Şimdi Ara

AVEA'yı dava ediyorum sizce haksız mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar nerden başlasam bilemedim. mart ayında kredi kartıyla avea faturamı ödedikten sonra otomatik ödeme talimatı vermek ister misiniz diye soruldu. kafama s.cayım isterim dedim ve talimatı verdim(bonus kartım ile). her sey nisan ayı faturam (17.05.13 son ödeme tarihli) ödeme talimatıyla ödendikten sonra başladı. kullanım sorgulamak için aveayı aradığımda faturam ödenmemiş gözüküyordu. hemen müşteri hizmetlerini aradım durumu sormak için. bana ödemenin sistemlerinde gözükmediğini söylediler. bu arada cebime bankadan ödemeye dair msj çoktan gelmişti. kapadım hemen garantiyi aradım. ödeme gözüküyo isterseniz dönemiçi işlemlerden görebilirsiniz dendi. sonra aldım dönemiçi işlemler çıktısını aveaya fax çektim. bunlar bunu kabul etmedi. sonra kart extresini bekleyelim imzalı evrak bunu kabul ederler belki dedim. bu arada günler geçmekte ben hala avea müşterisiyle ilgilensin bişeyler yapsın derdindeyim. bu arada belirtmek isterim AVEA müşteri hizmetleri BERBAT arkadaşlar. eğer orda çalışanınız varsa ve duruma itiraz ederse umarım bir sonraki aramamda o çıkar karşıma da yardımcı olur. papağan gibi aynı şeyleri söylemekten başka bişey bildikleri yok. neyse efendim extremi faxladım ve inceleyip bana döndüklerinde dedikleri şu:

--17.05.13 te avea olarak sizden 31.5 tl çekmişiz ama numara gözükmüyo! ne bilelim senin kendi hattın için ödediğini!!!

--hanfendi zaten siz otomatik ödeme talimatı dahilinde çektiniz, nasıl başka bir numara için ödemiş olabilirim bu parayı, hem miktar da tutuyo bakın o fatura işte

-- yok biz bilemeyiz yazmıyo hangi numara için ödemişsiniz, bankayı arayıp iptal edin, tekrar ödeyin!

--yok ya iptal ediyim de bir ay ödememiş olayım faiz bindirin bana, o ödeme kalacak! bu işin sonucuna da mahkeme karar verecek deyip kapattım.

sonra bankayı aradım, onlar da sağolsunlar avea müşteri hizmetlerini aratmayarak,

-- avea sizden 31.5 tl çekmiş, biz de sormadık niye çekmiş ne için çekmiş, sistemlerine geçmemiş mi? yazııık keşke geçseydi neyse iptal edelim tekrar öde o zaman oldu mu cnm

tadında(tam olarak bu değil de özeti bu) bir açıklama yapınca ben de,

-- hanfendi yarın avea ve garantiyi mahkemeye verip tazminat davası açıyorum. bu durumu ancak mahkeme çözer deyip kapattım.

sonuç olarak, bi aylık ödenmemiş fatura (31.5 tl) ne kadar tutabilir ki, ama masrafı ne olursa olsun,
    müşteriyle ilgilenmemenin, müşteriyi kaale almamanın, hesabını şu iki kurumdan da sorucam, saygılar

• yürü be hocam!
    belki manevi tazminat filan bişeyler de çıkar.
  • Odemeyi iptal edince aveanin ek.ucret.talep etmemesi gerek.sonucta aveanin beceriksizligini siz odemek zorunda degilsiniz.

Isin tuhafi parayi almis ama neicin cektigini bankaya soylememis ama sizi dolandiricilikla sucluyor.hakikaten ilginc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 20 Haziran 2013; 17:27:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yukarıda anlattıklarımın eksiği yok fazlası var inanın.. bu kadar beceriksiz insan topluluğu görmedin hayatımda.. kadına diyorum siz beni delirtmek mi istiyosunuz müşteri kafayı yesin mi istiyosunuz diyorum, kadın öyle bi uygulamamız yok diyor vallahi delirecem 31.5 tl yüzünden..
  • iyi de bildiğim kadarıyla 31.5 TL. için dava açamazsın

Tüketici Hakem Heyetine başvurman lazım!!!

http://tuketicilerdernegi.org.tr/duyurular/2013-yili-tuketici-sorunlari-hakem-heyetlerinin-baglayici-olacagi-parasal-sinirlar-yeniden-belirlendi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

iyi de bildiğim kadarıyla 31.5 TL. için dava açamazsın

Tüketici Hakem Heyetine başvurman lazım!!!

http://tuketicilerdernegi.org.tr/duyurular/2013-yili-tuketici-sorunlari-hakem-heyetlerinin-baglayici-olacagi-parasal-sinirlar-yeniden-belirlendi/

avea binlerce liralık tazminat ödemekten ucuz kurtuldu:)

• Avea nın saçma sapan sistemi işte,
    Turkcell hattım için 4 sene otomaik ödeme talimatı verdim,zerre prüz çıkmadı
    Avea daha çok fırın ekmek yemeli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bankada da sorun olabılır cogu banka odeme yaptık der dekontuna kadar verır ama odeme yansımaz ornek adınıda verıyım iş bankasına zamanında cek odedım aynı gun cekın karsılıksız cıktı dıye telefon geldı bankaya gıttım gıseye dekontu verdım bu hesaptakı parayı cekmek ıstıyorum dedım aynı ıslemı yapan adam kızardı bozardı mudurunuzu cagırın lutfen dedım mudur gelınce parayı talep edıyorum ve gıse sorumlusuyla bırlıkte adını soyadını aldım 1 ay sonra ordan almıslar sıkayetım sonucunda :) bankaya bı baskı yapın derım odemeyı yansıtmamıs olabılırler gunde kac kısının parasıyla borsa repo ne halt varsa parayı kullanıyolar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.