Şimdi Ara

Avea sim kart telefonu bozuyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 hafta önce avea kontörlü hat aldım. Hiç bir sorun yoktu ve düzgünce kullanıyordum. Bugün eve geldim ve taktım telefona. Telefonum Nokia 6300. Sonra fark ettimki telefonun ekranı beyaz oluyor ve tekrar düzeliyor. Bunu kısa aralıklarla yapmaya başladı. Msj yazamıyorum, ekran bembeyaz oluyor ve yazdığım msj siliniyor. Hiç bir şey yapamadım:( Açılış sırasındaki ekrana benziyor, sadece şarj göstergesi kalıyor ekranda, 3-4 saniye sonra düzeliyor ama sürekli yapmaya başladı bunu.

Telefon bozuldu herhalde diye düşünmeye başladım, vodafone hattımı taktım ve bekledim ama onda hiç bir sorun olmadı. İstediğimi yapıyorum, uğraşıyorum bir değişiklik olmuyor. Sonra tekrar avea hattımı taktım ve yine aynısı oldu. Sorunun avea sim kartından kaynakladığını düşünüyorum.

Sizce sorun ne olabilir?

Saygılar...

• sorun hatta deyil telefonun da eğer sebeke cekmiyo olsa idi sim kartında olabilir benim telsmim hattım da oldu samsung telefonda kullanıyordum aksam üzeri bir sey yoktu sabah baktığımda sebeke yoktu ve sorun hattan kaynaklandığı soylenildi
  • telefonuna başka bir avea sim kart tak bakalım aynı sorunu yapacakmı?
  • sorun telefondadır büyük bir ihtimal telefonunu bir teknik serviste baktır
  • Merhaba;

Sorun telefonda olsaydı vodafone hattımda da aynı sorunu yapmaz mıydı? Vodafone hattımı taktığımda hiç bir sorun yok. Geceden beri o takılı ve hala birşey olmadı. Ama Avea'yı takınca aynı sorun oluyor.

Başka bir avea hattı ya da başka bir telefonda deneyemedim henüz, dışarıya çıkınca deneyeceğim. Birde dikkatimi çeken bir nokta şu oldu. Vodafone hattımı takıp pin kodunu girip teli açınca ekranda hemen sinyal seviyesini ve şebeke adını görebiliyorum. Ama Avea'yı takıtığım zaman sinyalin ve şebekenin gelmesi 4-5 saniye sürüyor. Beyaz ekran olduğu zamanlarda da şebeke ve sinyal kayboluyor. Böyle garip bir durum işte.

Başka telefonlarla deneyince sorun anlaşılır artık.

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilgicekici

Merhaba;

Sorun telefonda olsaydı vodafone hattımda da aynı sorunu yapmaz mıydı? Vodafone hattımı taktığımda hiç bir sorun yok. Geceden beri o takılı ve hala birşey olmadı. Ama Avea'yı takınca aynı sorun oluyor.

Başka bir avea hattı ya da başka bir telefonda deneyemedim henüz, dışarıya çıkınca deneyeceğim. Birde dikkatimi çeken bir nokta şu oldu. Vodafone hattımı takıp pin kodunu girip teli açınca ekranda hemen sinyal seviyesini ve şebeke adını görebiliyorum. Ama Avea'yı takıtığım zaman sinyalin ve şebekenin gelmesi 4-5 saniye sürüyor. Beyaz ekran olduğu zamanlarda da şebeke ve sinyal kayboluyor. Böyle garip bir durum işte.

Başka telefonlarla deneyince sorun anlaşılır artık.

Saygılar...

sen şuan kullandığın avea hattı başka telefonda dene olmadı senin telefona başka avea hattı tak ondada yapacakmı bunun sonucunda öğrenebilrsin sorunun neyde olduğunu

• avea simi taktığında otomotik sms ler yolluyor onları yollamasına izin ver düzgün bişekilde büyük ihtimal yapmayacaktır..
  • telefonun avea hatla bir uyumsuzluğu var galiba
  • yüksek ihtimalle sim kart bozuk telefon bozuk olsa her hatta aynı problemi çıkartırdı
  • quote:

Orjinalden alıntı: gold38

avea simi taktığında otomotik sms ler yolluyor onları yollamasına izin ver düzgün bişekilde büyük ihtimal yapmayacaktır..

Sorun büyük ihtimalle gold38'in dediği gibi. Başka bir telefona taktım ve sorun çıkarmadı. Sonra tekrar kendi telefonuma takınca sms gönderdi kendiliğinden ve 9695'den sms geldi. "Sim kartınızı yeni bir telefonda kullanıyorsunuz. Bu mesaja EVET diye cevap" yazın diye.

Şu anda bir sorun yok. Umarım tekrar olmaz.

İyi günler hepinize...
  • Olmaz merak etme. Ben ilk 6630 umu aldığım zaman da aynı şey olmuştu. Sonradan anladım ki msj gönderiormuş o yüzden de ekranda bişey gözükmüomuş.
  • evet ayarları otomatık yapması cok hoş bişi
  • quote:

Orjinalden alıntı: alcilpolple

evet ayarları otomatık yapması cok hoş bişi

kaç kontör gittiğini biliyomusun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hepsi1lesme16

quote:

Orjinalden alıntı: alcilpolple

evet ayarları otomatık yapması cok hoş bişi

kaç kontör gittiğini biliyomusun?

+1 Benim içime oturdu ya kontörler. Sitesinden bulurdum tek tek elle ayarlardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: greatchecker

aynen tek tek ayarlamak daha iyi zaten yeni nokialrda diğer tellerin bazılarında otomatik ayarları oluyo zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: hepsi1lesme16

quote:

aynen tek tek ayarlamak daha iyi zaten yeni nokialrda diğer tellerin bazılarında otomatik ayarları oluyo zaten

Keşke sony ericssonda da olsa. Bugün aldım telefonu yığınla kontör gitmiş+yığınla arka arkaya mesaj geliyo yapılandırma mesajı

• Ya benden hiç kontör gitmiyodu bu yapılandırma mesajlarında..alla alla aveadan bide turkcellden
  • quote:

Keşke sony ericssonda da olsa. Bugün aldım telefonu yığınla kontör gitmiş+yığınla arka arkaya mesaj geliyo yapılandırma mesajı

yapılandırma msjını hiç cvplamıycan gelsin sorun yok cvplamadıktan sonra elle yapsan daha iyidi valla
  • bende de kontor gitmemıstı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.