Şimdi Ara

Avensis 1.6 D-4D dizel yakıt tüketimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
20.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kullanim tarzida onemli ama 10 litre mazotlu araç icin çok

arkadasin suberb III 1.6 tdi 120 ps istanbul sehir ici 7 .5 gibi bir ortalama veriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 silindirli 115 hp BMW motoru sanırım ve bu motor makyajsız 1 serisinde çok ekonomik.Hem şehiriçi hem şehirdışında güzel tüketim değerleri var.Hatta gördüğüm kadarıyla makyajlıdaki motordan daha ekonomik.

Araba çok ağır ve kısa mesafe den kaynaklanıyor olabilir

• Taksiler genelde sert kullanılıyor. Kış şartları ve sert kullanımla normal değerler. Sert kullanımda ağır araçların tüketim makası daha çok artıyor.

• Makyajlı 1.16 d kullandım onun da ortalaması 8.5 idi.. motor aynı ise avensis ağır araba 10 litre normal:)

• https://turkiye.toyota.com.tr/middle/fiyatl_aksesuar.html

Yanlış görmüyorsam dizel-benzin arasındaki fiyat farkı 30.000 TL.

Bu nedir arkadaş? Bu fiyat farkı neyle açıklanabilir çok merak ediyorum.

Alırım 132 hp benzinliyi, mis gibi biner gezerim. Gerekirse de lpg takar ekonominin dibine vururum.
  • Kullanım kaynaklı diyen arkadaşlarıma şöyle ifade edeyim ; bundan önceki aracım 2011 1.6 ecoboost 160 hp benzinli mondeo idi onunla ş. İçi ortalamam 9 lt civarı ş. Dışı 7 lt idi ondan önceki aracım ise 2012 1.5 dci Clio idi ve ş. Dışı 3.5 lt ş.içi 6 lt idi yani tasarruf etme konusunda iddialı olduğumu söyleyebilirim. Ancak nedense bu aracı bir türlü çözemedim aynı sorundan muzdarip arkadaşlar olduğunu görünce yalnız olmadığımın farkına vardım.

• d sınıfı ağır bir araba bence normal tüketimler. bizim de taksi var. sürekli dur-kalk yapan trafikte olan bir araba için şaşırılmaması gerekir.
  • Nasıl normal anlamadım 1.6 dizel bir araç şu anda ş.içi 40 krş yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cenksel2001

Nasıl normal anlamadım 1.6 dizel bir araç şu anda ş.içi 40 krş yakıyor

Belki farketmişsinizdir aracın şanzuman dişli oranları çok açık araç vites değişimlerinde toplayana kadar biraz fazla tüketiyor+araç ağırlığından dolayı tüketim daha da artıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

quote:

Nasıl normal anlamadım 1.6 dizel bir araç şu anda ş.içi 40 krş yakıyor

Belki farketmişsinizdir aracın şanzuman dişli oranları çok açık araç vites değişimlerinde toplayana kadar biraz fazla tüketiyor+araç ağırlığından dolayı tüketim daha da artıyor

Evet haklısınız bunu bende farkettim hatta garipsedim bile diyebilirim ama bunun avantaj olması gerekir diye düşünmüştüm

• 2.0 dizel avensis 230.000 yaziyor.Sakaci galiba bunlar

• cenksel2001 C kullanıcısına yanıt
    Tek faydası uzun yolda 6.viteste,3bin devirde 186 yapıyor gayet iyi

• 14 km ortalama hız ile 8.5 9 yakıyorum ki kasmıyorum hiç 2.0 tdi passat ile bence sizde anormallik var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzayMekiğineKafaAtanKedi -- 26 Şubat 2017; 0:2:37 >
  • quote:

Tek faydası uzun yolda 6.viteste,3bin devirde 186 yapıyor gayet iyi

Sizinde başlangıçta tüketim rakamlarınız böylemiydi sonra mı düştü

• cenksel2001 C kullanıcısına yanıt
    Başlangıçta 7 lerdeydi hatta çokbuldum ilk etapta,sonra ilk bakımdan sonra düşüşe geçti maksimum 7.4 gördüm.

Orta ekrandaayarlardan her yakıt alımında sıfırlayan ayar var onu aktif edin her depoda otomatik sıforlasın ve öyle bakın ortalamaya.şuan aracım 38 binde ve ekrna baktım 6.9 yazıyor

• quote:

Başlangıçta 7 lerdeydi hatta çokbuldum ilk etapta,sonra ilk bakımdan sonra düşüşe geçti maksimum 7.4 gördüm.

Orta ekrandaayarlardan her yakıt alımında sıfırlayan ayar var onu aktif edin her depoda otomatik sıforlasın ve öyle bakın ortalamaya.şuan aracım 38 binde ve ekrna baktım 6.9 yazıyor

Ben artık avensis 1.6 yakıt tüketimi diye araştırmaktan vazgeçtim. Aynı motorun kullanıldığı araçlara yöneldim ve BMW 1 serisinde herkesin ortak noktası az yakıyor olması ve rakamlar 5 civarlarında seyrederken toyota versoda ise aynı bizim gibi yine yakıttan şikayetler had safhada onlarında ortalamaları 7 civarları sanırım yapacak birşey yok beklemekten başka sonuçta aldık bir kere ilk bakımı bekeleyelim havalarda ısınacak kesinlikle düşüş olacaktır ancak fabrika verileri tamamen hayalden başka bir şey değil. Teşekkürler TOYOTA !!!

• quote:

quote:

Ben artık avensis 1.6 yakıt tüketimi diye araştırmaktan vazgeçtim. Aynı motorun kullanıldığı araçlara yöneldim ve BMW 1 serisinde herkesin ortak noktası az yakıyor olması ve rakamlar 5 civarlarında seyrederken toyota versoda ise aynı bizim gibi yine yakıttan şikayetler had safhada onlarında ortalamaları 7 civarları sanırım yapacak birşey yok beklemekten başka sonuçta aldık bir kere ilk bakımı bekeleyelim havalarda ısınacak kesinlikle düşüş olacaktır ancak fabrika verileri tamamen hayalden başka bir şey değil. Teşekkürler TOYOTA !!!

Biz taksiye aldık ÖTV indirimli. Siz kaca aldiniz, hamgi paket ?

Ya şu bi gercek d sınıfı dizellerin hepsi yakıyor . Cunku ben suberp e bindim 9.1 idi onun da yakit tuketimi

• alperdgal A kullanıcısına yanıt
    2.0 motorlarda şaka yapan toyota degil, ötv

• Ağırlık : 1550 kg

Kısa mesafe,soğuk motor, dur ve kalk ise gayet normal.

Şehir içi 7-8 litrede gezen araçlardan ortalama 250 kg fazla yüklü araban

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion28 -- 26 Şubat 2017; 12:41:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

Ağırlık : 1550 kg

Kısa mesafe,soğuk motor, dur ve kalk ise gayet normal.

Şehir içi 7-8 litrede gezen araçlardan ortalama 250 kg fazla yüklü araban

Nasıl normal anlamadım dedikleriniz doğru sadece o şartlarda kullandım bu son depoyu ve 500 km anca yapacak bir depo ile bu da yaklaşık 40 krş yapıyor km de. 1.6 motor dizel bir araç için normalse bişey demiyorum ama ben bundan önce 1.6 mondeo benzinli kullanıyordum aynı şartlarda o da 9 lt yakıyordu o da ağırdı. Belki ben yanlış umutlara kapıldım hata bende.

Aracı 97.500 E almıştım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.