Şimdi Ara

AUTOKİNG'TE BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
9
Favori
105.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: set

quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

randevu alıp manisa auto king'e gittim tampondaki bir çizik ve çamurluktaki hafif yamulma için 4 hakkımı da kullanmış olacağımı ve bunun da yetmeyip üste para vermem gerektiğini söylediler. ben de para verip size yaptıracağıma serviste yaptırırım deyip uzaklaştım oradan. sanırım bir dahada uğramam.
    kafama takılan bir şey var; kasko yaptırırken auto king hasarsızlık sigortası istemiyorum, fiyattan düşün desek bir faydası olur mu acaba ?

Pek sanmam...

öğrendim; auto kink için 200 TL kesiyormuş sigorta ve bu para o an otamatik olarak auto king'in hesabına geçiyormuş. siz hakkınızı ister kullanın ister kullanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: set

quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

randevu alıp manisa auto king'e gittim tampondaki bir çizik ve çamurluktaki hafif yamulma için 4 hakkımı da kullanmış olacağımı ve bunun da yetmeyip üste para vermem gerektiğini söylediler. ben de para verip size yaptıracağıma serviste yaptırırım deyip uzaklaştım oradan. sanırım bir dahada uğramam.
    kafama takılan bir şey var; kasko yaptırırken auto king hasarsızlık sigortası istemiyorum, fiyattan düşün desek bir faydası olur mu acaba ?

Pek sanmam...

aynen bugün maslağa gittim 4 hak ve 200 tl talep etti, nasıl ölçülüyor o haklar anlamadım ki?
    itiraz ettim bana mısın demedi. e servis de toplam 750 ye yaparız bütün kapıları boyarız deyince mecbur kaldım. görseniz kazalı yeri ya bu paralar ne böyle.
    ne yapayım bana akıl verin

AUTOKİNG'TE BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

• çizik yoksa vakumlatmayı dene
  • Boyasız Kaporta Düzeltme işi yapan servis alsancak ta ama gezici olarak İzmir in her yerine hizmet veriyorlar. Telefon: 533 2537135
  • Boyasız Kaporta Düzeltme servisi İzmir Alsancak ta. telefon numarası: 533 2537135[
  • Olumsuz yorumlar çokmuş ya ben de ufak çizikler için götürecektim tırstım. Halbuki 2 sene önce şaşmazdaki autokinge götürmüştüm, camdaki çatlağı süper tamir etmişlerdi, hala sorunsuz cam.
  • 2012 aracımın tamponun ön sağ kısmını kaldırım gibi bir yere sürttüm.çok fazla dikkat çekici ve büyük bir göçük değil .sanırım bir elma kadar felan :)ama hata benimdi ve hemen kaskoyu aradım beni istanbul maslaktaki auto king'e yönlendirdiler..maslaktaki auto kinge vardık.müşteri temsilcisi arkadaş bana 20 cm e kadar olan göçükleri yapabileceklerini bunun 20 cm den büyük olduğunu ve ücrete tabi oldugunu söyledi..ne kadar? dedim hesapladı kitapladı 80 tl fiyat çıkardı :)
    ayrıca randevu verdiği tarihte 10 gün sonrası idi..aracım iki günde onlarda kalacaktı.o zaman servise götüreyim dedim.bana servise giderseniz tamponu değiştirirler ve kaskonuz delinir seneye hasarsızlık indirimi alamazsınız hem serviste bu işlem için sizi 2-3 hafta bekletirler diyede gözdağı vermeyi ihmal etmedi :)
    kardeşim para vereceksem ne diye kasko yaptırıyorum gider sanayide tamir ettirim dedim ve çıktım..burdaki yorumları okuyunca iyikide yaptırmamışım boşver o da nazarlığı olsun dedim.ilerde yaptırırsam satarken gösteririm diye fotolarını çekeyim diyorum.
    Diğerleri nasıl bilmiyorum ama bence maslaktaki autoking beş para etmez..valla hepsi çakal olmuş.nasılsa talep var diye kendilerini ağırdan satıyorlar.yinede Allah muhtaç etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patojenyc -- 5 Kasım 2011; 3:02:47 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bundan iki üç ay önce iş yerinin koca otoparkında birisi kapıyı açarken sağ kapıyı göçertmiş, bir not yazma nezaketi de göstermemişti. Bugün ancak fırsat buldum. İzmir Autoking'e gittim. Fotoğrafları aşağıya ekliyorum.

Yakından bakılmadıkça göze çarpmayan bir hasar. Resimlerde de göreceğiniz gibi boya çok soyulmamış, sırıtmıyor. Görevli hasarın dizayn çizgisine geldiği için kaporta çekildikten sonra lokal boya atılması gerektiğini söyledi. Boyasız olup olmayacağını iki kez sordum ama maalesef yanıtını aldım.

