Şimdi Ara

avertv 98'den ses gelmiyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar windows xp sp2 kullanıyorum, avertv phone 98'in sürücülerini ve yazılımını yükledim, görüntü güzel,ama ses çıkmıyor,tüm bağlantıları ayarları vs. doğru yaptım (aynı ayarlar eski sistemde çalışıyordu).
    Sanırım sorun donanımsal değil, yazılımla ilgili,çünkü nero'nun tv yayın kaydetme yerinde ses kartını doğru gösterince ses çıkıyor, ama kendi yazılımında çıkmıyor, daha önce hiç böyle olmamıştı.
    ses kartı anakartın üstünde, anakart gigabyte quad-6.

• Ben benzer sorunu flytv98 yaşadım. Moretv programında kurulum sonrası seçilen tvtuner seçimini değiştirdim. Sende bunu deneyebilirsin. Eğer karşına farklı tuner isimleri çıkıyorsa. Umarım faydası dokunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 23 Ocak 2007; 18:03:11 >
  • valla more tv 3.53 var onla da denedim olmadı :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: ggunay

valla more tv 3.53 var onla da denedim olmadı :(

More tv > Ayarlar > Tv Kartı Ayarları

Burada menüdeki kartlardan sizinkine uygun olabilecekleri sırayla deneyin hocam. Ben deneme yanılma yöntemi ile buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 23 Ocak 2007; 18:20:10 >
  • kardeş sağol da olmuyo ya zaten oraya girmiştim ben ama bütün ayarları denedim olmadı.
  • yazılımlarla halledemessen eğer yani donanımdan kaynaklanıyosa

bi önerim olacak :D

bende eski bi fly 98 var
    kesinlikle ses çıkmıyodu
    bende tv kartı üzerinden kaplo çekip
    ses kartının line in girişine verdim düzeldi
    yannız direk tunerin bi bacağından alıyosun ve sanırım şasi görevi falan yapıyo okablo
    ben tek tek bacakları dene derim ama riskli
    kısa devre falan olabilir sorumluluk kabul etmem bak solemedi deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamirciciragi -- 23 Ocak 2007; 19:09:06 >
  • Hocam peki driverlar tam olarak yüklümü. Tv kartınında ayrı olarak ses driverları vardır. Onlarda ses aygıtlarına yüklenir. Bi kontrol edebilirmisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 23 Ocak 2007; 19:06:45 >
  • Kardeşim bendede aver tv phone 98 var bunun arkasında uzakan kumanda sinyal alıcısının takıldığı yerler yerinin yanında bi kaç zımbırtı var bunun kendine has çif taraflı bi kulaklık girişine benzeyen kablosu var onu burdan hoperlör çıkışına diğerinide mikrafon girişine takıcaksın benim böle sen yaptınmı bilmiyorum umarım işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonŞaman -- 23 Ocak 2007; 19:08:38 >
  • Bağlantılarda sorun yoksa ses codeci ve filtre kurun.
  • arkadaşlar evet o çift girişli kablo var ve bağlı dediğim gibi daha önceki sistemimde yaptığım şeyleri aynen yaptım olmadı o ufak kablo açısından eski sistemime göre tek değişen ses kartına girdiği yer oldu şimdii ses kartım tümleşik.
    sürücülerle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum dediğim gibi sesin geldiğini duydum ama nero'dayken,bunun dışında bir sürü yazılım denedim hiçbirinde olmadı
    ermanpac dediğin codeclerle filtreler hangileri? nerden bulabilirim?
  • bu arada hoparlörü tv kartına doğrudan bağlayınca ses çıkıyor,yani sorun yazılımsal gibi,tv yazılımı sesi anakartın ses kartından "alamıyor" gibi geliyor. peki nasıl verce ona bu sesi :)
  • Hocam ses ayarlarında kaydedici olarak line in seçeneğini aktif hale getirdinizmi peki
  • ya ben anakartın sürücüsünü yükleyince ses denetimi de değişmiş yani "seçme" diye bir şey yok,ses seviyesi dahi değiştirilemiyo,sadece sessiz yapılabiliniyor
  • Ses ayarları > Seçenekler > Özellikler > Kaydetme

Buradan aktif olmayan seçenekleri aktif ettikten sonra birdaha bak hocam
  • tamam ben de orayı söylemiştim zaten
  • quote:

tamam ben de orayı söylemiştim zaten

Eğer ayar menüsü benzerse screenshottaki menüden ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 23 Ocak 2007; 20:59:01 >
  • evet aynen öyle ama işte ordan input'u seçince çıkan karıştırıcıda seçme diye bir şey yok
    http://img242.imageshack.us/my.php?image=aaaa9ef.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggunay -- 23 Ocak 2007; 21:06:49 >
  • Kardeş ikimizin ses kartı ve ayar menüsü aynı. Ama bendeki tv kartı arkadaşımın bilgisayarında takılı. Onun ayar menüsü farklı. Kartı kendi pcme takıpta hiç denemedim. Ama kendi pcmde çalıştırdığım ilk gün ayarın nasıl yapılacağını sana pm olarak atacağım. Şimdilik bu kadar yardımcı olabiliyorum
  • tmm.çözümü bulduğunda pm atarsan sevinirim
    teşekkür ederim
  • quote:

arkadaşlar evet o çift girişli kablo var ve bağlı dediğim gibi daha önceki sistemimde yaptığım şeyleri aynen yaptım olmadı o ufak kablo açısından eski sistemime göre tek değişen ses kartına girdiği yer oldu şimdii ses kartım tümleşik.
    sürücülerle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum dediğim gibi sesin geldiğini duydum ama nero'dayken,bunun dışında bir sürü yazılım denedim hiçbirinde olmadı
    ermanpac dediğin codeclerle filtreler hangileri? nerden bulabilirim?

Arkadaş doğru söylemiş bende Avermedia donanımımı yenilemeden önce 98 kullanıodum ara kablo olması lazım biri tv kartına takılıyor biri de ses kartı veyahıt anakartın kendi ses girişlerinden birine takılıyor..Eğer bende o 2 girişli kablo yok diyorsan bir kablocuya eğer istanbuldan oturuosan kadiköyde bol bol kablo kaynak yapan yerler var onlara sorunu söle sana yardımcı mutlaka olurlar..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.