Şimdi Ara

AYNASIZ SLR MAKİNELERDE EN İYİ MARKA HANGİSİDİR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
15.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw dpreview.com karşılaştırmasını kayle bile almıyorum birkere atları eşit parkurda koşturması lazım
    ki inanınırlığı kalsın markaların kimi geniş açı kimi dar kendi ürettiği lenleriyle kıyaslama yapıyor.
    hepsine aynı lensi kullanırsın yarıştırırsın.
    nr gelince karşı çıktığım bir konudur. her marka kullanıyor. kontrolü tam anlamıyla kullanıcıyda bırakan ayarı olması lazım.
    fujiye gelince aynalı iki makinası yeni sayılır lens yelpazesini genişletmesi lazım.

birde dikkatimi çekti olympus ve pano 2013 ortaların geliyoruz nerde yeni 4/3 makinaları?
  • mail at oly ile pana ya, özür dilesinler adiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oem84 -- 12 Mart 2013; 15:28:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem84

mail at oly ile pana ya, özür dilesinler adiler

ben niye atayım sen at ben ikisininde çıkaracağını zannetmiyorum çıkarırsa süpriz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

quote:

Orijinalden alıntı: oem84

mail at oly ile pana ya, özür dilesinler adiler

ben niye atayım sen at ben ikisininde çıkaracağını zannetmiyorum çıkarırsa süpriz olur.

hesap soran ben değilim ki sensin
  • son cevabımda zanetmiyorum demişim ama ? anlaşılmamış bence fikrini yaz.
  • quote:

siyahmurat
    karşılaştırma öyle farklı ayrı lenslerle yapılmaz . demekki 50mm f2 daha kaliteli lens

Netün bir kaç mesaj yukarıda "xe-1 kit lensle döktürmüş" yazmadın mı? Şimdi niye sorun oldu ki lens. Birde şöyle bir durum var gövde güzel bile olsa o sistemin adam gibi lensi yoksa ben ne yapayım öyle sistemi öyle sensörü.
  • Yukarıda ki teste Fuji'de kullanılan lens öyle kit lensde değil 35mm f1.4
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

quote:

siyahmurat
    karşılaştırma öyle farklı ayrı lenslerle yapılmaz . demekki 50mm f2 daha kaliteli lens

Netün bir kaç mesaj yukarıda "xe-1 kit lensle döktürmüş" yazmadın mı? Şimdi niye sorun oldu ki lens. Birde şöyle bir durum var gövde güzel bile olsa o sistemin adam gibi lensi yoksa ben ne yapayım öyle sistemi öyle sensörü.

siyahmurat

farkındaysan yanın gülücük koymuşum. tabiki lens konusunda kesinlikle haklısın ama teknik olarak 4/3
    öne çıkmasına karşı çıktım ben. ama gidişata göre aps-c lere böyle piksel bindirirlerse elde olan 4/3 az pikselli
    makinaların değeri artacaktır. ama yukarda sorduğum pano ve olympus 2013 4/3 yeni makinalarını gerçekten niye
    çıkmadı merak ediyorum. aps-c sensörlü makinamı piyasaya sürecekler sürerlerse eldeki lensler bir işe yarayacakmı?

• E3 10MP çıktığında "e tabi bu algılayıcıya bu kadar piksel yeter zaten" dediler. Şimdi 16MPlik OMD ve GH3 eski 12 ve 10MPliklerden çok daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni m4/3'ler geliyor P5 ve om-d'nin üst modeli :) Fakat ben bu modellerden sonra 2013 sonu belki 2014 başında çok başka modeller geleceğini düşünüyorum, umuyorum. Sizin de dediğiniz gibi @netün, m4/3'ler bu fiyatlara bu rekabet ortamında daha fazla tutunamazlar. Hani belki 2013'te de satar da (-ki sürekli kampanyalar ve indirimler görüyorum) artık 2014'te benzer ürün yelpazesi üzerinden model güncelleme olarak devam eder ise işi zor. Ancak o zaman rakibi olan APS-C sensörlü aynasızlardan ucuza satması gerekir ki tercih edilebilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

En iyi Fiyat/Performans - Nex-F3
    En iyi Fotoğraf kalitesi - Olympus OM-D
    En iyi iso başarımı Sony RX1
    En iyi aynasız Sony RX1
    En iyi gövde Olympus OM-D

Her yönüyle eksiksiz Nex-6

Bencede bana da cazip gelmeye başladı. hepsiburada fiyatı 3 100 tl.bu makine için değer.
  • birde Canon EOS M bahsedilmiyor. ben inceleme ve rakipleriyle kıyaslama fırsatı bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

