Şimdi Ara

Avrupa da hangi ülkede stok var İpad 3 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar şuanda avrupa da olup ipad 3 ü alan varmı acaba ? Yarın 1 günlük iznim var avrupa da herhangi bir ülke den gidip alabilirim akşam uçağıyla geri dönmeyi planlıyorum.Varmıdır bildiğiniz kesin biryer ?

• malesef cok zor bulman.
  • Takip.
  • fransa -italya 2-3 hafta da kargolanır diyo. dubai de de pahalıdır sanırım
  • Almanyada var, ben mediamarktan ilk gün aldim, sira falan yoktu, hatta sifir faize 29 ay taksit vardi:)

Mediamarktin almanya sayfasina girip sana en yakin subelerine telefon ile sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jv96

Almanyada var, ben mediamarktan ilk gün aldim, sira falan yoktu, hatta sifir faize 29 ay taksit vardi:)

Mediamarktin almanya sayfasina girip sana en yakin subelerine telefon ile sorabilirsin.

dostum vergi varmı + olarak almanyada
  • quote:

Orijinalden alıntı: jv96

Almanyada var, ben mediamarktan ilk gün aldim, sira falan yoktu, hatta sifir faize 29 ay taksit vardi:)

Toplam fiat nedir
  • Sirf bu is icin mi gidip geleceksin? Ucak bileti ucretini ver ben sana alayim abdden :))
  • ispanya ya aldım bileti
    mil vardı harciyim dedim.artık bakalım çıktıysa
  • Bir tuhafınız kusura bakmayın ıPad almak için ....
  • millerin son günümüydü kullanmak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: fateeh33

ispanya ya aldım bileti
    mil vardı harciyim dedim.artık bakalım çıktıysa

ispanya'daki iphone 4s in simfree olup olmadığı ve gümrükteki vergi indirim oranı hakkında bir fikriniz var mı acaba ?
  • simfree değil diye biliyorum ispanyanın ama hayırlısı bakalım.
    tax ,www.global-blue.com dan bakabilirsiniz. ben %18.5 diye biliyorum ama

ipad almak için değil, hem ziyaret hem ticaret .. ipad olursa tabi daha bi hoşş olur :)

millere daha vardı hocam ama sıkıldım iş iş nereye kadar , 2 gün kafa dinleyip geleyim dedim de otel bulamadım kafama göre.artık bank larda felan yatarız
  • quote:

simfree değil diye biliyorum ispanyanın ama hayırlısı bakalım.
    tax ,www.global-blue.com dan bakabilirsiniz. ben %18.5 diye biliyorum ama

ipad almak için değil, hem ziyaret hem ticaret .. ipad olursa tabi daha bi hoşş olur :)

millere daha vardı hocam ama sıkıldım iş iş nereye kadar , 2 gün kafa dinleyip geleyim dedim de otel bulamadım kafama göre.artık bank larda felan yatarız

bende madridde 2 gün geçirmiştim otelde kalmadan geceyi havaalanında geçirmiştim ama milleti görseniz yerlerde falan tam bi rezaletti

tax konusuna gelince %12si geri alınıyor.. yani ülkenin vergi oranı tamamen alınamıyor bi kısmı global-blue şirketine gidiyor çünkü..

bu arada hangi şehire gidiyosunuz bilmiyorum ama madriddeki apple store lar baya uzak merkeze, gerçi bir metro bileti alıp attarma yapa yapa ulaşılabiliyor tabiki

• madrid de merkeze gidiyorum .Centro da ,Sol meydanına 300 metre yürüme mesafesi.metro ya baya bayılacam ama bakalım artık kombine felan birşeyler ayarlıyıcam

peki birşey sormak istiyorum hocam tax alırken nasıl bir yol izliyoruz.kredi kartım da var nakit de alacağım yanıma biraz biraz alışlveriş hatta birazdan fazla alışveriş yapacagım sanırım.Gamestop dan özellikle xbox ve ps3 tarzı şeyler de getireceğim.
  • quote:

madrid de merkeze gidiyorum .Centro da ,Sol meydanına 300 metre yürüme mesafesi.metro ya baya bayılacam ama bakalım artık kombine felan birşeyler ayarlıyıcam

peki birşey sormak istiyorum hocam tax alırken nasıl bir yol izliyoruz.kredi kartım da var nakit de alacağım yanıma biraz biraz alışlveriş hatta birazdan fazla alışveriş yapacagım sanırım.Gamestop dan özellikle xbox ve ps3 tarzı şeyler de getireceğim.

sol de apple store yok diye biliyorum valla, eminmisiniz orda olduğuna?? havaalanından metro ile tek bilet alıp apple store un (benim bildiğim yerdeki) bulunduğu alış veriş merkezine gidebilirsiniz aktarma yapa yapa.. bunun için bi metro haritası alın zaten orda bedava olarak görürsünüz biyerlerde.. alışveriş merkezinin adı "parquesur" onun içinde apple store var.. oraya gitmek için metroda ineceğiniz durakta "el carrascal" olması lazım 12.hat.. metro haritasından bakarsınız kolay zaten renklerle belirtilmiş şekilde bütün hatlar..