Mini onarım bunu karşılıyor, cebimden para çıkmayacak, arabam da bir gün orada kalacak.

Şimdi boyatsam arabayı satarken sıkıntı yaşar mıyım sizce? Fotoğrafını saklayacağım, kısmetse bir iki seneye de arabayı yenileyeceğim. Tavsiyeniz ne olur? Acaba Mais onlardan daha iyi bir iş çıkarıp çekme ve üstüne pasta cilayla sorunu ortadan kaldırabilir mi?

• arkadaşlar sakın autoking in önünden bile geçmeyin dışarıda süper şekilde boyasız düzeltilen yerlere boya vuruyorlar amaçları müşteri memnuniyeti değil kazık atmak benim kaskom var ama bir daha autoking in önünden bile geçmem.ayrıca Ankara daki Dr.Vinyl denilen bir yer var autoking gibi oranında buradan hiç farkı yok autokinge götürmedim cebimden 350 tl para verdim 1 karışlık ezik için hem dalgalanma oldu hemde ton farkı olmaz dediler ton farkını bırakın 100 metreden belli farklı bir boya ile boyandığı.ben tekrardan boyatacağım ama renault yetkili servislerinde lokal boya yaparlar mı?hasar sol arka kapının çıta altındaydı.
  • Merhaba ,isterseniz bizim servisimize gelin size bir çalışma yapalım boyasız göçük düzeltme olarak,memnun kalmazsanız herhangi bir ücret talebindede bulunmayız sizden..
    www.camkaynak.com sitemizden yaptığımız işlemleride görebilirsiniz.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Merhaba arkadaşlar,

Bundan iki üç ay önce iş yerinin koca otoparkında birisi kapıyı açarken sağ kapıyı göçertmiş, bir not yazma nezaketi de göstermemişti. Bugün ancak fırsat buldum. İzmir Autoking'e gittim. Fotoğrafları aşağıya ekliyorum.

Yakından bakılmadıkça göze çarpmayan bir hasar. Resimlerde de göreceğiniz gibi boya çok soyulmamış, sırıtmıyor. Görevli hasarın dizayn çizgisine geldiği için kaporta çekildikten sonra lokal boya atılması gerektiğini söyledi. Boyasız olup olmayacağını iki kez sordum ama maalesef yanıtını aldım.

Mini onarım bunu karşılıyor, cebimden para çıkmayacak, arabam da bir gün orada kalacak.

Şimdi boyatsam arabayı satarken sıkıntı yaşar mıyım sizce? Fotoğrafını saklayacağım, kısmetse bir iki seneye de arabayı yenileyeceğim. Tavsiyeniz ne olur? Acaba Mais onlardan daha iyi bir iş çıkarıp çekme ve üstüne pasta cilayla sorunu ortadan kaldırabilir mi?

isterseniz gelin servisimize,bir çalışma yapalım size.beğenmesseniz de herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz boyasız göçük düzeltme olarak.
    Teşekkürler
    www.camkaynak.com

• quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Merhaba arkadaşlar,

Ben olsam hiç dokunmam,olduğu gibi kalsın.Bu şekilde bırakırsanız satarken hiç sıkıntı çıkmaz,boyatırsanız boya lafı işin içine girdiği zaman ne olursa olsun fiyatı etkiler.İnsanın gözü takılıp duruyor,can sıkıyor ama bence en mantıklısı bu.

• Arkadaşlar Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri uzmanlık isteyen bir iştir. Göçük problemini ortadan kaldırmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Aslında her yöntem farklı bir hasar tipi için uygulanmakta, hasarın durumuna göre kombinasyon uygulamalar yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin piyasada en yaygın kullanılanı çektirme yöntemidir. ( veya vakumlama diye bilinir). Bu yöntem ucuz olması sebebiyle piyasanın tamamında uygulanmaktadır. Diğer bir yöntem ise özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemidir. Doğru aparatlar ve doğru yöntem uygulanmasıyla göçükler üzerinde 100% başarı elde edebilmek mümkündür.

Piyasada Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri yapan birçok işletme bulunmaktadır. Sözüm işini hakkıyla yapmayan işletmelere...
    Bu işletmelerin birçoğu maliyeti az olması sebebiyle yanlış bir uygulama yaparak her türlü göçük hasarında çektirme yöntemini uygulamaktadırlar. Özel tamir aparatları ile kaporta arkası müdahale yöntemini kullanmayan bu tip işletmeler yüksek maliyetlerden kaçarak yaklaşık 150 - 200 TL değerindeki çektirme aparatlarını kullanmaktadırlar. Bu hatalı uygulama sebebiyle hasar tamamen giderilememekte, hatta bazı durumlarda kaporta üzerinde kalıcı hasarlar kalmaktadır. Bu tip işletmelerde kendilerini usta diye nitelendiren kişilere sorduğunuzda plastik deformasyon ile elastik deformasyonun farkını bile bilmediklerine şahit olacaksınız.

