Şimdi Ara

Avira yüklü xp firewalını kaldıyım mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows xp sp3 lü kullanıyorum.http://shiftdelete.net/site/200809065605/En-Iyi-Antivirus-Hangisi/Iste-O-Liste.html shiftdeletenin son haberini okuyarak ücretsizler arasında sonucu en iyi olan avira nın son sürümünü indirdim ve full kurdum. XP güvenlik duvarını kapatabilirmiyim ? daha doğrusu antivir güvenlik duvarı görevini görüyormu ?
    not: lütfen bilgiyi kesin emin olarak verin, ona göre güvenlik duvarını devre dışı bırakacağım!!!!!!!!!!!!!!!

• Premium Security SUite kurduysanız Cevap:EVET
    Sadece Avira Antivir Premium kurduysanız Cevap:HAYIR
  • Premium Suite kurduysan oto olarak kapatıyor.Zaten Xp Firewall'u bir s..me yaramıyor.Kapat gitsin
  • kesinlikle aviranın hangisini kurduğun fark etmez sen pc nin kasılmaması için güvenlik duvarını kapat ama avira her zaman açık olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: #FireLord#

kesinlikle aviranın hangisini kurduğun fark etmez sen pc nin kasılmaması için güvenlik duvarını kapat ama avira her zaman açık olsun

Windows güvenlik duvarı zaten kasmaz.2 güvenlik duvarı açık olmamalı.O yüzden ilk yazdığım mesajdaki gibi yapmalı.Kasıp kasmaması ile windows güvenlik duvarının bir bağlantısı yok.
  • Avira Antivir PersonalEdition Classic

BrooklynZU yazdığının ikinci galiba bende kurulu...

Wİndows güvenlik duvarı şu anda açık durumda. Açık mı kalacak bu ? :(
  • Arkadaşlar bendede Avira'nın sitesinden indirdiğim free versiyonu var.

Birde Spywaredoctor var. Bunlar yeterli mi?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 7 Eylül 2008; 11:45:19 >
  • @serdarS1
    Evet açık kalsın

@mchll
    İstersen yanına firewall yükleyebilirsin.Ama yok firewall kullanmayı bilmiyorum zor gelir dersen kurmana gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

@serdarS1
    Evet açık kalsın

@mchll
    İstersen yanına firewall yükleyebilirsin.Ama yok firewall kullanmayı bilmiyorum zor gelir dersen kurmana gerek yok.

Açıkcası firewall ne demek çok az biliyorum. Ne işe yaradığını pek bilmiyorum , kısaca bahsedebilirsen ve tavsiye edersen denemek isterim.
  • Sanırım BURADAKİ YAZI işine yarayacaktır.

Kısaca,içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye giren bütün paketleri kontrol eder ve seni saldırılardan uzak tutar.Yani senin bilgisayarın karargah ise o da nöbetçidir.
  • free avira ise yüklemen lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Sanırım BURADAKİ YAZI işine yarayacaktır.

Kısaca,içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye giren bütün paketleri kontrol eder ve seni saldırılardan uzak tutar.Yani senin bilgisayarın karargah ise o da nöbetçidir.

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

Firewall yüklemeye karar verdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.