Şimdi Ara

AYDIN BELEDİYE BAŞKANI KAZA YAPMIŞ, HAVA YASTIKLARI AÇILMAMIŞ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
4.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Megane'nin hava yastıkları SRS değil mi?
    Bu açılma meselesinide yek_ka demişti ben onun yalancısıyım

bizdeki megané I'de SRP olmalı, eski tip, kemerle alakası yok bildiğim kadarıyla, koltuklarda sensör de yok... gerçi airbag lambası koltuk altındaki soketten kaynaklı yanma sorunu vardı kafam karıştı şimdi

Yok yok Megane 1'lerde SRS var.Kemersiz açılmıyor

• Emniyet kemeri takmayana hava yastığı yarardan çok zarar bile verebilir. Hele arka koltukta oturanlar arabadan fırlayabilir boynu kırılabilir daha neler neler.

"EMNİYET KEMERİ HAYATA BAĞLAR!"
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bizdeki megané I'de SRP olmalı, eski tip, kemerle alakası yok bildiğim kadarıyla, koltuklarda sensör de yok... gerçi airbag lambası koltuk altındaki soketten kaynaklı yanma sorunu vardı kafam karıştı şimdi

SRP varmış
     AYDIN BELEDİYE BAŞKANI KAZA YAPMIŞ, HAVA YASTIKLARI AÇILMAMIŞ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Aydın Belediye Başkanına ve yanındakilere geçmiş olsun. Resimlere bakarak şunu ifade etmek isterim ki böylesine frontal bir kazada hava yastıkları % 100 açılır, ancak bunun şartı emniyet kemerinin takılı olması. Emniyet kemeri takılmaz, koltuğun arkasından veya üzerinden bağlanır ya da toka kullanılırsa hava yastıkları açılmaz.

Bu durumun aracın "PİREMİYUM" olması ya da olmaması ile bir ilgisi yok. Avrupa'da satılan otomobillerin hepsinde böyle. Emniyet kemersiz hava yastığı tetikleme ABD'de var, Avrupa'da yok.

Evet, araç bir VOLKSWAGEN CC.

Eminyet kemeri koltuk arkasından, üzerinden, yanından, ortasından, tepesinden bağlanması veya toka takılması gibi durumlarda araç kemer takılı olarak algılayacağı için hava yastıklarını açacaktır. Emniyet kemeri takılı değil uyarı sinyali yanmadığı sürece ne şekilde bağladığınız önemli değildir o kemer takılmış kabul edilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

SRP varmış

arkadaşımda bundan var SRS yazıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

SRP varmış

arkadaşımda bundan var SRS yazıyor

bizde de ondan var ama SRP yanlış hatırlıyor olmayasın, ya da o hb ise ithaldir ve SRS olabilir

• Açılmış işte arabanın hava yastıkları. Şu kullandığınız maddeden bana da yollayın ya yalvarıyorum artık.
  • belli sensörler var onlar bozulmuşda olabilir yetkili serviste çalışan bi abimiz anlatmıştı araba fıat servise gelmiş sahibinin çocuğuda sürekli kornaya vuruyormus hemde siddetli ama sonucta 6 yasında cocuk ne kadar güclü olabilirki derken airbaglar birden açilmiş
  • quote:

Gözümle görmüştüm hatta şaşırdım benimki niye SRP lan diye
    Şimdi aradım sordum aynen şöyle dedi
    "Benim araç 2004 model Megane II'ye geçiş döneminde çıkan son üretimlerden airbag'ler SRS dedi"

Ama sahibindende baktım şu ilanda 2004 model fakat SRP yazıyor.
    Belkide bunların Full'ü falanda vardır

BURADAN

•  AYDIN BELEDİYE BAŞKANI KAZA YAPMIŞ, HAVA YASTIKLARI AÇILMAMIŞ...

şemadan anlaşılacağı üzer airbagler, koltuk pozisyonuna, kişinin fiziki yapısına ve emniyet kemerinin takılı olup olmamasına göre çalışıyor.

havayastığının açılış zamanlamasındaki hedef, temasın şişme sürecinin hemen ardından gerçekleşmesi.

örneğin direksiyona çok yakın oturulduğunda havayastığının açılma zamanlaması ona göre erken, aksi durumda ona göre geç yapılıyor ki havayastığı görevini yerine getirsin.

yukarıda belirttiğim çok sayıdaki değişkene göre farklı sonuçlar ortaya çıktığı halde insanlar sadece emniyet kemeri değişkenine göre konuyu ele aldıkları ve gözlemlerini sadece bu değişkene göre değerlendirdikleri için bu konu sürekli tartışılıyor.

