Şimdi Ara

''Az Bilinen Metal Grupları'' (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
9
Favori
62.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kesinlikle bir defa Marble Smiling Face adlı sarkılarını dinleyin..
  • atladığımız ne cok grup warmıs... waktim oldukca hepsini arastırıcam, insan bi yerden sonra tıkanıyo cünkü.. neyse; bi tawsiye daha benden - FORSETI -
    Bu grup hakkındada türkce kaynaklarda bilgi bulamadım; yabancı bilgilerde almanca malasef, grubun sözleri gibi...
    2 albüm yapmıslar simdiye kadar; Jenzig ve Windzeit.. Bende birincisi war.. Tarzları derseniz bi yere koyamıyorum.. Sanki böle ögrenci evinde toplanmıslar ve müzik yapmıs adamlar.. Klasik gitar ağırlıklı, vurmalı ve bazen üflemeli calgılarla destekli, bence arsivde kesinlikle bulunması gereken bir grup..Etnik, folk öğeleri yoğun olarak hissediliyor müziklerinde.. Eger bulma sansınız olursa, ısıklarınızı kısın we bu adamları dinleyin, eminim hosunuza gidecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 9 Haziran 2006; 10:49:48 >
  • Macbeth,özellikle Romantic Tragedy's Grescendo albümü
    Skyclad diye bir grup var az bilinenlerden tavsiye edebileceğim,bewilderbeast diye muhteşem bir parçaları vardır.
    Bilmeyen olabilir diye Empyrium'u yazıyorum (Pek metal sayılmaz aslında ama şimdi tür karmaşası yapmayalım)
  • TURKİYE DEN Bİ GRUP SOYLİİM

RADİCAL NOİSE

BULUN VE DİNLEYİN
  • Macbeth .. Süper ötesi bir grup.

Macbeth - The Dark Kiss of My angel Parçasını Mutlaka Dinleyin..
  • macbeth zaten az bilinen kategorisine girmez pek bence
    darkest hour diye bir grup var dark tranquillitynin varisi diyorlarmış bence fena değil
  • radical noise güseldir.
    knight errant dinliyorum ama ünlü mü onu bilmiorum:S
    soul sacrifice war bi de..
  • Red Warszawa

Norveç pür metal

Lacrimosa bide

Alman rock metal
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_mann

Infernum: hakkında fazla bi bilgim yok ama iyi bir black metal grubu..
    Nargaroth:Sadece Kanwulftan oluşmuş bir proje ayrıca almandır kendileri..blackidir..
    Rudra:Fazla bilgim yok ama iyi çalıyolar..
    Dimness Through Infinity .Harika bir türk doom metal grubu...dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim...
    In Extremo:Alman folk music grubu..gothic e yakın müzikler de çıkarıyolar ara sıra...Şimdilik bu kadar devamı gelcek...

NARgaroth: tek bir üye den oluşan grup.Kanwulf o da.Black metal tarzı.melonkoli diye bir tür olsaydı nargaroth bu türün en iyisi olabilirdi
    Old mans child: dimmu borgir n bir elemanının grubu.
  • @ardagoth

topic sahibi olarak bişey isticem senden, yazılan tüm grupları ilk mesaja ekleyebilirmisin boş bi zamanında
    benden sonra topice bakanlar için kolaylık olur en azından
  • quote:

Orjinalden alıntı: landon

@ardagoth

topic sahibi olarak bişey isticem senden, yazılan tüm grupları ilk mesaja ekleyebilirmisin boş bi zamanında
    benden sonra topice bakanlar için kolaylık olur en azından

güzel bi istek olmus... siz bana yardım ettikten sonra neden olmasınki... hatta baslıyorum bile :) Quake 4 oynıyacaktım, faydalı işler yapayım... (hatta elimden geldiğince arastırıp öyle yazayım, gerci dewasa bi ilk mesaj olacak ama)
  • çok saol dostum, eline sağlık
    sayende güzel bi arşiv oluşturabilir herkes
  • quote:

Orjinalden alıntı: aspci

radical noise güseldir.
    knight errant dinliyorum ama ünlü mü onu bilmiorum:S
    soul sacrifice war bi de..

radical süperdir.errant la soul sacrifice ı bilmiyorum fakat isimlerini çok duydum.geçen pentagram iconunda isimleri geçiyordu.ama iconu tv vermedi
  • waawww, tahmin ettiğimden de uzun sürecek bu :) Quake' in kısayolunu kaldırdım masa üstünden dürtmesin beni die.. Bu arada bu mesajı bir kac ufak not icin yazıyorum , şöyleki;

