Şimdi Ara

Avrupa da haftalık çalışma süresi en yüksek ülke Türkiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanka ben sabah 10 da gidip gece 12-1 civarı eve dönüyordum. Yine bu tablo iyi
  • Turkiyede asgari ücret hakedilen maaş olarak görülmeye devam edildiği sürece bu grafik değişmeyecek. Patronlar devletten her türlü vergi affı, kredi desteği vb alırken işçi kesim sadece 10 bin TL ye kadar kredi desteği aldı. Pandemi döneminde battım diye ağlayıp kredi kullanan esnaf, işler açıldığında ilk fırsatta altına önce araba aldı, sonra ev aldı krediler düştü diye. Ama iş çalışanına Pandemi döneminde maaş vermeye gelince devlet versin diye kısa çalışma ödeneğine başvurdular. Yazıktır. Haktır. Günahtır.
  • 46 saat olsa keşke. Özel sektör en az 12 saat çalıştırıyor bir de cumartesi yarım gün nereden baksan en az 60 saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 28 Ağustos 2020; 10:30:55 >
  • La ne 46si kafaniz mi güzel turkiyede ortalama calisma suresi 60 saat
  • Çünkü biz Osmanlı torunuybdbsnsnsnsks

• En son baktığımda Türkiye bir Avrupa ülkesi değildi. Aslında bu durum çalışma saatlerini de açıklıyor. İş-yaşam dengesinden 0.0 puan almamız da felaketin boyutunu gözler önüne seriyor. İnsanlar yarı aç yarı tok yaşayıp hayatta kalabilmek için günde en az 12 saat çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 27 Ağustos 2020; 23:43:50 >
  • Her hafta yol dahil 13x5=65 saatim gidiyor iş için.

Sorsan 10 saatlik mesaide ne yapıyorsun diye, 1-2 saat iş yapıp geri kalan saatlerde takılıyorsun.

Üretim personeli haricinde büro veya benzeri yerlerde çalışanların bu kadar uzun süre çalışması saçmalık. Adam gidiyor 2 rapor yazıyor 6-7 saat dizi izliyor.

Çok verimliyiz gerçekten.

• FunnyPerson F kullanıcısına yanıt

Bence kamunun da tamamı eklenmemiştir. Zira polis, asker ve pratisyen hekimleri eklersen işin içinden çıkamıyorsun.

• Memur kesimi ele alsak bile haftada 40 saat ediyor. Veriler min 50+ saat olması gerekiyor. Saatlik ücret 2 dolar falan etmiyor asgari ücretle çalışanın.

• Bir de Türk insanına tembel, Avrupalı gibi çalışmıyor derler. Türk insanı gayet çalışıyor ama çalıştığı karşılığında eline birşey geçmiyor.

Ürettiğimiz katma değer bizim cebimiz yerine başka bir yere gidiyor çünkü. Şu çalışma saatleriyle ve yüksek vergilerle Avrupa'yı çoktan

geçmiş olmamız lazımdı.

• Bu belirtilenler bir de seçilmiş düzenli çalışma saati olan meslekler için. 18 saat(1 saat yemek molası dahil) çalıştığımı bilirim. Sonra diyorlar ki çalışmadan maaş alanları neden eleştiriyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Türkiye avrupada değilki neden avrupayla kıyaslıyosunuz. Türkiye asya ülkesidir iranla suriyeyle afganistanla kıyaslanmalıdır. Bunlarla kıyaslayınca türkiyenin bir cennet olduğunu göreceksiniz !!!!!

Kıbrıs'ta Avrupa'da değil ama Avrupa birliğinde :))

• Bu ülkede 72 saat çalıştıran yerler bile var. Çalışma Bakanlığı'nı arıyorum hiç umurlarında değil. Ee diyorlar. Hak-hukuk yok.
  • benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt
    İroni yaptım hocam
  • Sosyal hayatı olmayan, aile ilişkileri bozulan, mutsuz,huzursuz, depresif ve psikopat bireylere dönüyor. Çocuklar da bundan nasibini alıyor. Haftalık iş saati düşürülmelidir. Bu hem verimliliği artırır hem de topluma faydası olur.
  • En azından Avrupa'dan sayıp sayıma bizide eklemişler olumlu olarak bide o yönden bakın
  • Hem alım gücü düşük hem de çalışma saatleri fazla, from software oyunları gibi bu ülkede yaşamak.
  • Ülkemizde bazı şeyler asla düzelmez.
    O yüzden boşuna parmklarınızı tüketmeyin

Bizim sıkıntımız. Bizim insanımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 28 Ağustos 2020; 9:37:57 >
  • Hepsinden fazla calis ve hepsinden daha az kazan ! Süper degil mi ? Iste bunlar hep CeHaPe, hep Gilisdar !!!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.