Şimdi Ara

''Az Bilinen Metal Grupları'' (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
9
Favori
62.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tormentor_162

quote:

Orjinalden alıntı: ArsoN

quote:

Orjinalden alıntı: Tormentor_162

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tormentor_162

ya catafalque iyimi?

mükemmeldir. hiç şüphen olmasın. ama şu var kimi arkadaşlar gothic ve doom metalde bayan vokal ile birlikte death vokali sevmez sende onlardan biriysen dinleme ozaman

türü ne acaba?death mi gothicmi

türk gothic/doom grubu
    Mete Mert Cakir - vocal
    Arin Bayburt - lead guitars
    Emir Akaydin - rhythm guitars
    Burcu Keskin - vocal
    Alper Tabakcilar - bass
    Gokhan Diren - drums & back vocals
    Sernhan Diren - keyboards

albümleri
    EP EP, 2001
    Catafalque Demo, 2002
    Unique Full-length, 2005

p2pden bulamıyorum nerden edincem?

Alıntıları Göster
    satın alarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArsoN -- 4 Haziran 2006; 23:10:57 >

• ...ARCANA... Sadece Dark Age Of Reason isimli albümlerini dinleme fırsatına sahip olduğum bu adamlar (ve bayan) gerçekten iyi müzik yapıyolar... Yaptıkları müzik tam olarak işte bu diyemem ama sanırım şöyle yazabilirim;
    dark ambient/gothic/neo-klasik :) Eğer karanlık müziği sewiyorsanız bu grup tam size göre.. Bazı forumlarda kendilerinden 'kült' olarak söz edildiğini görmek bile mümkün...Şimdiye kadar tamamen underground kalmayı tercih etmişler...http://www.erebusodora.net/arcana/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 9 Haziran 2006; 10:52:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

...ARCANA... Sadece Dark Age Of Reason isimli albümlerini dinleme fırsatına sahip olduğum bu adamlar (ve bayan) gerçekten iyi müzik yapıyolar... Yaptıkları müzik tam olarak işte bu diyemem ama sanırım şöyle yazabilirim;
    dark ambient/gothic/neo-klasik :) Eğer karanlık müziği sewiyorsanız bu grup tam size göre.. Bazı forumlarda kendilerinden 'kült' olarak söz edildiğini görmek bile mümkün...Şimdiye kadar tamamen underground kalmayı tercih etmişler...http://www.erebusodora.net/arcana/
    at the gates ( ben fazla dinleyen duymadım )

• quote:

Orijinalden alıntı: ArsoN

satın alarak

Alıntıları Göster
    quote:

satın alarak

ohaa
    adam özeline bak yazmıştı, 1 hafta cezayı koymuşlar

bu arada ardagoth saol tekrar, güzel çalışma oluyo, ilk 10 grubun şarkılarını bi arkadaşımdan buldum, bandrollü albümü varmış hepsinin, dinleyecem bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: r7brtpires

quote:

satın alarak

ohaa
    adam özeline bak yazmıştı, 1 hafta cezayı koymuşlar

bu arada ardagoth saol tekrar, güzel çalışma oluyo, ilk 10 grubun şarkılarını bi arkadaşımdan buldum, bandrollü albümü varmış hepsinin, dinleyecem bakalım

Alıntıları Göster
    catafalque çok ii gruptur.pentagram da pentagram die üzülmemi azaltan gruplardan biridir soul ile birlikte(pentagramın yeri ayrı,eskilerle avunuyoruz:) )

@tormentor catafalque mp3leri forumlarda war,ararsan bulursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspci -- 5 Haziran 2006; 0:43:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Solitude

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Solitude

evet in flames dark tq kadar ilgi görmüyorlar ama melodeathin yaratıcılarından at the gates sağlam grup

• quote:

Orijinalden alıntı: pandacuum

quote:

Orjinalden alıntı: Solitude

evet in flames dark tq kadar ilgi görmüyorlar ama melodeathin yaratıcılarından at the gates sağlam grup

