Şimdi Ara

Avans vurma sesi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avans vurma denilen şeyi nasıl anlarız...aracımda bir ses var alttan gelen..ve 95 oktan a geçtikten sonra oldu...Sesi tarif edebilecek bir arkadaş varsa sevinirim...

• şakır şakır şakır

ya da

çak çak çak

gibi düşük devirde gaza basınca gelir.
  • saoluun...
  • Arkadaşlar bende 2003 focus var,Lpg'li.Bende epeyden beridir ilk çalıştırmada ve vitesi değiştirip debriyajdan ayağımı çekerken bir şıkırtı yada birbirine vuran metal sesine,yada birkaç tane bozuk paranın bozuk yolda giderken birbirine vurarken çıkardığı ince ve seri bir sese benziyor.Az önce aracı tekrar çalıştırdım,rolantide çalışırken birşey yok, gaza dokunup devir yükselirken ince şıkırtıya benzer bir ses geliyor.Gazı bıraktığımda ses tekrar geliyor rolantiye düşünce ses yok.Bu avans sesimidir,motorda bir problemmi vardır,nedir anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 13 Aralık 2007; 15:30:25 >
  • Dşkkat ettim internette her türlü ses var ama arızalı araçlar nasıl ses çıkarırı ben rastlamadım , aslında you tube konsa hit olur , çünkü aynen görmeden telfonda birine renk nasıl zor tarifedilirse , bir sesi de sınıflandırarak anlatmak o kadar zordur.Ancak bozuk bir aracın mp3 sesini kayıt edilip koyulsa herkez hemen ayırt edebilecek duruma gelebilir.
    bu konuda link verebilecek olanlar varsa bizimle paylaşsınlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: vezir

Dşkkat ettim internette her türlü ses var ama arızalı araçlar nasıl ses çıkarırı ben rastlamadım , aslında you tube konsa hit olur , çünkü aynen görmeden telfonda birine renk nasıl zor tarifedilirse , bir sesi de sınıflandırarak anlatmak o kadar zordur.Ancak bozuk bir aracın mp3 sesini kayıt edilip koyulsa herkez hemen ayırt edebilecek duruma gelebilir.

Bende araçtan gelen sesi kelimelere dökerken düşündüm bunu ama nasıl yapsak nereye koysak bilemedim.Gerçi sesi net kaydetmek içinde ayrı birşey lazım ama böyle bişey olsa fena olmaz aslında.

• internette her şeyin kayıt edilebileceği binlerce olanak var , önemli olan bunları bir araya getirerek bir hatalı rulman sesiile bir kayış sesi falan gibi ayırımı ortaya koyan sesleri kayıt etmek lazım.En doğru adres tamircilere veya servislere gelen araçların sesini cep telefonlarına veya daha detaylı kayıt için lap top lara kaydederek kullanıcılara bedavaya link verilse çok yararlı olurdu.Belki de bunu yapan çok yer vardır da japıonca veya italyanca bilmyoruz jki search edelim.İngilizce ile sınırlıyız.
    quote:

Orjinalden alıntı: kyibe

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

Dşkkat ettim internette her türlü ses var ama arızalı araçlar nasıl ses çıkarırı ben rastlamadım , aslında you tube konsa hit olur , çünkü aynen görmeden telfonda birine renk nasıl zor tarifedilirse , bir sesi de sınıflandırarak anlatmak o kadar zordur.Ancak bozuk bir aracın mp3 sesini kayıt edilip koyulsa herkez hemen ayırt edebilecek duruma gelebilir.

Bende araçtan gelen sesi kelimelere dökerken düşündüm bunu ama nasıl yapsak nereye koysak bilemedim.Gerçi sesi net kaydetmek içinde ayrı birşey lazım ama böyle bişey olsa fena olmaz aslında.

• Bir motordan avans sesi gelmesi neye işarettir. tamiri nasıldır?? çok sorun oluşturur mu?????????
  • Avans sesi gayet normaldir devirli kullanın aracı
  • dostum cevap yazdığın konudaki adamlar orta çağda yaşadılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.