Çektirme yönteminde kullanılan yapıştırıcılar ve bu yapıştırıcıyı sökmek için kullanılan solvent özeldir. Piyasada maliyetleri düşürmek için büyük oranda silikon ve silikonu sökmek için aseton kullanılmaktadır. Bu işlem ise boyaya, varsa boya korumaya zarar vermektedir.

Sonuç olarak Boyasız Kaporta Göçüğü Tamiri konusunda uzman olan ve tam ekipmanla donatılmış kişilere yaptırılmalıdır. Hatta ve hatta bu işi yapan kişilerde sertifika aranmalıdır.

Autoking'e gelince.. Empati kurun derim. Kapıda sıra bekleyen yüzlerce otomobil var iken işin butik iş kalitesinde olmasını beklemek hata olmaz mı? Tercih edip etmemek tamamen size kalmış. Ben olsam kesinlikle tercih etmem. Sigara Yanığı Tamiri konusunda Autoking'e gidip bir hafta sonra bana gelip üzerine para ödeyerek sigara yanığı tamiri yaptıran onlarca müşterim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Ben olsam hiç dokunmam,olduğu gibi kalsın.Bu şekilde bırakırsanız satarken hiç sıkıntı çıkmaz,boyatırsanız boya lafı işin içine girdiği zaman ne olursa olsun fiyatı etkiler.İnsanın gözü takılıp duruyor,can sıkıyor ama bence en mantıklısı bu.

Açıklaman için teşekkürler arkadaşım.

Titiz ve düzen düşkünü biriyim. Dediğin gibi insanın gözüne takılıyor, sağ arka kapıdan biri inince yan aynadan gözüme gözüme giriyor

Ama boya ile herhangi bir işlem yaptırmayacağım. Uzun yıllar kullanacak olsam yaptırırdım, ama bir, iki yıla başka bir araca geçeceğim. Bir sıkıntı olmazsa da burası da nazarlık olarak kalsın diyeceğim.

• izmir'de olan arkadaşlara boyasız göçük düzeltme(PDR) hakkında yardımcı olabilirim bu işin amerikada'dan eğitimini alan biri ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunayakdoru

izmir'de olan arkadaşlara boyasız göçük düzeltme(PDR) hakkında yardımcı olabilirim bu işin amerikada'dan eğitimini alan biri ile...

derken ? birkaç parçasında göçük var arabanın boyada sıkıntı yok. nasıl iletişime geçicez ?
  • 0532 485 14 35 numaram,
    fotograflarıda maillaya bilirsiniz gunay@camkaynak.com'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunayakdoru -- 2 Nisan 2012; 14:23:44 >
  • Merhaba arkadaşlar bugün randevum vardı, bahsi geçen göçük yeri ısrarlarıma rağmen boyasız yapamayacaklarını söylediler. Ben de vazgeçtim. İçeriden çekiçleme veya ovalamayla yapılabileceğini internetten öğrendiğimi söyledim. Boya atılmazsa dalgalanma oluşup daha kötü bir görünüme kavuşabileceğini söylediler.

Bir sorununuz varsa gidin görüşün aklınıza yatarsa yaptırım derim.

Kazasız belasız günler...
  • Randevu için 2 sefer gidip gelme olayı beni sıkıyor.
    Önce hasarlı bölgeyi göstermek için git ve randevunu al,
    Sonra randevu günü tekrar git aracı bırak ve dön,
    En son aracı almak için yine git gel .

Farz oldu mu sana 3 kere gidip gelmek.. Hele ki evinde en yakın autokinge bir dünya yol uzaksa sorma keyfine.

• e46 kasa m3 sahibiyim ankaradan aldım aracımı yol kenarında dikatimi zadex oto kuaförü çekti kısıklı caddesinde altunizadede benim ev de capitlün orda bir kac yerde temizletim felan ama yok aslan gibi arabam parlamıyor kafayı yiycem derken adamlara verdim sabah akşam almaya gittim plaka olmasa inanmıycam arabam resmen yanıyor bibi parlıyor sabahı zor ettim gezerken baktim ki adresim belli oldu artık bir tek zadex var teşekkürler almanlar siz bu işi biliyorsunuz dipnot arabam o kadar güzel kokuyordu ki sigarayı bıraktım önce araç içinde zamanla tümüyle bunu için ayrı teşejkür ediyorum mükemmel bakımları ve hiç bir zaman eksik etmedikleri cay için :))
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.