Alıntıları Göster
    Üniversite yıllarında tanıştığım ve çevremde, forumlarda, tv programlarında neredeyse hic rastlamadığım bir grup; Darzamat... Aranızda mutlaka bilenler wardır tabiki, ama yinede sadece ilk albümlerinin (1997 - In the Flames of Black Art) etkileyiciliği ile bu topicte yer almayı ve tanınmayı hakeden bi grup bence Darzamat..In The Flames of Black Art dinleyiciler tarafından gercekten cok beğenildi...
    1995 kışında black metal yapan Mastiphal grubunun iki üyesi Flauros ve Simon tarafından yeni bir proje olarak doğan Polonyalı grubun tarzından kısaca Gothic olarak bahsedebiliriz, yinede kimi cevrelere göre grup black metal öğelerini müziklerinde barındırmaktadır. (bencede fazlasıyla)..
    Acıkcası bahsettiğim ilk albümlerinden sonra dinlediğim In The Opium Of Black Weil (2. albümleri) beni pek sarmadı.. Ve kimi yorumlara göre (ben 2 albüm dinlediğim icin bilemiyorum :) grup giderek ilk albümündeki etkileyiciliğinden uzaklasmakta..
    Neyse kısacası ilk albümlerini edinip bu grubu mutlaka dinleyin.. Benim albümdeki favorilerim; Secret Garden, Seven Golden Fires, Theatre Of Rapture...

Albümler;
    1997 - In the Flames of Black Art
    1999 - In the Opium of Black Veil
    2003 - Oniriad
    2004 - Semidevilish
    2006 - Transkarpatia
    http://www.darzamat.art.pl/

• quote:

Üniversite yıllarında tanıştığım ve çevremde, forumlarda, tv programlarında neredeyse hic rastlamadığım bir grup; Darzamat... Aranızda mutlaka bilenler wardır tabiki, ama yinede sadece ilk albümlerinin (1997 - In the Flames of Black Art) etkileyiciliği ile bu topicte yer almayı ve tanınmayı hakeden bi grup bence Darzamat..In The Flames of Black Art dinleyiciler tarafından gercekten cok beğenildi...
    1995 kışında black metal yapan Mastiphal grubunun iki üyesi Flauros ve Simon tarafından yeni bir proje olarak doğan Polonyalı grubun tarzından kısaca Gothic olarak bahsedebiliriz, yinede kimi cevrelere göre grup black metal öğelerini müziklerinde barındırmaktadır. (bencede fazlasıyla)..
    Acıkcası bahsettiğim ilk albümlerinden sonra dinlediğim In The Opium Of Black Weil (2. albümleri) beni pek sarmadı.. Ve kimi yorumlara göre (ben 2 albüm dinlediğim icin bilemiyorum :) grup giderek ilk albümündeki etkileyiciliğinden uzaklasmakta..
    Neyse kısacası ilk albümlerini edinip bu grubu mutlaka dinleyin.. Benim albümdeki favorilerim; Secret Garden, Seven Golden Fires, Theatre Of Rapture...

Albümler;
    1997 - In the Flames of Black Art
    1999 - In the Opium of Black Veil
    2003 - Oniriad
    2004 - Semidevilish
    2006 - Transkarpatia
    http://www.darzamat.art.pl/

Alıntıları Göster
    Tebrikler ardagoth ,güzel topic oldu,emeklerinde daha da güzel olucağı kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalnotdead

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: metalnotdead

Gercekten tesekkürler... Sizlerle birlikte bende öğreniyorum.. Ki bence söz konusu metal olunca bunun sonu yok, biz sadece ucundan tutmaya calısıyoruz.. 94'ten beri bu müziği dinliyorum, yinede bilmediğim o kadar cok sey war ki..
    Ayrıca senin gibi diğer yardımı olan arkadaslarada tesekkür etmek istiyorum.. Diğer topiclere baktığım zaman bir süre sonra işler cığırından cıkmaya baslıyor.. Mesela bir oyun hakkında yorumlar icin topic acılıyor ve malasef yazılanlar zamanla amacından uzaklasıyor.. (Oyun bende hata weriyor, cd key calısmıyor, yamasını nerden bulucam tarzı sorular gelmeye baslıyor) Veya müzik topiclerinde sunu nerden indireyim, bunu nerden bulayım, bana link werin vb. gibi.. Umarım simdiye kadar olduğu gibi (bir-iki ufak istisna haric:) bundan sonrada yorumlarımız bilgiyi paylasmak yönünde olacak..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: metalnotdead

