Şimdi Ara

aynı anda 2 farklı kablosuz modeme bağlanma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
33.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    sanirim o da mumkun degil cunku bende var denedim.ve olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ne zaman ki ayni arayuzde iki farkli sistem ayni anda calisabilirse bence senin dedigin mumkun ama kestiripde atmamak lazim lunix belki olabilir

• Nasıl mümkündür onuda açıklasaydınız keşke. Ethernet bağlantımın sürekli bağlı kalması gerekiyor ayrıca wifi bir bağlantımda. Misal internet explorer ethernet çıkışını kullanırken safari de wifi den bağlansın istiyorum.Çok zor olmamalı çünkü samsung telefondan paylaşım ile bağladığımda kısmen işimi görüyor.
  • ceryan06 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam malesef bir çözüm bulamadım :)
  • Sanal ikinci işletim sistemi ana işletim sistemiyle eş zamanlı çalıştırdığında bu olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Sanal ikinci işletim sistemi ana işletim sistemiyle eş zamanlı çalıştırdığında bu olabilir.

Yönetici olamadığım için program kuramıyorum, belki taşınabilir diske kurup denenebilir.
  • Aynı sorun. Elimde harici kablosuz ağ adaptörü var ve kullandığım iki kalosuz ağ var. Ben bu ağlardan birini torrent indirmek için atamak istiyorum. Diğer ağdan da normal internet kullanmak. Sanal bilgisayar dışında bir çözüm yok mu?
  • 2018 hort hala bunu bulabilen olmaması çok ilginç

https://speedify.com/store/? ücretli abonelik gerektiren böyle bir program var ama abonelik olduğu için sanırım ücretsizde kullanamıyoruz bir şekilde

Bende Usb kablosuz adaptör var 2 farklı ağa bağlanabiliyorum ama bir işe yaramıyor tabi
  • Iki adet baglantiniz varsa, iki farkli ip niz olacaktir. Ikinci baglantiyi kullanmak istediginiz prg mi (torrent vs..) bind ip veya kart secme secenegi olan yazilimlardan secerseniz yazilim kendisi otomatik ikinci baglantiyi kullanir.

Diger secenek :https://r1ch.net/projects/forcebindip

Ustteki yazilimi kullanip ikinci baglantiyi kullanmasini istediginiz prg mi buna zorlamak.

Baska bir yontem (biraz ugrasmak lazim), eski openwrt-lede yuklenebilen, usb side olan modem alip Openwrt yukledikten sonra, bilg ile sirket etherneti arasina baglayip sirket ip lerini ethernetden forward edip istediginiz ip leri usb den gonderen bi konfig yapmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dual wan router le kullanılabilir.
  • sana yardimci olucak 2 program var Spedify ve iNter fusion
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Iki agi'da ayni anda kullanabilirsiniz ama iki interneti ayni anda kullanamazsiniz.
    1 kablolu 1 kablosuz olarak baglanirsaniz surekli olarak kablolu olanin internetini kullanir kablosuz olanin agina dagil olmu$ olursunuz.
    2 aga'da kablosuz baglanirsaniz hangisinden internete cikacaginiz rastlantisal olarak belirlenir cunku metrik degerleri e$ittir.

internetini kullanmak istediginiz kablosuz adaptorun ayarlarini oldugu gibi birakin networkunu kullanmak istediginiz kablosuz adaptorunuzun
    hangi ip'yi aldigina bakin sonrasinda ayni ip ve alt ag maskesini el ile verin. yerel alt ag gecidi ve dns sunucularini bo$ birakin. bu $ekilde
    istediginiz ag'dan internete cikmi$ digerinide eri$ebilmi$ olursunuz.

saygilar
    Merhaba,
    Ben mesala opera tarayıcısını açıp sadece 1. ağdan bağlanmasını nasıl sağlayabilirim.
    diğer herşey 2. ağdan bağlansa da olur sadece opera tarayıcısı 1. ağdan bağlansın.
    ?
    yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DB38AB417

Merhaba,
    Ben mesala opera tarayıcısını açıp sadece 1. ağdan bağlanmasını nasıl sağlayabilirim.
    diğer herşey 2. ağdan bağlansa da olur sadece opera tarayıcısı 1. ağdan bağlansın.
    ?
    yardımcı olabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Istediginiz durum, proxy server kurulmadan mümkün degil.
  •  aynı anda 2 farklı kablosuz modeme bağlanma

Konu bumu bilmiyorum farklı şey ararken tesadüf geldim buraya. Windows 11 pro kullanıyorum 2 farklı wifi aparatım takılı , görseldeki gibi, Ama tek modemden farklı yayınlara iki aparatla bağlandım. Bunun internet hızını etkileyip etkilemediğini şuan anlayamadım tek bildiğim şey google chorme pc den kaldırınca şndşrme hızım bi anda 3.200 mb/s gibi hıza çıktı

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.