Şimdi Ara

Ayda gölge oluşuyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler arkadaş oluşmaz diyor ben oluşur iddia ediyorum. Ama bir sonuca varamadık 50 lirasına girdik. Sizce oluşur mu oluşmaz mı?

• o arkadaşını çağır buraya. şuna baksın sonrada 50 liranın SS ini koy buraya.

Ayda gölge oluşuyor mu?

bu arada ayda niye gölge oluşmasın oğlum neyin kafasını yaşıo o arkadaşın seni? bide ona sor Brezilyanın başkenti neresi diye. Rio derse söyle değil de iddiaya gir. Brasil de sende.. kazanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 13 Ekim 2011; 14:49:23 >
  • Neye göre gölge oluşmuyormuş, arkadaşının savunduğu fikir ne merak ettim bide yaşlarınız kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Neye göre gölge oluşmuyormuş, arkadaşının savunduğu fikir ne merak ettim bide yaşlarınız kaç ?

ben söyleyim zigot terk olan arkadaşımız ayı doğrudan bir ışık kaynağı olarak görüyor

beyin bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dağınık -- 13 Ekim 2011; 14:52:41 >
  • Hiç dikkat etmedim.
  • o resüm fake aya o zaman gidilmediğini iddia ediyot. Işık yayan bir şeyin üzerinde gölge oluşmazmış. 2 saat anlattım hala anlamıyor. Yaşlar 17
  • Ayda gölge oluşur, gölge Titanda, Pluto da bile oluşur.Optiğin temel kanunlarından birisidir gölge bi gezegenle,mekanla sınırlayamazsın.
  • Ay ışık yaymıyor ki, yansıtıyor sadece
  • @Metalwrath +1 temel düşünce budur

artı olarak insanlar ayın hep aynı yüzünü görürler bu konudada iddaya girebilirsin onun kafasını bulandır ve ona ayın bir tarafı herzaman karanlık olabilir düşüncesini yuttur ve iddaya gir tam ütülmelik arkadaşın var.

ayın bu yüzü dünya üzerinden gözükmez
     Ayda gölge oluşuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

beyler arkadaş oluşmaz diyor ben oluşur iddia ediyorum. Ama bir sonuca varamadık 50 lirasına girdik. Sizce oluşur mu oluşmaz mı?

Sence aya güneş vurmuyor mu?
    Ve ay ışık kaynağı değildir sadece yansıtır normal cisimlerde ışığı yansıtır ama gölge oluşur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roc. -- 13 Ekim 2011; 15:04:58 >
  • Arkadaşına sor bakalım akşamları gördüğü hilal yarım ay nasıl oluyormuş eğer nasıl olduğunu biliyorsa parayı cebinde bil kendi silahıyla vur onu
  • beyler aklı bulandı yanımda cisimler filan çiziyor. Anti tez bulursa haber verdem de iddiayı kazandım gibi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayın bir kraterine yatay açıdan ışık gelirse kraterin boşluk kısmında gölge oluşur ki zaten bu kaçınılmaz bir olay. Ay yuvarlak olduğundan kraterler yatay açıdan ışık yiyebilirler. Ayrıca bir yüzü güneşe bakmadığından her zaman karanlık. Yani gölge var diyebiliriz.

Bunu arkadaşına oyun hamurunu yamultarak ve sonra da yatay açıyla ışık tutarak kanıtlayabilirsin Kazandın, tebrik ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 13 Ekim 2011; 15:19:23 >
  • quote:

beyler aklı bulandı yanımda cisimler filan çiziyor. Anti tez bulursa haber verdem de iddiayı kazandım gibi :D

dostum öldürme onu süründür 50 lira yetmez kumara dök işi başka iddalara gir :D ay tutulması ve güneş tutulması hakkında üstüne yürü aklını karıştır topla paraları
  • ikna oldu . Mantıklı geldi diyor. Pazartesi alıcam paramı ulan sabahtan beri yok olmaz yok şöyle mesajları okuttum jeton düştü. Saolun beyler :)
  • karacahil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekomu

quote:

o resüm fake aya o zaman gidilmediğini iddia ediyot. Işık yayan bir şeyin üzerinde gölge oluşmazmış. 2 saat anlattım hala anlamıyor. Yaşlar 17

kardeşim ozaman ona

AY TUTULMASINI SOR Bİ GÖT OLSUN

güneş tutulması olmasın o?
    güneş tutulmasında ay, güneşin önüne geçer. bu nedenle güneş kararır, ay da güneşten gelen ışığı dünyaya zıt yönlere yansıtır. biz de ayı ve güneşi göremeyiz ama güneş ışınlarının ayın etrafından geçerken oluşturduğu haleyi görürüz.
    senin de kanıt olarak sunacağın şey budur arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vash The Stampede -- 13 Ekim 2011; 15:24:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: South Away

quote:

quote:

o resüm fake aya o zaman gidilmediğini iddia ediyot. Işık yayan bir şeyin üzerinde gölge oluşmazmış. 2 saat anlattım hala anlamıyor. Yaşlar 17

kardeşim ozaman ona

güneş tutulması olmasın o?
    güneş tutulmasında ay, güneşin önüne geçer. bu nedenle güneş kararır, ay da güneşten gelen ışığı dünyaya zıt yönlere yansıtır. biz de ayı ve güneşi göremeyiz ama güneş ışınlarının ayın etrafından geçerken oluşturduğu haleyi görürüz.
    senin de kanıt olarak sunacağın şey budur arkadaşım

saçma saçma konuşma. ay tutulması diye birşey var. biz burda aya düşen ışık kesilince nasıl gözüktüğünü aydınlatmaya çalışıyoruz sen gelmiş güneş tutulması diyosun.
    bu adamlar 17 yaşında ayın arka tarafı diye düşünüp güneş tutulmasınıda kabul etmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 14 Ekim 2011; 20:39:24 >

• quote:

o arkadaşını çağır buraya. şuna baksın sonrada 50 liranın SS ini koy buraya.

Ayda gölge oluşuyor mu?

bu arada ayda niye gölge oluşmasın oğlum neyin kafasını yaşıo o arkadaşın seni? bide ona sor Brezilyanın başkenti neresi diye. Rio derse söyle değil de iddiaya gir. Brasil de sende.. kazanırsın.

O Değil de Hava Olmayan Yerde Rüzgar Nasıl Oluşuyor da O Bayrak Dalgalanmış Lan

• quote:

quote:

kardeşim ozaman ona

mis gibi ban kokusu geliyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.