Gercekten tesekkürler... Sizlerle birlikte bende öğreniyorum.. Ki bence söz konusu metal olunca bunun sonu yok, biz sadece ucundan tutmaya calısıyoruz.. 94'ten beri bu müziği dinliyorum, yinede bilmediğim o kadar cok sey war ki..
    Ayrıca senin gibi diğer yardımı olan arkadaslarada tesekkür etmek istiyorum.. Diğer topiclere baktığım zaman bir süre sonra işler cığırından cıkmaya baslıyor.. Mesela bir oyun hakkında yorumlar icin topic acılıyor ve malasef yazılanlar zamanla amacından uzaklasıyor.. (Oyun bende hata weriyor, cd key calısmıyor, yamasını nerden bulucam tarzı sorular gelmeye baslıyor) Veya müzik topiclerinde sunu nerden indireyim, bunu nerden bulayım, bana link werin vb. gibi.. Umarım simdiye kadar olduğu gibi (bir-iki ufak istisna haric:) bundan sonrada yorumlarımız bilgiyi paylasmak yönünde olacak..

Alıntıları Göster
    Ensiferum:Melodic Death/Viking/Folk Metal... Norther'dan tanıdığımız (Norther'ı bilmeyenler kesinlikle bu grubuda dinlemeli sadece coverları için bile birkez dinlemek gerekir) Petri Lindroos vokalliğini ve gitaristliğini yapıyor.Aşmış bir grup,tamamen gaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalnotdead

Ensiferum:Melodic Death/Viking/Folk Metal... Norther'dan tanıdığımız (Norther'ı bilmeyenler kesinlikle bu grubuda dinlemeli sadece coverları için bile birkez dinlemek gerekir) Petri Lindroos vokalliğini ve gitaristliğini yapıyor.Aşmış bir grup,tamamen gaz.

Alıntıları Göster
    ardagoth arkadaş sen kesin dinler ve seversin bu grubu yazılmamış heralde hepsini okumak zor walla ORPHANED LAND oriental metalin belkide en güzel örneği son albümleri mabool olan hoş bir israil grubu ama müslüman galiba grup ezan sesleri filan vardı ilk albümlerinde ayrıca grubun solisti İBRAHİM TATLISES ve BÜLENT ERSOY hayranıymış buda ilginç!

• quote:

Orijinalden alıntı: teufelm

ardagoth arkadaş sen kesin dinler ve seversin bu grubu yazılmamış heralde hepsini okumak zor walla ORPHANED LAND oriental metalin belkide en güzel örneği son albümleri mabool olan hoş bir israil grubu ama müslüman galiba grup ezan sesleri filan vardı ilk albümlerinde ayrıca grubun solisti İBRAHİM TATLISES ve BÜLENT ERSOY hayranıymış buda ilginç!

Alıntıları Göster
    DOOM metal seven arkadaşlar sanırım bilirler SATURNUS 92 de kurulan 6 kişilik danimarkalı bir grup. Son albümleri veronica decides to die oldukça karamsar ve ağlak bir albüm. 2000 yılında çıkarmış oldukları martyre adlı albüm oldukça güzel bi albüm bi bakın derimwww.saturnus.dk/ arrıca bunların solistide madonna hayranıymış ( vokalin sesi pek ii diil ). Ayrıca ARDAGOTH arkadaş çok ii bir topic olmuş ellerine sağlık

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: teufelm

türkiyede yeterince tanınan bir grup.

Anaflaxia öneririm türk death metal grubu
    in spite yine bir türk. melodic death metal yapıyorlar. gelecekleri parlak

urkraft : danimarkalı death metal grubu.
    dakrua : italyan gothic metal . bayan vokal eşliğinde death vokal sevenler kaçırmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: BETHLEHEM

quote:

türkiyede yeterince tanınan bir grup.

Anaflaxia öneririm türk death metal grubu
    in spite yine bir türk. melodic death metal yapıyorlar. gelecekleri parlak

urkraft : danimarkalı death metal grubu.
    dakrua : italyan gothic metal . bayan vokal eşliğinde death vokal sevenler kaçırmasın

Alıntıları Göster
    helltrain : isveçli melodic death metal grubu hiç dinlemdiyseniz in flames ile dark tranquillity arası bir grup diye bilirim 1 ep ve route666 adında bir albümleri var coşmak isteyenlere öneririm.

