Şimdi Ara

Avrupa Politeknik Üniversitesi ( Bulgaristan )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
3
Favori
4.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Avrupa Politeknik Üniversitesi , Öğrenci Konseyi Başkanıyım buradan görebilirsiniz :http://epu.bg/index.php/en/.. , Üniversite ve bulgaristan hakkında sorularınız varsa elimden geldiğince bildiklerimi sizinle paylaşabilirim .. Üniversite'de olan bölümler bunlardır , genel olarak okul ücretlerinide yazıyorum , ayrıca okulun burs imkanlarıda vardır , derslerde başarılı olunduğu takdirde okul ücretlerinde indirimi yapılmaktadır. sorularınız varsa buradayım.. Kayıt için herhangi bir şirket vs ile iletişme geçmenize gerek yoktur. Vize , evraklarınızn tercümesini yapmanız gerekmektedir sadece.

Ayrıca okul'a web adresi üzerinden direk iletişim kurabilirsinizwww.epu.bg
    Türkçe FB grubu :https://www.facebook.com/Avrupapoliteknik adresi üzerinden öğrenci işleri ile iletişim kurabilirsiniz.
    Twitter :https://twitter.com/AvrupaPoliteknk
    Mimarlık (İngilizce eğitim ) = 4000 euro

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce eğitim) = 3000 euro

İnşaat Mühendisliği (İngilizce eğitim) = 3000 euro

Ekonomi (İngilizce eğitim) = 3000 euro

Psikoloji (İngilizce eğitim) = 3000 euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unknown91 -- 14 Mart 2015; 11:41:03 >

• Hocam yurt işi falan nasıl oluyor? Ne kadar ödüyorsunuz yurda falan? Bir de imkanlar nasıl oluyor yurtta?

Cevaplarsanız makbule geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur79

Hocam yurt işi falan nasıl oluyor? Ne kadar ödüyorsunuz yurda falan? Bir de imkanlar nasıl oluyor yurtta?

Öğrenci yurdu bulgaristan şartlarına göre oldukça rahat ve konforlu , bina 3 katlı bir binası var aylık olarak odaya göre değişiyor ama ortalama 125 euro diyebiliriz 250 leva , ve okula biraz uzak bu yüzden otobüs vs kullanman gerekiyor. Yurtta kalan 3-5 arkadaşım var ama burada ( pernik ) ev kiralarıda ortalama 125 euro = 250 levadan başladığı için genelde ev tercih ediyoruz .. ama başlangıc olarak yurtta kalınabilir şehri öğrenene ve alışana kadar arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unknown91

quote:

Hocam yurt işi falan nasıl oluyor? Ne kadar ödüyorsunuz yurda falan? Bir de imkanlar nasıl oluyor yurtta?

Öğrenci yurdu bulgaristan şartlarına göre oldukça rahat ve konforlu , bina 3 katlı bir binası var aylık olarak odaya göre değişiyor ama ortalama 125 euro diyebiliriz 250 leva , ve okula biraz uzak bu yüzden otobüs vs kullanman gerekiyor. Yurtta kalan 3-5 arkadaşım var ama burada ( pernik ) ev kiralarıda ortalama 125 euro = 250 levadan başladığı için genelde ev tercih ediyoruz .. ama başlangıc olarak yurtta kalınabilir şehri öğrenene ve alışana kadar arkadaşım

Çok teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

• Rica ederim , herhangi bir sorun olursa sorabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unknown91

quote:

Çok teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

Daha detaylı olarak resimlerinini gönderiyorum yurt için ;

Su,elektrik,internet, çamaşır makinası ve ortak kullanıma açık mutfak var öğrencilerin kullanması içn bunların hepsi yurt ücretinin içersine dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unknown91 -- 11 Şubat 2014; 19:35:44 >

• Unknown91 kullanıcısına yanıt
    Hocam Sofya Teknik Üniversitesi'ni önerirmisin ? (Uçak Mühendisliği) ve orada okumaya değer mi ? Türkiye'ye dönünce denklik için sınava girecekmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstclass34

Hocam Sofya Teknik Üniversitesi'ni önerirmisin ? (Uçak Mühendisliği) ve orada okumaya değer mi ? Türkiye'ye dönünce denklik için sınava girecekmiyim ?

