Şimdi Ara

AVENSİS ELEGANT EXTRA MI? FLUENCE DYNAMİQUE Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım için araba araştırıyoruz.( daha önce böyle konum silindi sebebini merak ediyorum o yüzden tekrar açtım konuyu)

araç 2. el az km de olacak, sürücü 1.90 olacağı için geniş iç hacimli olması öncelik...biliyorum biri d sınıfı biri c sınıfı, biri dizel biri benzinli ama 45 bin tl civarındaki az km li , iç hacmi geniş, 2. el araçlar arasında en mantıklı bunlar geldi bana...

1.6 avensis elegant extra donanım olarak ve hacim olarak çok uygun ama lpg dönüşümü uygulamak zorunlu olacak alınınca...

fluence 1.5 dci dynamique modeli donanımı da gayet yeterli ayrıca sınıfına göre çok iyi iç hacmi var, ayrıca 2. el deki üstünlüğünü de unutmamak lazım...

sorularım???

1- şimdi avensis e lpg uygularsak ş.içi kullanımda km de 25 kuruşluk tüketimi yakalayabilir miyiz?

2- avensis in 1.6 132 bg lik 170 nm tork luk atmosferik motoru rampa ve dik yokuşlarda bayıyor diye kullanıcıları tarafından yorumları var, buna katılıyor musunuz?

3- iç hacim olarak arada çok çok fark var mıdır özellikle arka diz mesafesi olarak?

4- fluence edc nasıldır?

5- siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

• D nereeee C nereeee.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- Şehir içinde 25 kuruş yakması bence zor ortalama 30 kuruş civarlarında yakar diye düşünüyorum sonuçta benzinde 9-10 litre yakan bir araç. Ama lpg ile sorunsuz çalışan bir motora sahip
    2- Yokuşu bir dizel kadar iyi çıkamıyor tabiki ama düz yolda 1.5 dci dan daha seri
    3- İç hacim olarak fluence da başarılı fakat avensise yaklaşabileceğini sanmıyorum
    4-
    5- Tereddütsüz avensis tercih ederdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

1- Şehir içinde 25 kuruş yakması bence zor ortalama 30 kuruş civarlarında yakar diye düşünüyorum sonuçta benzinde 9-10 litre yakan bir araç. Ama lpg ile sorunsuz çalışan bir motora sahip
    2- Yokuşu bir dizel kadar iyi çıkamıyor tabiki ama düz yolda 1.5 dci dan daha seri
    3- İç hacim olarak fluence da başarılı fakat avensise yaklaşabileceğini sanmıyorum
    4-

ş.içi 8 lt yakıyor avensis arkadaşım

o yüzden zaten lpg ile dizele en yakın tüketim sağlayan araç olduğu için seçeneklere ekledim...
  • 1. Çok yoğun trafikte 25 kuruşu kesin geçer ama ort. hız 35-40 km/s civarında ise ve agresif kullanılmazsa bu rakamı elde edersiniz.
    2. Tork 170 değil 160 Nm ve eğer doğru devirle girilirse rampaya çok kolay bayılmaz.
    3. İç hacim olarak özellikle diz mesafesinde fazla fark yok diyebilirim.
    4. Hiç bir bilgim yok bu konuda.
    5. Ben avensis tercih ederdim ama lpgsiz olarak.
  • 1-Kesinlikle hayir.
    2-Katilmiyorum.
    3-Cok cok diyemem ama Avensis farkettirir.
    4-Cift kavrama oldugu icin risklidir ama kullanimi buyuk rahatlik saglar.
    5-Lpg takintisi yoksa kesinlikle Avensis.

• avensis
  • avensis daha mantıklı duruyor. yukarıda yazılanlara genel olarak katılıyorum. ayrıca segment farkı da avensis'i öne geçiriyor, lpg şart olsa da.

iyi akşamlar.
  • Avensis harika araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

quote:

1- Şehir içinde 25 kuruş yakması bence zor ortalama 30 kuruş civarlarında yakar diye düşünüyorum sonuçta benzinde 9-10 litre yakan bir araç. Ama lpg ile sorunsuz çalışan bir motora sahip
    4-

o yüzden zaten lpg ile dizele en yakın tüketim sağlayan araç olduğu için seçeneklere ekledim...

Aracın fabrika verisi 8,5 litre. Benim, adana şehir içinde genelde trafik çok yoğun olmamasına rağmen 9,5 litreydi ortalamam. Yaklaşık 400 km kullandım. Ama siz 8 litre diyorsanız bir bildiğiniz vardır tabi

• quote:

quote:

quote:

4-

Aracın fabrika verisi 8,5 litre. Benim, adana şehir içinde genelde trafik çok yoğun olmamasına rağmen 9,5 litreydi ortalamam. Yaklaşık 400 km kullandım. Ama siz 8 litre diyorsanız bir bildiğiniz vardır tabi

estafurullah

• Ben olsam ikisini de tercih etmezdim.. Alternatif hakkımız var mı?
  • renonun c sagmenti ile toyotanın d sagmenti karşılaştırılır mı ya başımıza taş yağacak avensisi al lpgyi çak oldu bitti avensis 6 ileri vites buda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Ben olsam ikisini de tercih etmezdim.. Alternatif hakkımız var mı?

