Şimdi Ara

Avea'daki 1.5 aylık maceram-farklı bir tavsiye içerir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar size 1.5 aylık saçma macerayı anlatayım

öncelikle istanbul üsküdarda ikamet ediyorum

vodafone 19 liraya 1 gb 500 dk 1000 sms faturasız paketini kullanıyordum .

internet yetmiyordu ve kız arkadaş olunca onda da whatsapp olmayınca sms de hiç yetmedi

dedim akrabamı referans gösterip avea emniyet tarifelerinden kamu mega ya geçeyim 27 liraya

5400 dk grup içi , 1000 dk her yöne 1000 sms 4 gb paketi ,

neyse referans falan hallettik geçtim evimiz binada 3. katta ve üsküdarda avea çekmiyordu .

bunu yaşayacağımı düşünmemiştim hiç sonuçta merkezi bi yer falan diye

neyse avea ya gittim dedim durum böyle nabacaz

onlarda '' elektrikler sürekli gittiği için baz istasyonu bozuldu yapılacak bu hafta içi ''

müşteri hizmetlerini arayınca da '' bölgede yeni bi yatırım planı yok '' gibi bir cevap veriyorlardı

dedim bir hafta bekleyim bari

telefon modelim xperia z , alalı 7-8 ay oldu ve aveaya geçtiğim güne kadar hiçbir teknik sorunu yoktu

aveadayken şöyle bir sorun oluyordu ,

mesela kartal metrosuna biniyosunuz çekmiyor bir süre o sırada mesaj yazıp gönderiyorum doğal olarak gönderilmiyor

metrodan çıkıyorum kesinlikle çekmesi gereken yerde çekiyor gözüküyor ama çekmiyor o mesajı gönderiyorum gitmiyor

başka mesaj yazıp gönderiyorum gitmiyor ben de mecburen açıp kapatmak zorunda kalıyordum

avea ya gittim tel arızası dediler

neyse avea da hiçbirşeydeğişmedi aynı devam ediyordu

bigün önemli bi buluşma sırasında avea hattı gitti sinir seviyem acayip yükseldi

kız beni kadıköye çağırdı nerde kaçta buluşalım diye yazdım sonra onun cevabı gelmeden hat gitti

evden çıktım aveaya gittim acilen kapatın hattı dedim

neden kapatmayalım falan fıstık dedim kapatın hiç uğraştırmayın beni

sonra 7 gün içinde kapanıyor ya bu 7. gün ayın 11 ine geliyordu ekstradan 35 lira fatura çıkıyordu

dedim 7 günü bulmasın ayın 9 u olmadan kapanacak bu hat

bişey yapamayız dediler şirketin politikası böyle ne yazık ki falan dedi

orda sen de haklısın moduna geçti adam

bi gün sonra yani dün aradım müşteri hizmetlerini dedim kapanma işlemi ayın 9 unu geçerse hukuki başvurularımı yapacağım beni mağdur etmeye hakkınız yok kullanmadığım hizmet için ücret ödeyemem dedim

tabi hiçbir hukuk bilgi yok sadece sinirden söyledim

sonra beyefendi size özel indirim yapalım dediler

kullanmya devam etmek isterseniz 1 sene kalma taahhüdünüze karşılık faturanızı 27 den 20 ye çekelim dediler

bu da aşırı ucuz oluyor gerçekten bi kere içinde 4 gb internet ve 1000 dk heryöne var

resmen bedava ama kullanamayınca ne yapabilirim

en sonunda dedim lanet olsun indiriminize de hizmetinize de kapatın hemen

müşteri hizmetleri ile görüşmem bitti 2 saat sonra hat komple kapandı

vodafone dan yeni hat aldım

o tel arızası dedikleri şeyi denedim hiç aveadaki gbi olmadı

sonuç olarak 1.5 ayda 3 adet fatura ödemiş olucam pardon 2 ama hiç hizmet alamadım

ama kapatma sistemindeki indirimi deneyin kapatmayacak olsanız da

sonuçta 35 liraya sadece egm ye satılan tarifeyi bana 20 liraya vereceklerdi ..

