Şimdi Ara

avea mobil öğrenciden genç aveaya otomatik geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba...her konuşma sonrasında artık avea da o konuşmanın kaç saniye ve ne kadar lira tuttuğu bilgisini vermeye başlayınca önceden dikkat etmediğim bi hususa dikkat ettim o da eskiye göre daha çok bakiye kaybettiğimdi.hemen aveanın sitesine girdim baktım mobil öğrenci 20 dakikası 40 kuruş diyor (her ay tek bir 50 lira yüklediğim için bu kısmı baz aldım.) ama benim kaybettiğim liralar bunun çok üstündeydi (saati 3 lira) yani 1.20 ye 3.00 gibi korkunç bi fark vardı.hemen aradım müşteri hizmetlerini bana "evet tüm dedikleriniz doğru ancak siz mobil öğrenci tarifesini tarif ediyorsunuz" denilince " e ben neyim ki ben de oradayım" dedim.karşımdaki kız siz genç aveasınız dedi."hayatımda duymadım dedim mobil olan artık gençavea mı oldu" deyince kızın yoo o hala duruyor cevabıyla karşılaştım.nasıl geçtim falan filan muhabbetinden sonra kız sizin çıkarlarınız için yaptık bunu demez mi.ne çıkarı dedim saat başı 1.8 lira kaybediyorum ben bu nasıl çıkar dedim.ayrıca haberim olmadan nasıl başka tarifeye geçirirsiniz beni ben kendi çıkarımı bilmiyor muyum deyince bir şey diyemedi tabi.mobil öğrenci yapalım sizi dedi ben de iyi yap bari ama anında 20 dakikası 40 kuruş a konuşmak isterim deyince yok beyefendi bir sonraki 50 yüklemenizde o cevabını aldım.yuh yaa yarım gün önce 50 yükledim dalga mı geçiyorsunuz demeye kalmadan bir de 30 lira talep edilmez mi.ben bu işleri pek takip etmediğim için durumu yeni öğrendim ama sanırım bu otomatikleşme çok önceden olmuş.niye böyle bir şey yapıldı ya da ben zaten yıllar önce geçmek için 50 kontor verdiğim bir tarifeden zorla benim inanılmaz aleyhime olan bir tarifeye zorla geçirildim?

• genc aveada her yone 120 dk hediye var..o yuzden
  • yine de saçma değil mi ama.2 saat bedava demek genç avea ile 6 lira demek.mobil öğrencide ise genç aveaya göre 250 kontor yükleme için saatte 1.8 lira zarar ediliyor.3.5 saatten sonrası yine zarar yine zarar
  • O tarihlerde durum böyle değildi işte..Genç Avea avantajlı idi.

Ancak şu an sizin dediğiniz doğru..Avea arıyorsanız mağdursunuz..

-----------------

Ayrıca dakikası 40 kuruş tan diğer yönlere 48 TL yapıyor..Sadece şebeke içi düşünmeyin..
  • yok elbette her tarifenin avantajlı ve dezavantajlı yönleri vardır ancak benim nereyi aradığımı bilmeden aveanın otomatik olarak tarifemi yeni bir yere alması çok çok saçma.avea içi görüşmeler toplamda yüzde 90 yer kaplıyor bende ve bu durumda acayip zarardayım.yeniden 30 tl ver ondan sonra bi de hemen değil yeni bir 50 den sonra geçerli olsun ohoo 1 ay daha böyle.şu an avea içi 17 saat civarı konuşabiliyorum gençavea ile.yani mobilöğrenciye göre 24-25 lira zarara giriyorum 50 lirada
  • harbi tarifeye nerden geçmiyorsunuz? çok daha mantıklı görünüyor sizin için.
  • aynı durum bende oldu 3 gün önce 20tl yukledim bakıyorum 2şer 3er tl gidiyor:(
    benide mobil öğr. kesin gnç avea ya ceviridler

dangalaklar haber verseneler 30tl-50tl yuklerdik bari 120dakika kazanırdık
    20 tl yukleyince 5 dak. 0.5 kuruş :(

