Şimdi Ara

Autocad, ofis ve günlük kullanım için sigaraya dirençli sistem önerebilir misiniz :) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babam için bir sistem toplamak istiyorum. Aldığımız laptopları hep üzerine bişiler dökerek veya sigarayla öldürdüğü için artık masaüstü almaya karar verdik ama fena olmayan bir sistem istiyoruz. Ama sistemin sigara dumanını çok çekmemesi lazım o yüzden harici ekran kartını eledim ek fan gelmemesi için, zaten çok gerekte yok. Bütçemiz kısıtlı o yüzden çok yüksek şeylere gitmek istemiyorum, ek olarak monitör ve harici bileşenlerede ihtiyaç var. En fazla Autocad ve excel kullanacak.

256 nvme ssd ve 8gb 3000mhz corsair ram elimde mevcut. Onları hallettik.

Bunlara ek olarak;

İşlemci: i3 - 10100 (UHD 630 işi görür gibi geliyor dahili ekran kartı olarak)

Anakart: B460 Pro (bunu seçemedim bir türlü öneriye açığım, nvme ssd uyumlu olması lazım tabi)

Düşündüm. Neden intel seçtim; açıkçası AMD modellerini tam çözemedim. i3 10100 de gelen idarelik ekran kartı bizim işi görür zaten, işlemcide 1050 lira falan uygun gibi geldi.

Kasa ve PSU olarak: önde fanı olmayan sağlam bir kasa ve bu sisteme yetecek bir psu önerisi verirseniz çok sevinirim, hatta mümkünse camlı bi model olsunda ne kadar kirletmiş göreyim :D

Monitör ve harici bileşen olarak: Oyun oynanmayacağı için ms ve hz değerleri çok bişi ifade etmiyor. Daha çok boş zamanında film izleyip internette takılacağı için uygun fiyatlı bir IPS daha mantıklı olur gibi geldi. Şu dönemdede MSI birkaç modelde kampanya yapmış dnr hediye çeki ve webcam falan veriyormuş. Mantıklı bir öneri çok iyi olur.

Az çok durumu anlamışsınızdır zaten, bildiğiniz noktalarda öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• 10100 autocad de size sorun yaşatabilir.
    B550 s2h
    Ve 4000 serisi bir apu (bütçeye bağlı)
    3400g de alınabilir.

1 adet daha 8gb ram alın. 16 gb olsun. Çok fark eder autocad de.

En ucuz kasayı alın. Ne diye extra para harcayacaksınız?150 lira civarı bir kasa işinizi görür.
    Psu olarak 300 400w bişi yeterli olur fakat 650w ile pek fark yok fiyat olarak.
    Sharkoon 650w 80 + psu önerebilirim 370 tlye.(daha uyguna da bişiler alınabilir.)

Monitör olarak hb da indirim vardı 550 tl ye 21" ips monitör satılıyordu sanırım kampanya bitti.

İps diye zorlamayın kendinizi.
    Va panelde işinizi görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigara dumanıyla ne alakası var ? Kasanın içine sıvı kaçmadığı sürece sorun olmaz. Kasayla aramda 1 metre ya var ya yok daha aksırdığını görmedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • komple fanları dışarı üflettir ozaman babana geri döner sigara dumanı

• Sigara dumanı etken değildir dahili fanla gelen kasalara yönelin ayrıca intel yerine apu sistemlere yönelin

3400g

b450 s2h

1x 8gb 3000 mhz bellek daha ekle

Ranker virgo mesh kasa

Sharkoon 650w psu

Bu haliyle almaya gayret gösterin

• buharmakinesi64@protonmail.com

Buradan yazamıyorum hocam iletişim sağlarsanız sizinle konuşacağım bazı şeyler var.

• @ozan_cakici

• @ozan_cakici..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.