Serendipity adında bi demoları var, başka eserlerini hiç duymadım.
  • Insomnia - 'in_metal' , seninde bahsettiğin gibi Polonyalı death metal grubu.. Tarzlarını tam olarak yazmak gerekirse 'Experimental Death Metal' (ne deniyolarsa artık..) Varşova çıkışlı grubun kuruluş tarihi 1992 ve söylediğin gibi 'Serendipity' adlı demoları dışında henüz başka bir kayıtları yok.. Onunda çıkış tarihi 2001.. 9 yılda bir demo yaptıklarına göre bayağı 'deniyolar' demekki :) .. Bu demo ile birde Polonyalı bir başka grup olan 'Kat' için yapılan tribute albümde yer almışlar.. Halen aktif olan grubun şu anki üyeleri;
    Robert ``Trombek`` Trêbicki - Vokal, klavye, synth
    Aleksander ``Alek`` Kuœnieruk - Gitar
    Pawe³ ``Heban`` Sawicki - Davul
    Piotrek``Bu³ka`` Kowalewski - Bas
  • Benim bahsedicegim grup Dark Funeral adinda isveçli bir black metal grupu.Aslında bu grupu bilenler ve dinleyenler epey vardir diye düsünüyorum ama yinede tanitiyim.
    Grup 1993 yılında kurulmus hala konserlere cikmaya albümler yapmaya devam ediyor grup 5 kisiden olusuyor grupun vocalisti Masse Broberg takma adiyla Emperor Magus Caligula bu adam ayrica Dominiom Caligula,Hypocrisy,God Among Insects ve The Project Hate gruplarında bulunmus.
    Grupun bateristi Matte Modin diye biri ayrica Raised Fist, Defleshed, Sportlov, Nonexist,Infernal gruplarinda bulunmus.
    Lord Ahriman lakapiyla anilan Micke Svanberg ve Chaq Mol grupun gitaristleri.Micke Wolfen Society grupunda bulunmus.Chaq ise Mordichrist ve Skellington gruplarinda.
    Bunun disinda grupta Gustaf Hielm var session bassçı onunda diger bulundugu gruplar Pain Of Salvation ve Meshuggah.
    Grup'un 4 adet Şarkı 1 adet Live albümü bulunuyor bunun yanısıra 3 EP albümü ve 2 Split albümleri var.
    Grupun Albüm siralamasina gelirsek:

Dark Funeral EP-1994
    The secrets of the black arts-1996(Bu albüm çok büyük bir hayalkırıklıgı yarattı)
    Vobiscum Satanas-1998(İlk albümün başarısızlıgı üzerine çok iyi geldi ve grupun morali resmen yerine geldi)
    Teach Children To Worship Satan EP-2000(2.albüm kadar basarili olmasada oldukca begenildi)
    In The Sign EP-2000(buda gelen güzel albüm ve epnin ardindan ufak bir hayal kirikligi yaratan basarisiz bir EP olmustu)
    Diabolis Interium-2001(Basarisiz epnin üzerine moral suyu gibi gelen bir albüm 2.albüm kadar basarili olmasada hayranlar tarafindan cok sevildi)
    Under Wings Of Hell Split-2002
    De Fropundis Clamavi Ad Te Domine Live-2004(adı üstünde live albüm)
    Devil Pigs Split-2004
    Attera Totus Sanctus(Oldukça begenilen sevilen bir albüm olduk daha ne diim)

Grup böyle iste grup normal bir black metal grupu genelde black metal temalari iceren müzikler yapiyolar makyajlı tipler Cof'un yanında oldukça iyi gidicek bir grup herkezde öneriyorum ben müziklerini begeniyorum.