Valla hocam passat a 508 e güc yetmez. Aklina daha iyi secenek geliyorsa paylas tabi

• quote:

quote:

Valla hocam passat a 508 e güc yetmez. Aklina daha iyi secenek geliyorsa paylas tabi

benim aklıma Opel Insignia geliyor
  • ankara ş.içinde 0.25 krş yakıyor aracım.sakin kullanımda siz de yapabilirsiniz bunu.rampada ise uygun vitesde çıkıldığında sorun yaşamazsınız.
    fluancesı otomatik istemiyorsanız avensis her anlamda üstün.
  • quote:

quote:

Üstad Avensis iyi hoş, ama sürüş keyfi bana yavan geldi. Fluence ise zaten güvenlik testine bile girmemiş bir araç.

Birinci önerim Lancia Delta 1.6 Multijet: Hem geniş, hem atak, hem de şık bir araç..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-bayan-sahibinden-1.6-delta-1.6-mjet-108810070/detay

İkinci önerim, Hyundai i30. İçi gayet ferah, arkadaşınız bayiye gidip pozisyonunu falan inceler, karar verir. Bu da 1.6 dizel:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-yeni-i30-2012-model-1.6-crdi-102628671/detay

Üçüncü önerim, Insignia 1.6 Turbo. Benzini çok yakar, fakat Muharrem bey bunlara sorunsuz LPG uygulandığını belirtti:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-askere-gittigim-icin-satiyorummm-sifir-ayarinda-son-fiyatttt-101992132/detay#

Dördüncü önerim, Laguna 1.5 dCi. İthalatı bittikten sonra piyasası zayıflasa da, ekonomik motoru ve donanımıyla -en azından benim tarafımdan- beğeniliyor:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-super-laguna-gt-daha-21000-km-de-garantili-109108192/detay

Beşinci önerim, eğer aile genişse Grand Scenic 1.5 dCi:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-orjinal-cok-temiz-kacirilmayacak-firsat-85356100/detay

Altıncı önerim, bunu yapacağımı düşümemiştim ama, Cetta Tabii ki eski kasa. Sıkıcı bir arkadaşın varsa gönül rahatlığıyla önerebilirsin:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-boyasiz-jetta-1.6-tdi-comfortline-fume-108028469/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 26 Aralık 2012; 23:36:12 >

• Herkes avensisi önerir ama kendileri gidip fluence alır.

Bence burada ihtiyaçlar öne çıkar,tabiki avensis daha konforlu ve üst sınıf bir araç fakat şiçi yoğunluklu kullanılacaksa,kısa dönemde elden çıkarma olacak ise fluence daha avantajlı olur.Yedek parça ve servis yaygınlığı ile özel servislerde ucuza bakım yaptırmada cabası.
  • quote:

http://www.renault.de/renault-modellpalette/renault-pkw/laguna/laguna/

Lagunalar avrupada hala satılıyor.

Türkiye de zaten pek satılamıyordu. Latitude gelince sedansever gillerden olduğumuzu düşünerek laguna italatını durdurdular.
    Tabi renaultun fiyatlandırmasının etkisi büyük. Çünkü basit c sınıfı araçlarını dizel diye faiş fiyattan satınca lagunayı daha faiş fiyattan satması gerekiyordu. Bunu da insignia passat mondeo gibi rakiplerinin fiyatından yapamayınca italatını durdurmaya gidildi. (10 bin tl dizel farkı mı olur?)

Konuya mevzu araçlar içinde ben o kadar para vericek olsam bir arabaya tasarımının en azından bana hitap etmesini isterim. 2 araçta benim gözümde sınıfının tipsiz birincileri. Hatta avensis bana göre eçiş büçüş tasarımıyla oldukça itici. Birçok kişide benim gibi bu iki aracında tıpsız olduğunu düşünüyor.

Bende yerinizde olsam 2 litrelik dizel d sınıfı ikinci el bakarım. Listemin başında da mondeo olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

quote:

http://www.renault.de/renault-modellpalette/renault-pkw/laguna/laguna/

Lagunalar avrupada hala satılıyor.

Türkiye de zaten pek satılamıyordu. Latitude gelince sedansever gillerden olduğumuzu düşünerek laguna italatını durdurdular.
    Tabi renaultun fiyatlandırmasının etkisi büyük. Çünkü basit c sınıfı araçlarını dizel diye faiş fiyattan satınca lagunayı daha faiş fiyattan satması gerekiyordu. Bunu da insignia passat mondeo gibi rakiplerinin fiyatından yapamayınca italatını durdurmaya gidildi. (10 bin tl dizel farkı mı olur?)

Konuya mevzu araçlar içinde ben o kadar para vericek olsam bir arabaya tasarımının en azından bana hitap etmesini isterim. 2 araçta benim gözümde sınıfının tipsiz birincileri. Hatta avensis bana göre eçiş büçüş tasarımıyla oldukça itici. Birçok kişide benim gibi bu iki aracında tıpsız olduğunu düşünüyor.

Bende yerinizde olsam 2 litrelik dizel d sınıfı ikinci el bakarım. Listemin başında da mondeo olurdu.

Yanlış bir yazı olmuş benimki. Diğer ülkelerde halen satıldığını biliyorum, "üretimden kalktı" demek yerine "ithal edilmedi" demeliydim. Bilgi için teşekkürler..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.