Şimdi Ara

Ayda 7 bin tl yatırım tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ayda kenara 7 bin tl atmayı düşünüyorum. Vadeli hesapta faiz yemek istemiyorum. Bu yüzden dolar ya da gram altın veya fiziksel altın gibi düşüncem var. Yaklaşık 1 yıl bu şekilde kenara koyabilirim. Hangi yatırım şeklini önerirsiniz?

• Ben de aynı miktarda her ay kenara aticam ama nasıl değerlendirilmeli kararsız kaldım.
  • Şimdilik dolar alıp satmak kafama yattı gibi. Ziraatte makas aralığı dar ayrıca para bana kısa vadede gerekmediği için düşse bile bekleyebilirim fazla acelem yok. Geçen hafta baya dalgalıydı dolar yüksek meblağalar ile bence ayda bi kaç bin tl kazanılabilir bu yolla bilmem siz ne düşünürsünüz
  • oncelikle yatirim hesabi acilip. hisse alinabilir, veya doalra cevripil yabanci hisse alinabilir

http://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-piyasalarda-islem-yapmak/
  • Yukardaki mail veren lavuga kanmayin sizi titan-ponzi ye cagiracak 1000% (yanlis yazmadim yuzde bin)

Onun disinda borsa gunluk genis yelpazeler cizmekte ama baski altinda su an icin tr borsa tavsiye etmem

Emtialar ilgi alanim degil... ama altin icin dolar trend yukari yonlu oldugundan altin dusse bile az cok bisi kazanicaklardir gibi

Yabanci hisselerde ise dusuk montanda cok komisyon odersiniz en az 50000 tl olmadan yananci hisse isine girmeyin ve bizim tr deki gibi 2 kurus cikti sat 1 kurus dustu al hayaliniz varsa hic bulasmayin komisyonlar yuksek diye bikiyorum hatta is yatirim da yabanci hisse icin teminat in bile yuksek olmasi lazim 50000 kurtariyor mu emin diilim dolar bazinda (yabanci hisse icin is yatirim disinda bir yere sakin bulasmayin)

Su an icin en mantiklisi gunluk dususlerde dolar almak gibi duruyor

Yatirim tavsiyesi degil sahsi fikrimdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.000 tl her ay vadeliye ekliyorsun 1 sene sonra 103.000 oluyor, onunla gidip izmir urla Seferihisar taraından zeytinlik alıyorsun, 3 sene sonra 300.000'e satıyorsun, gerisi sana kalmış, 4 sene sonraki şartlarda konuşalım tekrar
  • Ben aylık 2000 lira atabılıyorum bu yatırımımıda gram altın alarak değerlendiriyorum hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.