Evet sofya teknik üniversitesinde eğitim oldukça iyi diye biliyorum 3 ay önce bir arkadaşla tanışmıştım o bölümde okuyordu ayak üstü sohbet etmiştik gayet memnun olduğunu söylüyordu 2.sınıfta şuan .. Denklik sınavı arkadaşım hangi bölümü okursan oku , ülke farketmez sınavdan kaçarın yok malesef. Ama özel sektörde çalışırken bazı firmalar denkliğie fazla takılmıyorlar, denklik senin askerlikten kurtarıyor bir nevi yoksa uzun dönem yaparsın.. Ücret olarak 3000 euro uçak müh. eğitim dili ingilzce.
    Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Psikoloji bolumu hakkında bir bilginiz varmı bu universite için nasıldır cok tutulan bir bolummu,turk varmı ?
  • Evet psikoloji bölümü hakkında bilgi var , şuanda okuyan türk öğrenciler var bölümde ama genel olarak yunan öğrenciler var .. Bölüm ingilizce olarak eğitmi vermekte ve bulgarsitan şartlarında iyi profesörler ders vermekte arkadaşım. Psikoloji bölümünü gerçekten isteyen öğrenciler için gayet mantıklı bir bölüm ama dediğim gibi yabancı öğrenciler daha çok.
    Aslında yabancı olması daha iyi çok türk olunca dil konusunda cok pratik yapamıyorsun tesekkurler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonnieD4rko

Aslında yabancı olması daha iyi çok türk olunca dil konusunda cok pratik yapamıyorsun tesekkurler hocam

Rica ederim evet psikoloji bölümünde pratik yapma imkanınız oldukça var evet :) Rica ederim herhangi bir sorunuz olursa cevap verebilirim tekrardan iyi akşamlar
  • Arkadaşım ordaki eğitim sistemi nasıl ? Sosyal yaşantı, okulun eğitim düzeyi,kızlar bilgi verirmisin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osurtan Boğa

Arkadaşım ordaki eğitim sistemi nasıl ? Sosyal yaşantı, okulun eğitim düzeyi,kızlar bilgi verirmisin ?

Kusura bakma geç cevap için arkadaşım, Eğitim sistemi aslında üniversiteye göre değişiyor ve özellikle öğrencilere bağlı. Dil öğrenimini kısa sürede öğrenirsen üniversitede ki hocalardan mümkün olduğunca yüksek verim alma şansına sahipsin. Sosyal hayat olarak ise bir çok imkan var yani canın sıkılacağını pek düşünmüyorum. Hayat sokaklarda diyorum :) :)
  • Konu günceldir arkadaşlar , ilgilenenler için duyurulur
  • Arkadaşlar yeni dönem için öğrenci kayıtları başlamıştır, yukarıda belirtiğim iletişim bilgilerinden üniversite ile irtibat kurabilirsiniz, danışmanlık vs ücreti ödemeden okul sizi yönlendirecektir
  • 2014-2015 eğitim-öğretim yılı uluslararası öğrenci alımları devam etmektedir arkadaşlar .

Resmi FB hesabı

Hocam hazırlıkla birlikte toplam kaç yıl? @Unknown91
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdibs

Hocam hazırlıkla birlikte toplam kaç yıl? @Unknown91

Mimarlık bölümü 11 sömestr = 5.5 yıl
    Diğer bölümler ise 4'er yıllıktır , bunlara ek olarak 1 yıl hazırlık eğitimi almalısınız . Eğer ingilizce seviyeniz yeterli ise, hazırlık eğitimi almadan direk bölüme başlayabilirsiniz yapılacak olan seviye tespit sınavından sonra.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.