basturkemin

harbi tarafe çok iyi geldi günlük 100dakika avea bedava ayda 29 tl ama
    diğer leri dakikası 19/dk bu konuda çekincem var fatura kabarmasın sonra
    gerçi 10 tl de o olsa 40 tl baya bir konuşturur gibi ne dersin???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 10 Mayıs 2010; 0:51:10 >
  • yani harbi tarifeyi inceledim ancak onda da şöyle bir problem var.mesela ben bazen 3 saat konuşuyorum 2 gün konuşmadığım oluyor.bazen arka arkaya 4 gün günde 2.5 3 er saat konuşuyorum ancak 4-5 gün hiç konuşmadığım oluyor.o tarifede anladığım kadarıyla standart her gün 1 ya da 1.2 kesiyor.bu da 4 gün için boşu boşuna 5 lira kaybetmek demek.yani en azından öyle anladım çünkü detaylarda her gün 20-24 saatleri arasında tutar kesilir yazıyordu.bi de 100 dakikayı geçince kalan kısım standart ücretlendirmeye tabi.bu da olumsuz etkileyebilir.
  • wangyu yanlış anladın kardeşim

aylık toplam 3000 dakika harbi tarife braz önce okudum hatta sonra topiği gördüm
    ben kendim 30 güne böldüm 100 dakika çıktı,
    yanı ister tek günde harca ister bölerek harca....
    ben böyle biliyorum...

• kardeşim ben valla günlük 100 dakika olarak algıladım 3000 dk olduğuna dair bir şey göremedim şimdi baktım.çünkü ertesi güne devretmez ibaresi var kardeşim detaylarda "Tarife kapsamındaki dakika, SMS veya internet kullanım hakkı günlük olup, bu hak ertesi güne devretmez." yani şimdi kesinlikle günlük olduğu anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wangyu

kardeşim ben valla günlük 100 dakika olarak algıladım 3000 dk olduğuna dair bir şey göremedim şimdi baktım.çünkü ertesi güne devretmez ibaresi var kardeşim detaylarda "Tarife kapsamındaki dakika, SMS veya internet kullanım hakkı günlük olup, bu hak ertesi güne devretmez." yani şimdi kesinlikle günlük olduğu anlaşılıyor.

pardon şimdi baktım faturalı olan sana uyuyor...
    harbi tarife ile aynı
    SINIRSIZ AVEA faturalıııı
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

quote:

Orijinalden alıntı: wangyu

kardeşim ben valla günlük 100 dakika olarak algıladım 3000 dk olduğuna dair bir şey göremedim şimdi baktım.çünkü ertesi güne devretmez ibaresi var kardeşim detaylarda "Tarife kapsamındaki dakika, SMS veya internet kullanım hakkı günlük olup, bu hak ertesi güne devretmez." yani şimdi kesinlikle günlük olduğu anlaşılıyor.

pardon şimdi baktım faturalı olan sana uyuyor...
    harbi tarife ile aynı
    SINIRSIZ AVEA faturalıııı

işte hattım faturasız yoksa fena değil ancak bu seferde mesaj sıkıntısı oluyor faturalılarda mesaj çok pahalı her yöne 150 sms e 12 tl istiyorlar.

• harbi tarife aslında uygun ama sizin biraz konusma süreniz değiişken ancak yinede alabilirsiniz bence...

günlük 1tl'ye...
    hergün
    100 şebeke içi dakika
    30 yurt içi her yöne SMS

diğer ücretler ise şöyle....

Şebeke içi 20 Kuruş/dk
    Ev/İş* 20 Kuruş/dk
    Diğer operatör 20 Kuruş/dk
    SMS 50 Kuruş/SMS
  • arkadaşlar ben harbi tarifeye geçtim inanın çok rahat; elinize sık tel alan veya az cok konusan birisi iseniz, günde 1 tl ye rahatça konusuyorsunuz
    yok kaç dakika konustum 10 dakikika doldumu diye takip etmeye gerek yok zaten 1000 dakikayı doldurmuyorum bile ama kafam rahat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.