Şimdi Ara

Ayasofya'nın gişe gelirinin 7 yıl daha İsviçreli şirkette olduğu ortaya çıktı. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
11.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali222

Rezalet büyüyor. Firma İsviçre merkezli, aslen İsrailliymiş.

vay vay vay Osmanlı tarihini yahudilere mi teslim etmişler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

@kerimcem

nerdesin lan?  

Ayasofya'nın gişe gelirinin 7 yıl daha İsviçreli şirkette olduğu ortaya çıktı.

kaçın kerim geliyorAyasofya'nın gişe gelirinin 7 yıl daha İsviçreli şirkette olduğu ortaya çıktı. 

• ali222 A kullanıcısına yanıt

Geçen günlerde bir hesap yapmıştım, kabaca 150-200 milyon tl arası bir şey bulmuştum. Şuan tekrar hızlıca bakayım dedim ve şuradan (http://www.gazetevatan.com/muzede-gelir-rekortmeni-ayasofya--667221-ekonomi//) yararlanarak yine ortalama 190 milyon tl gibi bir rakama ulaştım.

Sitedeki hesaba göre 3.5 milyon kişi ziyaret etse ortalama 66 milyon tl gelir yazıyormuş. Dolar kuru ve müzeye giriş ücretinin yaklaşık 3 katına çıktığını biliyoruz, dediğim gibi şuan detaylı hesap yapamadım ama kabaca bahsettiğim rakamlar çıkıyor ortaya.

Düzenleme: Ayasofya'yı 2019 yılında yaklaşık 3.7 milyon kişi ziyaret etmiş, bahsettiğiniz sayısı hiçbir yerde doğrulayamıyorum. Ben de hesabımda bahsettiğim sayı üzerinden hareket ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aquess -- 13 Temmuz 2020; 22:14:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet__turk

Bu mesaj silindi.
    Fikri olmayan ancak küfür ve hakaret eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E harbi yuh ama artık ya.

• namaza gelenlerden 5 lira alinsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeşil toplara akşama kadar anlatsan gene de anlamazlar

• Nerde yav öbür konuda atıp tutanlar.
    Gözlük alalım bari.

• Aquess kullanıcısına yanıt

Sadece ziyaret olarak bakmayın.

Üst katında ve çıkışta takı mücevher falan satılıyor mesela benim gördüğüm, tercümanlık, rehberlik hizmeti falan da var. Başka gelirler de vardır heralde.

• Ayasofya'nın gişe gelirinin 7 yıl daha İsviçreli şirkette olduğu ortaya çıktı.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt

sen ecnebisin anlaşılan. o vakit bu konulara neden karışırsın ki? o kadar mesaj atmışsın, ne kadar boş biri olduğuna delil de olmuş yani seni gerçekten tebrik etmek lazım. rum musun yoksa ermeni mi? çok zoruna gitti di mi ayasofya'da namaz kılınacak olması? Ayasofya'nın gişe gelirinin 7 yıl daha İsviçreli şirkette olduğu ortaya çıktı. 

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Onlara öyle bir şut çektiler ki hepsi tosbağa olup yuvarlandı.

• TIGERSHARK kullanıcısına yanıt

Yok hayır. Gişelerin kontrolü onlarda. Gişelerde kullanılan yazılım da İsrail tabanlı sanırım. Toplanan paradan yüzdeleri vardır.

• Aquess kullanıcısına yanıt

Acenta bileti 72 liraydı en son yanlış hatırlamıyorsam. 2019'da 3 milyon yaklaşık ziyaret. Tabi içinde müzekartta vardır ancak o müzekartın da bir rakamı var Ayasofya için. Tahminen 100 milyon üzerinde geliri vardır. Bu arada en çok ziyaret edilen müze 2019'da.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Ben iki yıl önce gittim. Her gün binlerce yabancı turist geliyor. Yabancılara müze kart geçerli değil. 2020 yılı ücreti 100 tl. Günlük 12 bin civarı yabancı ziyaretçi ile 400 milyon tl hasılat yakalanır.

Edit: 2019 un ilk 8 ayinda 9 milyon 982 bin ziyaretçi gelmiş.

Alıntıları Göster

Yabancılara geçerli arkadaşım. Birkaç müze için kart alabiliyorlar. Onlara da var ancak çoğu kullanmıyor. Normal bilet 100tl, acentalar 72 liraya alıyorlardı. Tabi şimdi bedava oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

namaza gelenlerden 5 lira alinsin

100 kişi falan kılar. Hatta namaza gelmedim, sadece ziyaret edicem diyip namaz kılar. Yalansa söylesin yandaş arkadaşlar :)

• ahmet kontuy kullanıcısına yanıt

Zoruna da gitmiş olabilir. Zamanında kilise olarak yapılmış sonuçta. Ben de memnun değilim çünkü turizmdeyim. Daha az turist geleceğini adım gibi biliyorum. Acentalar hiç memnun değil mesela. Şimdi diyeceksin daha az turist gelsin bana ne ama diyelim senin cadde üstü bakkal dükkanın var ve güzel kazanıyorsun. Diyorlarki cami yapılacak, cadde öte taraftan geçecek ama senin dükkan yerinde kalacak. Kazancın yarı yarıya düşüyor mesela. Şimdi olsun cami mi yapıldı dersin yoksa hay yapacağınız işe sokayım mı dersin? Sırf Ayasofya cami olduğu için Türkiye'ye tur iptal etmek isteyen acentalar var yurtdışında. Yaptık oldu demekle olmuyor.

Ha konuya gelirsek, yarın Mescid-i Aksa'yı sinagog yaparlar, sen delirirken, arkadaş da sana sorar zoruna mı gitti diye.

• myfranco kullanıcısına yanıt
    Öyle sığ bir kesim var ki dünyada sebep sonuç ilişkisi kuramıyorlar, dünyadan haberleri yok, a haber izleyerek dünyanın bizi kıskandığını filan sanıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Verirler tazminatını gönderirler isveçli şirketi. Yazık oldu ama okadar para kazanılıyormuş bu tarihi eserden.

1923'te cumhuriyetin ilanından sonra cami olarak kullanılmaya devam etse de, Ayasofya 1931'de kapatıldı. Ayasofya, Mustafa Kemal Atatürk'ün emri ve Bakanlar Kurulu kararı ile 1935 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği izin sonrası başlayan çalışmalar 15 yıl sürdü ve 1947'de tamamlandı.1996'da Dünya Anıtları İzleme listesine alınan Ayasofya'nın kubbesi ve minareleri, Dünya Anıtları Fonu'nun da desteğiyle 1997-2002 arasında restore edildi.Müze aynı zamanda UNESO Dünya Mirası listesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 14 Temmuz 2020; 9:12:16 >
  • Herşeyimiz yerli milli ama bir müzeyi bile işletemiyorsun yuh sana!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.