dipnot : o gün kızla buluşmadım :D

dipnot 2 : vodafone dayım inanın bir gram çekme sorunu yaşamıyorum , tabi bu konu bölgeden bölgeye değişiyor ..

vesselam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kueens -- 6 Şubat 2014; 15:09:24 >

• Hacı başta çekip çekmediğini araştırıp öyle geçsene :)
    benim burda da vodafone çekmiyor çevremdekilerden de onayladım bunu vodafonenin kapısından geçmiyorum
    hatta müşteri hizmetlerini arayıp önceden sorun çekim ile ilgilil haritaları var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Hacı başta çekip çekmediğini araştırıp öyle geçsene :)
    benim burda da vodafone çekmiyor çevremdekilerden de onayladım bunu vodafonenin kapısından geçmiyorum
    hatta müşteri hizmetlerini arayıp önceden sorun çekim ile ilgilil haritaları var

işte ben bilinçsiz davrandım ..
  • Ucuz etin yahnisi, hesabi olmus
    Bazen boyle onemli durumlarda hattin azizligine ugramak gercekten cok can sıkıcı oluyor. Benzeri de benim vdfnda basima gelmisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesiminki

merhaba arkadaşlar size 1.5 aylık saçma macerayı anlatayım

öncelikle istanbul üsküdarda ikamet ediyorum

vodafone 19 liraya 1 gb 500 dk 1000 sms faturasız paketini kullanıyordum .

internet yetmiyordu ve kız arkadaş olunca onda da whatsapp olmayınca sms de hiç yetmedi

dedim akrabamı referans gösterip avea emniyet tarifelerinden kamu mega ya geçeyim 27 liraya

5400 dk grup içi , 1000 dk her yöne 1000 sms 4 gb paketi ,

neyse referans falan hallettik geçtim evimiz binada 3. katta ve üsküdarda avea çekmiyordu .

bunu yaşayacağımı düşünmemiştim hiç sonuçta merkezi bi yer falan diye

neyse avea ya gittim dedim durum böyle nabacaz

onlarda '' elektrikler sürekli gittiği için baz istasyonu bozuldu yapılacak bu hafta içi ''

müşteri hizmetlerini arayınca da '' bölgede yeni bi yatırım planı yok '' gibi bir cevap veriyorlardı

dedim bir hafta bekleyim bari

telefon modelim xperia z , alalı 7-8 ay oldu ve aveaya geçtiğim güne kadar hiçbir teknik sorunu yoktu

aveadayken şöyle bir sorun oluyordu ,

mesela kartal metrosuna biniyosunuz çekmiyor bir süre o sırada mesaj yazıp gönderiyorum doğal olarak gönderilmiyor

metrodan çıkıyorum kesinlikle çekmesi gereken yerde çekiyor gözüküyor ama çekmiyor o mesajı gönderiyorum gitmiyor

başka mesaj yazıp gönderiyorum gitmiyor ben de mecburen açıp kapatmak zorunda kalıyordum

avea ya gittim tel arızası dediler

neyse avea da hiçbirşeydeğişmedi aynı devam ediyordu

bigün önemli bi buluşma sırasında avea hattı gitti sinir seviyem acayip yükseldi

kız beni kadıköye çağırdı nerde kaçta buluşalım diye yazdım sonra onun cevabı gelmeden hat gitti

evden çıktım aveaya gittim acilen kapatın hattı dedim

neden kapatmayalım falan fıstık dedim kapatın hiç uğraştırmayın beni

sonra 7 gün içinde kapanıyor ya bu 7. gün ayın 11 ine geliyordu ekstradan 35 lira fatura çıkıyordu