Gruplar hakkında elimden geldiğince acıklayıcı olmaya calısıyorum ama coğu zaman grubu öneren arkadasın yorumlarına aynı satırda yer wermek mümkün olmuyo, umarım yalnıs anlasılmaz. Ayrıca bu kadar cok grubu bilmem mümkün olmadığı icin forumlardan ve fanzinlerden faydalanıyorum.. Sora yaww adam calmıs calmıs yazmıs denmez umarım.. Haa, yorumlara bakıp edinilen albümler cırtt cıkınca üstüme gelinmeyeee :)
    We benimle birlikte (belirtmezsem catlarım) emeği gecen herkese tesekkürler........
  • CALLENiSH CiRCLE - hollandalı melodic death metal grubu
    sky fire : isveçli melodic death metal grubu mükemmel bir tazları var children of bodoma benzer ama bence daha iyi. arkadaşım bir şarkılarını dinlerken az daha intihar ediyordu
    GANDALF : finlandiyalı melodic death metal grubu tüm albümleri bir başka güzel
    GATES OF ISHTAR : kuzeyliler bu işi iyi biliyor isveçli melodic death/black metal grubu
    GODGORY : isveçli death metal grubu buda kaçmaz bir yerlerden edinin :D
    GALADRIEL : slovakyalı doom metal grubu her dinlediğimde ayrı severim
    Tristitia : isveçli doom metal grubu. kuzeyden kötü çıkmaz ;)
    Silent Cry : brezilyalı gothic doom metal grubu bayan vokal eşliğinde death vokal gerçekten çok iyi
    ELIS : Liechtenstein lı gothic metal grubu. bayan vokal ve elektronik öğeler içeriyor albüm isminin güzelliğine bakın "Dark Clouds in a Perfect Sky"

ELVIRA MADIGAN : isveçli dark/black metal grubu melodic sevenler kaçırmasın
    AGATHODAIMON : alman senfonik black metal grubu ilk dinlediğimden beri severim.
    Amok Vedar : alman black metal
    CADAVERIA : senfonik black/gothic metal. black metalde daha önce bayan vokal duymadıysanız dinleyin
    Herjalf : polonyalı viking doom
    asmegin : norveçli viking folk metal . bir tek albümleri var o da çok güzel zaten
    Rivendell : folk epic metal . austuryalı. folklorik müzik aletlerini kullanmalarına bayıldım
    waylander : irlandalı folk celtic metal grubu. tarzlarında çok iyi sevenlere önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArsoN -- 4 Haziran 2006; 19:41:55 >

• ya catafalque iyimi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tormentor_162

ya catafalque iyimi?

mükemmeldir. hiç şüphen olmasın. ama şu var kimi arkadaşlar gothic ve doom metalde bayan vokal ile birlikte death vokali sevmez sende onlardan biriysen dinleme ozaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArsoN

quote:

ya catafalque iyimi?

mükemmeldir. hiç şüphen olmasın. ama şu var kimi arkadaşlar gothic ve doom metalde bayan vokal ile birlikte death vokali sevmez sende onlardan biriysen dinleme ozaman

türü ne acaba?death mi gothicmi
  • quote:

quote:

quote:

ya catafalque iyimi?

türk gothic/doom grubu
    Mete Mert Cakir - vocal
    Arin Bayburt - lead guitars
    Emir Akaydin - rhythm guitars
    Burcu Keskin - vocal
    Alper Tabakcilar - bass
    Gokhan Diren - drums & back vocals
    Sernhan Diren - keyboards

albümleri
    EP EP, 2001
    Catafalque Demo, 2002
    Unique Full-length, 2005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArsoN -- 4 Haziran 2006; 21:09:56 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ya catafalque iyimi?

türk gothic/doom grubu
    Mete Mert Cakir - vocal
    Arin Bayburt - lead guitars
    Emir Akaydin - rhythm guitars
    Burcu Keskin - vocal
    Alper Tabakcilar - bass
    Gokhan Diren - drums & back vocals
    Sernhan Diren - keyboards

albümleri
    EP EP, 2001
    Catafalque Demo, 2002
    Unique Full-length, 2005

p2pden bulamıyorum nerden edincem?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.