Act Of God : Rusyalı operal melodic black. daha önce belki hiç duymadığımız bir black metal türü 2 albümleri var for demon ve The Place Of Worship

• quote:

Orijinalden alıntı: BETHLEHEM

helltrain : isveçli melodic death metal grubu hiç dinlemdiyseniz in flames ile dark tranquillity arası bir grup diye bilirim 1 ep ve route666 adında bir albümleri var coşmak isteyenlere öneririm.

Act Of God : Rusyalı operal melodic black. daha önce belki hiç duymadığımız bir black metal türü 2 albümleri var for demon ve The Place Of Worship

Alıntıları Göster
    bethlehem arkadaşıma beğendiremedim sanırım umarım bunu bilmiyodurda bu sefer bişi sölemez GOJİRA fransız progresif death-trash grubu. terra incognita (2000) , the link (2003) ,from mars to sirius ( 2005 ) isimli albümleri var. Ben sadece son albümlerini dinleyebildim baya sert bir albüm olmuş BACKBONE adlı şarkı albümün en güzel parçası.İlk olarak godzilla adıyla demo kayıtlarıda var. http://www.gojira-music.com/
    joe duplantier - vocal/guitar
    christian andreu - guitar
    jean-michel labadie - bass
    mario duplantier - drums

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teufelm -- 5 Haziran 2006; 15:12:10 >

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

evet hatta türkiye konserinde mutlu ol yeter coverlamışlar ayrıca internet sitelerinde türkçe dil seçeneği var

• quote:

bethlehem arkadaşıma beğendiremedim sanırım umarım bunu bilmiyodurda bu sefer bişi sölemez GOJİRA fransız progresif death-trash grubu. terra incognita (2000) , the link (2003) ,from mars to sirius ( 2005 ) isimli albümleri var. Ben sadece son albümlerini dinleyebildim baya sert bir albüm olmuş BACKBONE adlı şarkı albümün en güzel parçası.İlk olarak godzilla adıyla demo kayıtlarıda var. http://www.gojira-music.com/
    joe duplantier - vocal/guitar
    christian andreu - guitar
    jean-michel labadie - bass
    mario duplantier - drums

Alıntıları Göster
    Güzel izmirden güzel bir grup LIL romantik-depresif temalarla desteklenmiş heavy metal alt yapılı bir demoları var.www.lilband.com adlı internet sitelerinden BETWEEN DESIRES AND STARS adlı demolarını indirebilirsiniz demo da 6 adet parça var . Ayrıca sitelerinden demoda olmayan 2 farklı parçalarınıda indirebilirsiniz. Ben demoyu oldukça beğendim. FALLEN ve GİZ adlı parçaları en iileri

• quote:

Güzel izmirden güzel bir grup LIL romantik-depresif temalarla desteklenmiş heavy metal alt yapılı bir demoları var.www.lilband.com adlı internet sitelerinden BETWEEN DESIRES AND STARS adlı demolarını indirebilirsiniz demo da 6 adet parça var . Ayrıca sitelerinden demoda olmayan 2 farklı parçalarınıda indirebilirsiniz. Ben demoyu oldukça beğendim. FALLEN ve GİZ adlı parçaları en iileri

Alıntıları Göster
    DAGOBA

kesinlikle dinleyin pişman olmayacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: tracy

DAGOBA

kesinlikle dinleyin pişman olmayacaksınız

Alıntıları Göster
    http://www.graspop.be/pages/extra/bands.php

bu arada şu festivale bakın geçen sene ağzımızı açık bırakakn grasspop bu sene yine aşmış. bizim ülkede daha söylenti dışında bi festival haberi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: pandacuum

http://www.graspop.be/pages/extra/bands.php

bu arada şu festivale bakın geçen sene ağzımızı açık bırakakn grasspop bu sene yine aşmış. bizim ülkede daha söylenti dışında bi festival haberi yok

Alıntıları Göster
    Ensiferum'u önermişler ben niye görmedim yahu :S (kimse de uyarmamış) Neyse o zaman Norther önermiş olalım bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalnotdead -- 5 Haziran 2006; 19:09:24 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.