• Hava yastığı açılmamış olsa bile, bu tarz bir kasada hava yastığının açılması gerekliliği görmüyorum.
    Çok şiddetli bir darbe algılamamış olabilir, kasanın altı fazla hasar görmüş gibi duruyor.
    Hali hazırda araçtaki herkesin emniyet kemeri taktığını düşünürseniz bu tarz bir kazadan yara almadan kurtulursunuz.
    O yüzden eleştirileri yersiz buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbn57 -- 15 Mart 2012; 9:52:04 >
  • bırakın şu bu takılmış açılmamış vs... arkadaş trafik kurallarına uymuyoruz...hepsinden önemlisi bu.
  • quote:

aslında araçların bilgisayarlarına menü konulacak;

ben ölmek istiyorum, kemer takmayacağım, kaza durumunda hava yastığı da suratımda patlasın

bunu "ON" konumuna getirir getirmez GÜMMM!!!

• Arkadaşlar SRP sadece Renault'un verdiği addır aktif gergili emniyet kemerleri ve havayastıklarına. Örneğin Scenic ve Vel satis'te SRP3 bulunmakta, ön koltuklarda çift, arka koltuklarda ise tek noktadan aktif gergi ve çift kademeli açılabilen ön hava yastıkları gibi. SRP de SRS airbag içerir. Sadece isim değiştirmece o kadar.
  • Ne ala memleket diye boşuna dememişler.

Kemeri takma arkada takıl ondan sonra hava yastığı kurtarır. Dene bakalım kurtaracakmı.
  • Hava yastıklarının açılmadığını söyleyenler (hava yastığının açıldığını görmek istemeyenler) inşallah hepiniz volkswagen sahibi olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

Haberi görmüştüm ama konu yine VW muhabbetine dönecek diye konu açmadım.

@Taner Abi; SRS hava yastıkları kemer bağlı olsa da olmasa da açılıyor diye biliyorum. Ayrıca kemeri arkadan bağlayınca ya da toka takınca araç nasıl anlıyor aslında kemer takılmadığımızı, zira kemer uyarısı susuyor.

toka takınca yada arkadan baglayınca kaza anında gerilme oluşmuyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Geçmiş olsun ama,

Her kazada hava yastıklarını kurtarıcı sanma huyundan ne zaman vazgeçeceğiz?

Emniyet kemerleri bağlı mı?
    Darbeyi nereden almış?
    Sürtme mi, çarpma mı?

Ayrıca sanırım direksiyondaki açılmış...

Yandan darbe olmadan yan havayastıklarının açılmasını mı bekliyorlar?
    Arkada emniyet kemeri bağlı değil, ön koltuğa çarparak yaralanmış.

bende aşağı yukarı senin gibi düşünenlerdenim

fakat şu da varhttp://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=d242c477-01f9-481d-b4c6-73d6d4eb4bd2

illa yandan değil köşeden de darbe yedimi yan hava yastık açan modeller var

• inceledim ben; direksiyon haricindekileri bizzat kendisi kapatmış yol bilgisayarından. Kaza falan olursa tüm hava yastıkları açılarak araç fazla masraf çıkarmasın diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

şemadan anlaşılacağı üzer airbagler, koltuk pozisyonuna, kişinin fiziki yapısına ve emniyet kemerinin takılı olup olmamasına göre çalışıyor.

havayastığının açılış zamanlamasındaki hedef, temasın şişme sürecinin hemen ardından gerçekleşmesi.

örneğin direksiyona çok yakın oturulduğunda havayastığının açılma zamanlaması ona göre erken, aksi durumda ona göre geç yapılıyor ki havayastığı görevini yerine getirsin.

yukarıda belirttiğim çok sayıdaki değişkene göre farklı sonuçlar ortaya çıktığı halde insanlar sadece emniyet kemeri değişkenine göre konuyu ele aldıkları ve gözlemlerini sadece bu değişkene göre değerlendirdikleri için bu konu sürekli tartışılıyor.

şemay beni ilgilendirmez ben yaşadığım şeyi bilirim

2006 makyajlı meganla EMNİYET KEMERİ TAKILI OLMADAN KAZA YAPTIM HAVA YASTIĞI AÇILDII.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.