dedim 7 günü bulmasın ayın 9 u olmadan kapanacak bu hat

bişey yapamayız dediler şirketin politikası böyle ne yazık ki falan dedi

orda sen de haklısın moduna geçti adam

bi gün sonra yani dün aradım müşteri hizmetlerini dedim kapanma işlemi ayın 9 unu geçerse hukuki başvurularımı yapacağım beni mağdur etmeye hakkınız yok kullanmadığım hizmet için ücret ödeyemem dedim

tabi hiçbir hukuk bilgi yok sadece sinirden söyledim

sonra beyefendi size özel indirim yapalım dediler

kullanmya devam etmek isterseniz 1 sene kalma taahhüdünüze karşılık faturanızı 27 den 20 ye çekelim dediler

bu da aşırı ucuz oluyor gerçekten bi kere içinde 4 gb internet ve 1000 dk heryöne var

resmen bedava ama kullanamayınca ne yapabilirim

en sonunda dedim lanet olsun indiriminize de hizmetinize de kapatın hemen

müşteri hizmetleri ile görüşmem bitti 2 saat sonra hat komple kapandı

vodafone dan yeni hat aldım

o tel arızası dedikleri şeyi denedim hiç aveadaki gbi olmadı

sonuç olarak 1.5 ayda 3 adet fatura ödemiş olucam pardon 2 ama hiç hizmet alamadım

ama kapatma sistemindeki indirimi deneyin kapatmayacak olsanız da

sonuçta 35 liraya sadece egm ye satılan tarifeyi bana 20 liraya vereceklerdi ..

dipnot : o gün kızla buluşmadım :D

dipnot 2 : vodafone dayım inanın bir gram çekme sorunu yaşamıyorum , tabi bu konu bölgeden bölgeye değişiyor ..

vesselam

Şimdi ben 3 operatöründe faturalı hattı var ve 3 hat 3 telefon cihazında takılı.

Ben Ortaköy'de oturuyorum. Benim evimde arka odada AVEA çekmiyor. Ön tarafta ise eh işte diyebilebileceğim noktada. Vodafone ile sorunsuz konuşabiliyorum, ancak internete bağlandığımda "Bağlantınız yavaşladı" uyarısı alıyorum. Bu uyarıyı Sadece telefonda değil 15 gün önce aldığım iPad Air'da da görüyorum.

Ayrıca benim vodafone hattım Çamlıca tepesindeki baz istasyonundan sinyal alıyor. Aslında telefonunun nereden sinyal aldığı da önemli. Avea hattım Ortaköy Muallim Naci caddesi ve Dereboyu'ndaki baz istasyonlarından evimin içindeyken sinyal alamıyor.

Mesela benim kardeşim Acıbadem'de metrobüse kuş uçuşu çok yakın bir yerde BoDrum katta oturuyor. Oturduğu evde vodafone sinyal kaybı yaşarken AVEA 3G ile full çekiyor.

Aslında 2 tanesi yetse de ben 3 operatöründe faturalı hattını taşıyorum. Hangisi nerede iyi çekiyorsa o anda onu kullanıyorum. Bunu aynı anda 2 cihaz taşıyarak yapabilirsin. Vodafone hattımda Red Classic tarifesi tanımlı diğer hatlarımda AVEA'da saniye bazlı ve TURKCELL'de tarife saniye tarifelerine geçirdim. Hatların hepsini taahhütlü konuşma tarifesine geçirmek zorunda değilsiniz.

Reklamlarında 4 çeker demesine rağmen ben Beyoğlu'nda Turkcell'in bile sinyal kaybı yaşayıp çakıldığı yerler gördüm. Bu sebepten dolayı Turkcell reklamlarında nerelerde iyi çektiği konusunda N(North) ve E(East) olan koordinat veriyor. Koordinatları görmek için alttan geçen altyazıya bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 6 Şubat 2014; 22:19:51 >

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    ne diyim siz baya operatör konusunda tecrübelisiniz :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.