Buda grupla ilgili linkler:

Offical Site:
    http://www.darkfuneral.se/
    Grup'un Kayıtlarini yaptigi yerin sitesi
    http://www.regainrecords.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoonna -- 16 Haziran 2006; 2:10:59 >

• Cryptic Carnage - Aslında benim tam olarak şu tarz müzik yapıyolar diyemediğim gruplardandır Cryptic Carnage.. 1994 yılında Almanya'da kurulan grubu araştırdığınızda black veya muhtemelen melodic death terimleriyle karşılaşırsınız, ki ben kimi parçaları için gothic bile diyebilirim.. Yinede kesin olan bir şey warsa tarz ne olursa olsun başına kesinlikle 'melodic' eklenmeli.. Benim dinlediğim ve gerçekten çok hoşuma giden 'Rozelowe' albümleri dışında iki albümleri daha ve ikide demoları war.. En son 2000 yılında albüm çıkardılar ve grubun şu andaki durumundan açıkçası haberim yok.. Eğer melodic death' i ve içerisinde black metal öğelerini sewiyorsanız bu grup sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır, en azından 'Rozelowe' albümleri...
    Alex - Gitar
    Andre - Klavye
    Andreas - Bass
    Mathias - Vocal
    Mike - Gitar
    Stephan - Bateri

Albümleri;
    Return Of The Damned Demo, 1992
    Cryptic Carnage In The Ancient Kingdom Demo, 1994
    And Another Kingdom Was Born, 1996
    Rozelowe, 1998
    Retrospect, 1999

• Gamma Ray.. Almanya'nın yetiştirmiş olduğu büyük Power Metal ustası Kai Hansen'nin(Helloween'den ayrılan) frontmanliğini yaptığı harika alman grup.zamanında Ralf Scheepers gibi muhteşem vokali bünyesinde barındırmıştır.son albüm kadrosu:

kai hansen guitars/vocals
    dirk schlachter guitars/keyboards
    henjo richter bass
    daniel zimmerman drums

albümler:
    1990 heading for tomorrow
    1991 sigh no more noise
    1993 insanity and genius
    1995 land of the free
    1996 alive '95 (live)
    1997 somewhere out in space
    1999 powerplant
    2000 blast from the past (best of)
    2001 no world order
  • Abhorrence : Finlandiyalı gothic metal grubu Amorphisin kurulmadan önceki yan grubu diyebiliriz. ama gothic değil death metal
  • @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi METALLICA -- 19 Haziran 2006; 13:45:47 >
  • ARKANUM da çok bilinmeyen bir black grubudur
  • dominion 3 hic yok zaten hic taninmiyo gibi bisey boyle bir band nasil taninmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ak47_kirilenko

dominion 3 hic yok zaten hic taninmiyo gibi bisey boyle bir band nasil taninmaz

zaten tanınmayanları belirtiyoruz

• dominion 3 u niye belirtmemissiniz gercekdende galiba tek taniyan kisi benim ve ya cok olsa 100 kisi
  • quote:

dominion 3 u niye belirtmemissiniz gercekdende galiba tek taniyan kisi benim ve ya cok olsa 100 kisi

Dostum selam.. Açıkçası bende grubu ilk defa duyuyorum.. Waktin olursa sen bahset, yorumlarını yaz, bizde tanımış olalım bu grubu..
  • benim bildiğim bir tane dominion III var o da industriel black metal yapan avusturyalı bir grup. 98 kuruldular ve şu ana kadar 2 albüm çıkardılar

The Hand and the Sword , 2000
    Life Has Ended Here , 2002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 18 Haziran 2006; 21:51:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

benim bildiğim bir tane dominion III var o da industriel black metal yapan avusturyalı bir grup. 98 kuruldular ve şu ana kadar 2 albüm çıkardılar

evet o ama ingiltereli oldugunu biliyordum
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

benim bildiğim bir tane dominion III var o da industriel black metal yapan avusturyalı bir grup. 98 kuruldular ve şu ana kadar 2 albüm çıkardılar

evet o ama ingiltereli oldugunu biliyordum

http://www.metal-archives.com/band.php?id=16295

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.