Şimdi Ara

AVR İÇİN POWER CORD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • stereo sistemler için belkide olmazsa olmaz olan power cord'lar ev sineması için olumlu sonuçlarının olup olmadığı sıkça tartışılır.
    bazı arkadaşlar gerek yok diyebilir ama bence iş yapacak mutlaka 3. parti kaliteli bi şeyler ile upgrade yapılabilir.
    daha önce avr'me taktığım big orange ile pek iyi bir sonuç alamamıştım. hatta hts 5100 ile denemiştim. görüntüde harikalar ortaya çıkaran cihaz seste uç frekansları kırptığından pek mutlu olmamıştım. yani sıfır parazit , ama efekt kaybı yaşamıştım.
    şimdi bence stereo sistemler için ayrı avr'ler için ayrı power cord seçimi olmalı diye düşünüyorum. ama hangisi. tabiki fiyat performans oranı yüksek olmalı.
    şu :http://www.ttafshop.com/Power-Kablo-Silver-Line-Serisi-18-mt,PR-6107.html
    kablo fiyatı oldukça dikkatimi çekti alsammı almasammı diye düşünürken , avr'de big orange karakteri sergilerse pişman olurum diye düşündüm.
    o sebeple bu konuda fikri olan bizzat deneyip (hangi kablo olursa olsun) referans verebilecek varmı ?
    sevgiler saygılar....

AVR İÇİN POWER CORD

• F/P skalanız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

F/P skalanız nedir?

üstteki kablo 70 tl olunca dikkatimi çekti. hiç aklımda yokken böyle bişey düşündüm. 2. el aldığım sherwood R-865 ile gelen power cord'unda kutu içinden çıkan olup olmadığını bilmediğimden böyle bişey düşündüm. ama fazla verecek durumum yok.
    ha çok olumlu bir gelişme alırsam fiyatını hakeden bir kabloya yüksek fiyat verebilirim. olumlu gelişmeden kastım parazitten arınmış ses yerine, çok açık, geniş ve çarpıcı bir ses. daha eğlenceli yani.
    kulklandığım AVR;http://www.sherwood.se/index.php?pageid=6
    HOPARLÖR;http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/OwnersManual/SVA1600%20om.pdf

AVR İÇİN POWER CORD

AVR İÇİN POWER CORD

AVR İÇİN POWER CORD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokayozyer -- 21 Haziran 2012; 18:41:55 >

• Forumda bu 70 tl lik kablodan alan olmuştu galiba. Denemek için bir tane alınabilir sanırım. Fiyat çokta uçuk bir rakam değil.

Ama bu kadar ucuz olması da akıllara soru işareti getirmiyor değil. Elinde bu kablodan olan birisi deneme amaçlı gönderir belki. Kablo işi enteresan bir durum.
    Bazı sistemlerde çok fark yaratırken bazı sistemlerde hiç bir fark hissettirmeyebiliyor. Tamamen kullanılan ekipmanın kendi arasında yarattığı sinerjiyle ilgili, farkı anlamanızda bence buna bağlı.

İstanbulda olsaydınız size AudioQuest NRG-10'ları denemeniz için verirdim, gelir alır dener getirirdiniz.
  • quote:

Forumda bu 70 tl lik kablodan alan olmuştu galiba. Denemek için bir tane alınabilir sanırım. Fiyat çokta uçuk bir rakam değil.

Ama bu kadar ucuz olması da akıllara soru işareti getirmiyor değil. Elinde bu kablodan olan birisi deneme amaçlı gönderir belki. Kablo işi enteresan bir durum.
    Bazı sistemlerde çok fark yaratırken bazı sistemlerde hiç bir fark hissettirmeyebiliyor. Tamamen kullanılan ekipmanın kendi arasında yarattığı sinerjiyle ilgili, farkı anlamanızda bence buna bağlı.

İstanbulda olsaydınız size AudioQuest NRG-10'ları denemeniz için verirdim, gelir alır dener getirirdiniz.

çok isterdim, sık sık istanbula geliyorum belki bi gelmeye sizi rahatsız ederim.
    kablo enteresan şekilde ucuz. connectlerin fiyatı o fiyattır heralde belki daha fazla.. azda olsa bi fark alacağımı bilsem alırım aslında.

bazı arkadaşlardan şunu duydum ; "kabloyu ne kadar izole edersen o kadar sesi kapatır" en az izole edilmiş iletkeni en iyi bir kablo sinemada çok işe yarar diye düşünüyorum. bi çok , hatta stereo sistemlerde dahi izolesiz kasa içine giren tek kablo işe yararken neden bu kadar izole edilirler.
    ilk aklıma gelen amfi pioneer'ın referans serileri :
    işte pioneer A777'nin arkadan görünüşü ;
    kablo değiştirilemiyor bile....
    sesi de açık olarak bilinir yanlış bilmiyorsam.

AVR İÇİN POWER CORD

• izolasyonun sesi olumsuz etkilediğini bilmiyorum denemek gerekir.

İstanbula geldiğinizde müsait olursanız beklerim mutlaka uğrayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

izolasyonun sesi olumsuz etkilediğini bilmiyorum denemek gerekir.

