Şimdi Ara

AVR SECİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb lar 2. El avr dusunuyorum 2 secenegim var 1.si Yamaha Dsp A1 oteki sony str da 3600 Es ikiside 1600 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEPECHE77 -- 25 Aralık 2018; 22:54:3 >

• Biraz inceledim sanırım Sony daha yeni bir amp.Üzerinde HDMI girişleri var Yamaha ise daha eski ve HDMI yok.Ama muhtemelen Yamahanın daha temiz ve güçlü bir sesi vardır.Demeye çalıştığım önceliklerini belirleyip ona göre karar vermen lazım illa bu ikisinden birini alacaksan.
  • Bence bu saatten sonra avr olarak hdmi desteklemeyen Yamaha'yı almanın bir anlamı yok. Böyle bir ürünün 2. elde şansı yok. Artık tarih olmuş.
    Sony'nin hayranı değilim ama ES serisi olmasını da dikkate alırsak bence tercih edilecek ürün daha güncel olması nedeni ile Sony.
  • Sony bencede daha mantikli duruyor
  • Sony almak mantıklı olacaktır.
  • Hdmi cok mu gerekli ? Zaten bluray direk tv ye hdmi ile bagli ses optic ten avr ye bğlaniyor . sizce gereklimi ?illaki goruntuyu de avr ye mi gondermek gerekir.
  • DEPECHE77 kullanıcısına yanıt
    Hayır görüntüyü illa AV receiver'a göndermek gerekmez.

Ama...
    Artık ses kodeklerinde DTS-HD Master Audio ve Dolby TrueHD formatları standart hale geldi.
    S/PDIF, yani optik veya koaksiyel dijital bağlantı bunları desteklemiyor. Bu formatları ancak HDMI ile aktarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 27 Aralık 2018; 23:3:54 >
  • Himm tsk ederim ben bunu bilmiyordum. bu codeclerinde optic yada koaksiyrl ile alinabildigini dusunuyordum.tsk bilgi icin
  • Aslında Sony es 5300 veya 5400 bulabilirseniz çok güzel bir cihazdır ben de bir ara alacaktım ilanlarda vardı güncel avr alayım diye bekledim bekledim satıldı ürün.Sonra son model bir avr aldım ama ses çok digital ve doğallıktan uzak geldi ve onu da sattım

Es 5400 stereo ve sinema olayı 2’si bir arada olarak gayet iyi bir avr bulabilirseniz
  • DTS HD, True HD, Atmos, DTS:X gibi pek çok standart yaygınlaştı.

Eski upmixerlar kullanılamayacak kadar kötülerdi. Güncel upmixerlar da oldukça başarılı.

Sonra online müzik, telefondan airplay ya da bluetooth ses/müzik göndermek gereksiz gibi gelebilir ama biraz kullanınca vazgeçemeyeceğinizi düşündüğüm özelliklerden.

Bence de bütçenizi 1000 TL daha arttırbilirseniz güncel sistemleri destekleyen ve HDMI 4K destekli 7.1 bir AVR alabilirsiniz.En az 5 yıl zevkle kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkarah -- 16 Mart 2019; 23:20:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.