tax free konusuna gelince:
    global blue nun sitesinde yazdığına göre aynı mağazadan bir gün içinde en az 90,16 euro harcama yapmanız lazım, ki yaparsınız zaten..

ama alışveriş yapmadan önce bi sorun ben tax free den yararlanıcam, form dolduruyosunuz dimi diye? sonra alış veriş yapıldıktan sonra pasaportunuzu veriyosunuz görevliye ve pasapot numaranızı yazıp size bi form yada fiş gibi bişey veriyor.. alışverişi ister nakit ister kredi kartı ile yapın fark etmez.. dönüş günü bu formlarla beraber havaalanında custom (gümrük) yazan yeri bulup ürünleri gösterip vizenizi pasaportunuzu gösterip o formları damgalatıyosunuz.. sonra refund point e gidip o formları verip vergiyi nakit olarak alıyosunuz (kredi kartıyla ödeme yapmış olsanız bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 19 Mart 2012; 14:18:56 >

• biz 2-3 günlük şehir dışı yapamıyoruz millet yurtdışı yapıyor..
    öğrenciliğin gözü kör olsun yanlış anlama hocam allah daha çok versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus
    sonra refund point e gidip o formları verip vergiyi nakit olarak alıyosunuz (kredi kartıyla ödeme yapmış olsanız bile)

Bu nakit ödeme alma konusunda ülkeden ülkeye ve hatta havaalanından havaalanına değişme gösteriyor mu ? Önümüzdeki ay İngiltere'ye gideceğim ben de tax free den yararlanarak alacaklarımı almayı planlıyorum fakat forumda tax free konularını okuduğumda genelde bir tax free bölümünde bir form doldurup o formda da kredi kartı bilgilerinizi yazıp görevliye veriyor ya da oradaki posta kutusuna atıyorsunuz diyorlar ve iade de kredi kartınıza 1 ay civarında geldiği söyleniyor ?

Geçen bir arkadaşım da İtalya'dan tax free sini nakit olarak aldı. Sanırım bu nakit iade sadece belli yerlere mi özgü yoksa her ülkedeki noktalardan kredi kartına iade yerine nakit olarak da alınabiliyor mu refund ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranilin -- 19 Mart 2012; 14:40:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ranilin

quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus
    sonra refund point e gidip o formları verip vergiyi nakit olarak alıyosunuz (kredi kartıyla ödeme yapmış olsanız bile)

Bu nakit ödeme alma konusunda ülkeden ülkeye ve hatta havaalanından havaalanına değişme gösteriyor mu ? Önümüzdeki ay İngiltere'ye gideceğim ben de tax free den yararlanarak alacaklarımı almayı planlıyorum fakat forumda tax free konularını okuduğumda genelde bir tax free bölümünde bir form doldurup o formda da kredi kartı bilgilerinizi yazıp görevliye veriyor ya da oradaki posta kutusuna atıyorsunuz diyorlar ve iade de kredi kartınıza 1 ay civarında geldiği söyleniyor ?

Geçen bir arkadaşım da İtalya'dan tax free sini nakit olarak aldı. Sanırım bu nakit iade sadece belli yerlere mi özgü yoksa her ülkedeki noktalardan kredi kartına iade yerine nakit olarak da alınabiliyor mu refund ?

nakit alıyorsunuz, yalnız mesela uçağınız çok erkendir yada çok geçtir ve para alacağınız refund un mesai saati bitmiş ve dükkanı kapamıştır ozaman kredi kartı numarasını yazarak kutuya atıyorsunuz..

bir diğer yöntemde vergiyi havaalanından değilde şehir içinden almaktır.. eğer şehir içinden alırsanız (alışveriş, yaptıldıktan hemen sonra şehir içindeki refund point e gidip vergi geri alınabilir) yine paranızı nakit alıyorsunuz fakat 3.6 euro kesinti yapıyorlar (havaalanında alırsanız kesinti olmuyor) bu şekilde oluncada kendilerini garantiye almak için sizin kredi kartı provizyonunuzu alıyor, sonra size form falan veriyor bi zarfla beraber ve siz o zarfı havaalanında falan kutu varsa kutuya atıyosunuz yada ülkenize dönünce postalıyorsunuz.. şehir içinden vergiyi aldığınız günden itibaren 1 ay içinde bu posta onlara ulaşırsa işlem tamamdır.. eğer ellerine geç ulaşırsa size nakit olarak ödedikleri vergi ücretini kredi kartınızdan çekerler..

açıklayıcı olmuştur umarım konu kirlenmesinde

• quote:

fransa -italya 2-3 hafta da kargolanır diyo. dubai de de pahalıdır sanırım
    yaw ipad için neler yapıyo insanlar helal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 19 Mart 2012; 14:48:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.