Şimdi Ara

Mıknatıslı telefon tutucu telefona zarar verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
11.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkes zarar vermez diyor ama half-engineer olarak bir sonuca varamadım. Bence zararlı gibi.

@TuzluSoğan hocam uzman yorumu alayım dedim, sence zarar verir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

Spiegen in mıknatıslı araç tutucusunu kullanıyorum. Apple iphone kartları tasarlarken manyetik alanlara karşı korumalı tasarlıyor. spiegen in magnetleri neodium denen çok kuvvetli magnetlerden. Ona rağmen bir sıkıntı yaşamadım. Ama telefona tabii ki yüksek derecede bir manyetik alan uygularsanız telefondaki kart bozulacaktır. Bir çok elektronik devre elektro manyetik testlerden geçirilir ve günlük hayatlardaki manyetik alanlardan etkilenmediği kanıtlanır.

teşekkürler hocam
  • Ben Iphone 6S Plus 64GB RoseGold için 2 aydır kullanıyorum. Tutucunun magnet aparatını kılıfın içine yerleştirdiğim için telefon sürekli manyetik alan içinde.

Şarj tüketimi arttı başka bir sorunu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1,5 yıl kullandım bir zararını görmedim.
  • Telefonun pusula mekanizmasının çalışmasını engeller.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden mıknatıs harici memory card'larda sorun yaratırdı ama şimdi önlem almışlardır sanırım.
  • Xiaomi Mi 5 de kullanıyorum hiç bir kalıcı hasarı olmadı

Sadece arada telefon takılıyken dokunmatiği etkliyor düzgün çalışmıyor telefonu elime alıp ayarlayıp geri takıyorum aynen devam görüntü kirliliğini engelliyor butür mıknatıslı tutamaçlar kesinlikle öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 11 Temmuz 2017; 17:7:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.