İstanbula geldiğinizde müsait olursanız beklerim mutlaka uğrayın.

ilginçtir, pioneer'ın referans serisi stereo amfisi ve power kablosunda neredeyse hiç izalasyon yok. ve stoc kullanılan kabloya mahkumsun. hemde referans serisi..

istanbula bi geldiğimde sizi ziyaret etmeye çalışacağım ali bey. görüşmek dileği ile..
  • Eskiden izolasyon anlayışı yokmuş demekki.

Beklerim Gökay bey :)
  • quote:

Eskiden izolasyon anlayışı yokmuş demekki.

Beklerim Gökay bey :)

bide benmi yanılıyorum bilmiyorum ama uzak doğu menşeili markalarda bu izalasyonsuz power cord daha bi fazla görülüyor.
  • Ben aldığım cihazlarda ya default kablo yada sonradan powercord kullandığım için dediğiniz tarz bir kablolu bir cihaz şuana kadar kullanmadım.

Demekki doğulular izolasyonun faydasına inanmıyorlar. :)
  • quote:

Ben aldığım cihazlarda ya default kablo yada sonradan powercord kullandığım için dediğiniz tarz bir kablolu bir cihaz şuana kadar kullanmadım.

Demekki doğulular izolasyonun faydasına inanmıyorlar. :)

uzak doğuluların izalasyona önem vermedikleri (tamamen değil tabi) doğru sanırım. özellikle sony güçlü ama bi okadar küçük sistemlerinden belli. eski fh serisi müzik setlerinden anlaşılabiliyor. tabi ufak ve tıklım tıkış elekronik devrelerinin , uzak doğuluların yaşam şartları barınma şekillerininde etkisi var sanırım.ama bikaç kablo ve özellikle big orange deneyimim ve monster hts 5100 ile sesteki duyduklarım benimde izalasyona olan düşüncelerimi değiştiriyor.tabi özellikle avr'ler için söylüyorum. stereo sistemlerde o kadar deneyimim olmadı. yüksek bütçeli cihazları çok az dinlemişliğim var..

• ne gerek var avr de power cord'a. şahsen hiç uğraşmam. uzakdoğuluların izolasyon konusunu ise bir tarafa bırakmalı. varsayımsal muhabbet sanki kusura bakmazsanız. özür dilerim. FH serisiyle işimiz yok.
    esasen audio geçmişde Infinity, Jbl, Pioneer vs. eski kabinlerinin cak hirişleri 75mm kadar bir şey. bazı anlayışlar eskiden farklı bugün farklı. kısaca günümüzde gelişim ve farklı alanlarda -terminal, caklar, bağlantılar vs.- değişen anlayışın sonuçlarını görüyoruz bugün.
    bu anlayış eskiden olsaydı Pioneer Reference amplide sabit bir AC cereyan bağlantısı olmazdı. hts5100'ün yaptığı filtreleme amplinin girişindede yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ne gerek var avr de power cord'a. şahsen hiç uğraşmam. uzakdoğuluların izolasyon konusunu ise bir tarafa bırakmalı. varsayımsal muhabbet sanki kusura bakmazsanız. özür dilerim. FH serisiyle işimiz yok.
    esasen audio geçmişde Infinity, Jbl, Pioneer vs. eski kabinlerinin cak hirişleri 75mm kadar bir şey. bazı anlayışlar eskiden farklı bugün farklı. kısaca günümüzde gelişim ve farklı alanlarda -terminal, caklar, bağlantılar vs.- değişen anlayışın sonuçlarını görüyoruz bugün.
    bu anlayış eskiden olsaydı Pioneer Reference amplide sabit bir AC cereyan bağlantısı olmazdı. hts5100'ün yaptığı filtreleme amplinin girişindede yapılıyor.

sinema sesinde daha açık ve renkli bi ses alacaksam (stereoda savunulanın aksine) para verebilirim avr için power cord'a...
    ama zaten bir çok üretici yeteri kadar iş görecek kalitede kablo veriyor. kimi direk cihaza giren bir kablo vererek , bu cihaza bundan fazlasına gerk yok dercesine üzerindekine mahkum ediyor. bunuda en fazla uzak doğulu üreticiler yapıyor.
    aslına 2. el aldığım cihaz ile arkadaşın gönderdiği kablonun orjinal mi ? değil mi? diye (bide evde diğer cihazlarınki ile karıştılar) aklıma takılmasa idi bende amfi ile gelene taw olacaktım ama aklıma takıldı işte.. allah bilir hangi cihazınkini avr'de kullanıyorum. sadece görüntüsüne bakarak taktım arkasına amfinin..
    aslına ses iyi ama , aması var işte hep gıdıklayacak bu düşünce de beni...

ek konektörler sanırım son 10 yılda hız kazanan bir furya..
    ve avrupanın bize kazandırdığı (belkide özellikle ingilizlerin) bi konu..acaba diye aklına geliyor insanın.
    onu tak bi süre dinle, başkasını ara..
    bunu tak "ha bu biraz daha farklı" görüşü ile bi süre daha dinle...
    sonra başka arayışlara gir ...
    olmadı kaldırac al...
    altına mermer koy...
    olmadı spike al....
    uzar gider...
    sonuç hep mutsuzluk....
    neyse çok karıştırdık galiba.....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.