1)Fuji xe-1
    2)Nex6
    3)olympus OM-D

İkinci el alacam bu kadar para harcamak istemiyorm dersen

NEX5N al manuel lens adaptörleriyle manuel manuel focusla çek :)

fuji xe 1 ile ilgili şu haberi gördümhttp://www.log.com.tr/fujifilmin-retro-tasarimli-yeni-aynasizi-x-e1-x-pro1e-kafa-tutuyor/
  • Orijinalden alıntı: siyahmurat

Sony RX1 i farklı bir kategoride değerlendirmek gerek. Çünkü objektifi sabit ve bu yüzden sistem makinesi değil.
    Hocam Rx 1 apayrı bir makine zaten .gel görün ki fiyatı da bayağı uçuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeorgeClooney

quote:

En iyi aynasız Sony RX1

Bencede bana da cazip gelmeye başladı. hepsiburada fiyatı 3 100 tl.bu makine için değer.

Kardeşim Nex-6 Türkiye fiyatları çok uçuk. Avrupada 1800 TL gibi rakamlara satılıyor ve yurtdışı cihazları 2000 TL'ye alabilirsin. Avrupa cihazlar 1 yıl garantili ve Sony yetkili servislerine cihazlara teslim edilebiliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GeorgeClooney

quote:

En iyi aynasız Sony RX1

Kardeşim Nex-6 Türkiye fiyatları çok uçuk. Avrupada 1800 TL gibi rakamlara satılıyor ve yurtdışı cihazları 2000 TL'ye alabilirsin. Avrupa cihazlar 1 yıl garantili ve Sony yetkili servislerine cihazlara teslim edilebiliyor.

Haklısınız ama kim getirecek ki avrupadan,tanıdık felan yok ,Türkiyede her şey vergi olmuş öyle ki yarı yarıya farkediyo fiyatlar.ama napalım işte :S

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

quote:

siyahmurat

siyahmurat

farkındaysan yanın gülücük koymuşum. tabiki lens konusunda kesinlikle haklısın ama teknik olarak 4/3
    öne çıkmasına karşı çıktım ben. ama gidişata göre aps-c lere böyle piksel bindirirlerse elde olan 4/3 az pikselli
    makinaların değeri artacaktır. ama yukarda sorduğum pano ve olympus 2013 4/3 yeni makinalarını gerçekten niye
    çıkmadı merak ediyorum. aps-c sensörlü makinamı piyasaya sürecekler sürerlerse eldeki lensler bir işe yarayacakmı?

Gülücüğü farketmemişim.

2013 sonları veya 2014 başlarında Olympus'tan bomba bir makine gelebilir. Hybrid bir gövde üzerinde çalışıyorlarmış. Gövde aynasız 4/3 olacak ama 4/3 ve m43 lenslere tam destek verecekmiş. Yani üst düzey muhtemelen E-5 ten sonra yine çok pahalı bir gövde olarak gelecek. 4/3 lensler bugüne kadar gördüğüm en başarılı lensler. Kullanabilmeyi çok isterdim ancak inanılmaz pahalılar.

• Nex-6 iyi de fazla abartmamak lazım. Nem-toz geçirmeyen gövdesi yok ve otomatik odaklamasa m4/3ler çok daha iyi. Ayrıca özelleştirilebilirlik anlamında om-d ve özellikle yeni GH3 çok ileride.
    Ayrıca imaj kalitesinde de nexler om-d ve gh-3'un çok çok ilerisinde değil. Ben ISO 1600'e kadar om-d ile nex-5n arasında fark göremiyorum. Daha yüksek değerlerde de fark ya yarım stop ya bir. Garip ama gerçek.

• İmkanin varsa leica m9, yoksa sirasiyla ikinci el m8, o da olmazsa x2, o da olmazsa x1... leica bu iste ilk ve en iyisi. Eger objektif almayacaksan leica x2 yada en kotu x1 al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lmcgs

İmkanin varsa leica m9, yoksa sirasiyla ikinci el m8, o da olmazsa x2, o da olmazsa x1... leica bu iste ilk ve en iyisi. Eger objektif almayacaksan leica x2 yada en kotu x1 al derim.

Leica MI? yapmayın gözünüzü seveyim m9 dediğiniz cihaz nex7 nin eline su dokemez. Leica markası fanatiklerine 1 fotoğraf makinası 3 marka imajı oranında maliyetle makinalar çıkarıp satan bir firma. Leica almak sıradan bir iç çamaşırına Victoria secret diye torba dolusu para vermek, 10.000 dolar vererek Rolex takmak gibi birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 12 Mart 2013; 20:59:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.