Şimdi Ara

avea jet zte mf190 modem sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
47.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bağlantı oluşturarak bağlandım ama 3g bulunan yerde vodafone gprs olarak görüyor vodafonenun mobil yazılımı kullandım orda 3g buluyor ama bağlanmıyor mh sim kilit yoktur dedi bir no verdiler destek için malesef ulasamadım
  • Kardeş gerekli dosyaları paylaşırmısın aynı sorun arkadaşımda da var TTNET ZTE 627 modem turkcell ve vodafone ile çalışmıyor

ve kod girme ekranıda açılmıyor tanınmayan geçersiz Sim diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

Kardeş gerekli dosyaları paylaşırmısın aynı sorun arkadaşımda da var TTNET ZTE 627 modem turkcell ve vodafone ile çalışmıyor

ve kod girme ekranıda açılmıyor tanınmayan geçersiz Sim diyor.

Buyur arkadaşım. Yalnız avea simcard takmadığın sürece avea connection manager kullanma. İçerikte zte'nin manager'ı da var.TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionisus -- 26 Eylül 2011; 1:52:06 >
  • link çalışmıyor yenileyebilir misiniz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakirsedat

link çalışmıyor yenileyebilir misiniz acaba

Yeni gördüm, link yenilendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool_eagle

quote:

Orijinalden alıntı: erdem0109

Arkadaşlar sorunu çözdüm.Tak çalıştır özelliğini geri getiren bi yöntem bu. Hemen anlatıyorum.orjinalinden alıntıdır.
    Arkadaşlar öncelikle belirtelim,bu işlemler Avea'nın ZTE markalı MF627 ve MF636 model 3G modemleri için geçerlidir.Farklı markalarda test edilmemişdir.İşlemler esnasında cihazınızda oluşabilecek sorunlar kendi sorumluluğunuz altındadır.

Öncelikle aşağıdaki linkten DC-Unlocker isimli programı indirip kurun.Kurulum özel bir işlem gerektirmiyor,o yüzden kurulumu anlatma gereği görmüyorum.

http://www.dc-unlocker.com/download/soft.php?file=sUF8R0fD

Program açıldığında Modeminizi bilgisayara takıp ışığının yanmasını bekleyin.Ardından "Select Manufacturer" kısmında "ZTE modems" seçili hale getirildikten sonra büyüteç ikonunu tıklayın.

Büyüteç tıklandıktan sonra program modeminizi tespit edecektir.Eğer modeminizi tespit edemiyorsanız cihazı hiç uğraşmadan yetkili servisine gönderin.

Modem tespiti tamamlandıktan sonra beyaz kısıma imlecimizi getirip 'at' yazalım.Eğer karşılığında 'OK' diye bir parametre geri gönderiyorsa modeminizle haberleşebiliyorsunuz ve komut almaya hazır demektir.

Ardından yine beyaz kısıma şu kodları yazın:

AT+ZCDRUN=F

quote:

Orijinalden alıntı: zombie_pc

aveanın kendi sitesinde program ve güncellemeler mevcut. ayrıca burdan link vermek yasakmı bilmeyerek verdiğim linklerden bulabilirsin.

avea

driver

Bu kodu yazıp Enter'a basınca aşağıdaki gibi bir sonuç dönecek:

exit download mode result(0:FAIL 1:SUCCESS):1

OK

Daha sonra ardından şu kodu yazın:

AT+ZCDRUN=9

Karşınıza şu cevap gelecek:

Open autorun state result(0:FAIL 1:SUCCESS):1

OK

Daha sonrasında modemi bilgisayardan çıkarıp başka bir USB slotuna tekrar takın.

Modeminizin otomatik çalışma özelliği tekrar devreye girdi.Bilgisayarınızda CD-ROM görünüp "CD takın" uyarısı alıyorsanız modeminizdeki Dashboard silinmiş demektir.Bu durumda yapacağınız tek şey başkasının cihazından Dashboardu yeniden yüklemek yada global bir ZTE Dashboard'u yüklemek olacaktır.

teşekkürler verdiğiniz bilgi çok işime yaradı. Benim zte mf 190 kilit kodu gireceğim ekran çıkmıyor. desteklenmeyen sim yazıyor. kilit kodu gireceğim ekran çıkmıyor. ne yapabilirim?

89 TL lik avea faturasız jet modem paketi aldım. Turkcell'i kullanmak için Avea'dan Kilit kodunu öğrendim. Fakat kodu girecek yer bulamadım. Tukcell sim kartı taktığımda desteklenmeyen SIM / İnvalid Sim gibi uyarılar alıyordum. DC-Unlocker client ile unlock yaptım. Erdem0109 yöntemini kullandım. Sonra Turkcell'in web sitesindenhttp://www.turkcell.com.tr/downloads/servis-yazilimi/zip/ZTE_uretici_yazilimi_Turkcell_ZTE_MF190.zip MF190 model için geçerli yazılımı yükledim. Bağlantı seçeneğinde Turkcell 3g değilde Turkcell internet seçeneğini işaretledim. ve bağlandım.

Telpa müşteri hizmetlerini aradığımda cihazı teknik servise kargolamam istendi. Hiç uğraşmadım.

Ubuntu ile modemi çalıştırdığımda hiç bir operatörün yazılımını istemedi Direkt internete bağlanabildim. XP ile çok uğraştım. Avea'nın kendi programından Turkcell ile bağlanmak imkansız. Desteklenmeyen SIM şeklinde saçma sapan uyarı veriyor.

XP de Hangi operatörden bağlanmak istiyorsanız o operatörün yazılımı olması gerekiyor.

