Şimdi Ara

Avea ve TTNET artık Türk Telekom oluyor (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
2
Favori
6.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ee geçtik ne oldu
  • Reklam olayı olmamış
  • hayırlı olur inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekotr

Forumda 2 tane Türk Telekom bölümü olmuş. Benim bu birleşmeden yana tek beklentim mobil internet paketlerinin kotasının artması. 50 GB kota olsun evde sabit internet benim için gerekmez.

4G'de 50 gbps kotalı paketler gelirse adsl'i hemen kapatırım,kota dolduktan sonra 3 mbps'e inerse bana yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Forumda 2 tane Türk Telekom bölümü olmuş. Benim bu birleşmeden yana tek beklentim mobil internet paketlerinin kotasının artması. 50 GB kota olsun evde sabit internet benim için gerekmez.

4G'de 50 gbps kotalı paketler gelirse adsl'i hemen kapatırım,kota dolduktan sonra 3 mbps'e inerse bana yeter.

Böyle birşey olmayacak.
  • Turkiyede Altin Kaka odulu verilse
    1. Turk Telekom
    2. Aral

Olur. Ayni Amerikada bu odulu EA'nin kazanmasi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50gb den sonra 3mbps kullanıcaksa ne anlamı kaldı fiberin hayır fiberi bize döşemekse amaç bilek yani
  • türk telekom bedava internet ayarı yayınları başlamış bazı sitelerde

bknz türk telekom bedava internet ayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzsem -- 29 Ocak 2016; 22:35:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Turkiyede Altin Kaka odulu verilse
    1. Turk Telekom
    2. Aral

Olur. Ayni Amerikada bu odulu EA'nin kazanmasi gibi.

2 kat kötüsü ne biliyormusun? Aral'ın EA oyunlarının distribütörü olması. Aral ve EA
    Ps4 oyunlarını 250-260 liraya satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapperman93

Beyler son 1 haftadır mobil internetimde yavaşlama var sizdede aynı sorun varmı

Vay be 4 kere aynı mesaj nasıl yazılır. Forum un bu bölümünde büyük bir sorun var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki ttnet alo ne olacak ?
    malum hat kiralama yapılıyordu ama şimdi birleştiğine göre yine kiralıyormuş gibi mi yapacak ?
  • reklamı dahi nefret sebebi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

reklamı dahi nefret sebebi

O reklamda oynattığı ünlü denilen tiplere verdiği para ile bir şehre fiber döşeyebilirdi.

Şuna fibersiz onlarca şehir var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

quote:

quote:

Böyle birşey olmayacak.

telekomu bilmem ama turkcell'in 2600 ve 2100 MHz bandı için böyle bir planı var. eğer bunu yaparlarsa adsl'e çok büyük darbe olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

quote:

quote:

Böyle birşey olmayacak.

telekomu bilmem ama turkcell'in 2600 ve 2100 MHz bandı için böyle bir planı var. eğer bunu yaparlarsa adsl'e çok büyük darbe olur.

Bu söylediğinizin olması için baz istasyonların transmisyonunu fiber altyapı ile sağlamaları gerek. Fakat şu anda fiber ulaşmış baz istasyonu sayısı çok az ve mevcut kurulum yapılan radyo-linkler ile 3 mbps seviyelerinde sınırsız internet trafiği karşılanamaz. Yüksek kotalar verilebilir ama sınırsız internette o iş yürümez mevcut altyapıyla.

Siz bu bilgiyi nereden aldınız bilmiyorum. @sis651'in blogunda Turkcell'in 4G altyapı çalışmalarıyla ilgili bir takım bilgiler vardı. Oradan okuyabilirsiniz. Turkcell 2gbps'e kadar link sağlayabilen RL kuruyormuş. 2Gbps'lik radyolinkler ile kaç aboneye sınırsız 3 mbps seviyesinde internet verilebilirki? (Bu hesaplama 2000mbps/3mbps şeklinde yapılmıyor tabiki.)

• @engink
    Turkcell'in böyle bir planı olabilir. Şimdi bilmiyorum varmı ama Turkcell'in uzun zaman önce de sınırsız bir paketi vardı bu şekilde. 1 Mbit hız limiti vardı ve tek kurumsal aboneler alabiliyordu. Fiyatı da 200 TL idi. Meseleyi anladınız umarım.

ADSL'i bitirecek olan fiberdir. Ona yapılan yatırım da belli olduğuna göre mucize beklememeli. Şuanda ADSL tarifelerinden ucuz yüksek kotalı 3G tarifesi yok ya da ben bilmiyorum. Operatörler bu 4G meredine lisans bedelleri dahil milyarlarca lira yatırım yapıyorlar, bol bol kotayı ucuz ucuz vereceklerini düşünmeyin. Daha 3G altyapısı için yaptıkları yatırımın karşılığını alamadıklarını düşünüyor operatörler, 3G yatırım süreci bitmedi. ADSL tarifelerinden daha ucuz mobil tarifeler de çıkmadan ADSL'in bitmesi zor. 3 Mbit de olsa kolay kolay ucuz fiyata veremezler bu hızla sınırsızı.

Ha Turkcell verirse aynı imkan Turk Telekom'un da elinde var ki, Turkcell'in baskın operatör olmasından rekabet şartları gereği aynı hizmeti Turkcell'den daha bile ucuza verebilir. Buna da Turk Telekom bile sevinirdi. Düşünsene artık evlere ADSL, fiber yatırımı yapmasına gerek kalmadığını düşünen Turk Telekom'un arap sahiplerinin keyfini. :D

2017'den sonra şebeke hızını gigabit seviyesine çıkarmayı planladığını söylüyor Turkcell, bunun için de bol bol frekans lazım. 2100 ve 2600 MHz frekansları ile verebileceği hız ve kapsama alanı belli. Taşıyıcı birleştirme için 1800'e ihtiyaç duyacak yine, yoksa hız da kapsama da sınırlı kalacak. Hani yapmak isterse yapar ama 3G'deki yoğunluk belasını en çok çeken Turkcell, Esenler otogarı gibi yoğun yerlerde yarım Mbit hız veriyor 3G ile zaman zaman. 4G'de de bununla uğraşmak ister mi?
    Daha 4G şebekelerini devreye sokup altyapı performansını görecekler, ona göre yatırımlara devam edecekler. Fiber yok çoğu yerde, radyolinklerin kapasiteleri sınırlı. Gigabit radyolink kullansalar da bu radyolink tek bir istasyona hizmet verecek diye bir şey yok, kim kaç istasyondan atlama yapacak bazı yerlere ulaşana kadar. Hoş, buradaki radyolinkler yağmur yağınca devre dışı kalıyor, koca ilçede Turkcell gidiyor ama. :D

Hani yapılabilir, sınırsız İnternet verilebilir. Ama pazarlama hamlesinden öte bir şey olmaz. Ucuz olursa yahni olur, pahalı olursa tat vermez yiyen olmaz...
    Siz siz olun, 4G'den çok büyük beklentilere girmeyin. Psiphon ve bilumum diğer hız sınırı aşma yöntemlerini takipte kalın. :D

• Kötüydü , tüy diktiler

• her yer fiberliyormuş. Aklıma geldikçe sinir oluyorum. Fiberi bırak 1 haftadır internet üzerinden yemediği küfür kalmadı ama sevinçten 4 köşeler. Nasıl reklam yaptık ama sinirden akıllarda kaldık diyorlardır
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.