ZTE MF190 almanızı tavsiye etmem. Huawei modemler daha yaygın.

• bende mf 190 modeliyle bi sorun yaşıyorum. modemi laptopuma taktığımda "kullanıma hazır" diyor, hatta tanıdığı için ses de çıkıyor. bildiğiniz üzere bi cd sürücüsü gibi görünmesi gerekirken ne bilgisayarımda görünüyor ne de aygıt yöneticisinde görünüyor..
  • Ben kilidini yukardaki program yardımıyle kaldırdım. daha sonra yukarda anlatıldığı gibi otomatik açılmayı etkinleştirdim. içine vodafone sim kart takım denedim hiç bir sorun yok. Seceneklerden sadece 3g ile bağlan dediğiniz zaman edge ile bağlanmaz...
  • acil yardım ltf benim laptopta modem böle görünüyor bi fikri olan varmı tşklr 1920*1080 full hd çöznürlük ondan olabilir mi tşklrr....

avea jet zte mf190 modem sorunu
  • quote:

Büyüteç tıklandıktan sonra program modeminizi tespit edecektir.Eğer modeminizi tespit edemiyorsanız cihazı hiç uğraşmadan yetkili servisine gönderin.

"dc unclocer" modem i tesbit edemezse neden servise götürmek gerekir. dc unclocer benim modemi (mf190) tanımadı . fakat modem bilgisayarda internete bağlanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 2 Mayıs 2012; 0:42:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksu01

quote:

"dc unclocer" modem i tesbit edemezse neden servise götürmek gerekir. dc unclocer benim modemi (mf190) tanımadı . fakat modem bilgisayarda internete bağlanabiliyor.

Merhaba,

İletişim bilgilerinizihttp://bit.ly/FDH_Avea sekmesinden iletmeniz durumunda, konu hakkında inceleme yaparak size geri dönüş yapmak isteriz.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

İletişim bilgilerinizihttp://bit.ly/FDH_Avea sekmesinden iletmeniz durumunda, konu hakkında inceleme yaparak size geri dönüş yapmak isteriz.
    Teşekkürler.

avea yı aradım oradaki yetkili "biz internet bağlantısı sağlıyoruz modemle ilgili sorunda yetkili servise gidilmesi gerekir" dedi. yetkşili servis bunun arızasını bilecek mi? bilgisayara bağlayınca çalışıyor çünkü. 3g router de çalışmıyor.
    dc unlocker görmüyor diye yetkili servis işlem yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 6 Mayıs 2012; 8:12:05 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

arkadaşım avea neden sitesine mf190 yazılımını eklemiyor anlamış değilim, bu kadar vatandaşa mf190 sattı ama sitesine girip modem yazılımını indiremiyor ama türkcell kendi sattığı modemlerin hepsinin yazılımları mevcut hatta update bile yapıyor, ben buradan avea'ya söylüyorum önemli olan müşteriyi aveaya çekmek değil önemli olan müşteriye hizmet vermek gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

arkadaşım avea neden sitesine mf190 yazılımını eklemiyor anlamış değilim, bu kadar vatandaşa mf190 sattı ama sitesine girip modem yazılımını indiremiyor ama türkcell kendi sattığı modemlerin hepsinin yazılımları mevcut hatta update bile yapıyor, ben buradan avea'ya söylüyorum önemli olan müşteriyi aveaya çekmek değil önemli olan müşteriye hizmet vermek gerekir

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/aveajet_modem.shtml?pagemenu=3glinet.pcden.kontratli burada yazılım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/aveajet_modem.shtml?pagemenu=3glinet.pcden.kontratli burada yazılım var.

5 tane modem çeşiti var bu yazılım hangi modemin arkadaşım...

• hepsininki aynı diye biliyorum.
  • quote:

hepsininki aynı diye biliyorum.

aman hocam şikayet var'da bunun hakında çok yazı okudum, bende de mf190 var inanki cesaret edemiyorum

• quote:

quote:

aman hocam şikayet var'da bunun hakında çok yazı okudum, bende de mf190 var inanki cesaret edemiyorum

ben de mf 190 ı unlocker ile kırdıktan sonra turkcell'in sitesinden girip yazılımı kurdum,sorunsuz kullanıyorum ama her bilgisayarı açışımda avea kendi yazılımını kurmaya çalışıyor.her seferinde iptal etmek istemiyorum.modem içindeki dosyalarada müdahale edemiyorum.bir çözümü olan var mı?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Alıntıları Göster

Merhaba,
    Teşekkürler.

modem de sorun yokmuş "dc unlocker" in tanımamasının sebebi modemin içinde sim kart olmasındanmış. yine de ilginiz için teşekürler.

not: dc unlocker i kullanırken modem in içinde sim kart olmasın. yoksa dc unlocker modemi tanımıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 9 Mayıs 2012; 20:53:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: laedria

quote:

quote:

ben de mf 190 ı unlocker ile kırdıktan sonra turkcell'in sitesinden girip yazılımı kurdum,sorunsuz kullanıyorum ama her bilgisayarı açışımda avea kendi yazılımını kurmaya çalışıyor.her seferinde iptal etmek istemiyorum.modem içindeki dosyalarada müdahale edemiyorum.bir çözümü olan var mı?

windows7 kullanıyorsan denetim masası+donanım ve ses+otomatik kullanda tüm medya ve aygıtlar için otomatik kullanı etkinleştir'deki kutudaki tiki kaldırırsan bir daha avea modem açılmaz ayrıca avea modem ayarlarında otomatik açılsınıda pasif yaparsan iyi olur genelde aktif değil ama sen bir kontrol et

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.