Şimdi Ara

audison sr5 amfiye bit ten aldım yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar önceki konulardan belki hatırlarsınız sistemi az buz toplamaya çalıştım artık son dokunuşları yapıyorum.Şimdiye kadar sistemimden jameson usa 6004 amfim zamanındaki kadar memnun olmadım.Belki inanmayacaklar çıkar ama o alet audison sr5 den daha iyi sub u besliyor ve compları daha yüksek seslere bozma yapmadan clear bir ses elde etmemi sağlıyordu.bende bu böyleyse apk 130 ları sr5 amfi coşturur diyerek böyle bir cahillik yapıp sr5 i aldım.montaj bittiğinde ses hiç hoşuma gitmedi derinden ve puslu geliyor ses defalarca kez ayarlarıyla oynadım çünkü sesten çok sıkıldım bir kere.sr5 in montajı yapılırken deck çevirici hala kullanıldı ondan olabilirmi bilmiyorum.sub zaten bu amfiyle iyice kötüledi eskisağlam vuruşları aramıyor değilim bazı parçalarda.bende gittim belki adam olur sistem diyerekten bit ten aldım.borç harç yaparak taksitle alıyorum sonuçta moralim dip arkadaşlar.Bu durumdan bu aletin bile beni kurtaracağını sanmıyorum ve hatta keşke aracı orjinal bıraksaydım diyorum döktüğüm paranın karşılığını alamadım doğal olarak kapılarada 13 cm den başka comp olmuyor ne yazıkki.
    1 takım audison apk 130 var önlerde
    arka kapılarda soundmagus sm13c component mevcut bunlar zaten eski olan componentlerim yerine focal 130f düşünebilirim işlemciden sonra iyi olursa sistem
    içimdeki kuşku amfiye o kadar para verdim beslemiyor sanki compları sub u geçtim bari compları jameson kadar çaldırsaydı reziillik
    bagajda jbl1214 1000w 250 rms sub var bi tane 2.5 farad kapasitör her ihtimale karşı taktırdım oda fasa fiso zaten kimse bulaşmasın
    sorunum şu puslu ses hiç düzelmiyor 2 0hm 4 ohm da çaldırma olayından da gram bişey anlamadım amfinin ayarlar bayada karışık kendim oynadım ama ne yaptıysam jamesondaki o sesi geri getiremedim.keşke hiç ellemeseydim
    bu bitten de elimde kalabilir şimdi hiç güvenemiyorum resim ekliyorum artık sıktı canımı bu iş ne yapmamı önerirsiniz tek amacım arabada kaliteli ses dinlemek amfiyide o amaçla aldık ama neden böyle sizce kablolamada özenle yapıldı aydın elektronikde
     audison sr5 amfiye bit ten aldım yardım ?

• Jamesonla audiosun sr5 i kiyaslaman beni cok guldurdu. Elindeki amfi jamesonu gömer gecer deck ceviriciden dolayi rca 4 v yerine 2v kullaniyor olabilirsin ben sorunun deck den olduguna eminim ve amfi ayarlarini usta birine yaptir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri hacı murat biri BMW Audi merco. İki cihaz kariılaştırılamaz deckten olabilir bence de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • suha52 S kullanıcısına yanıt
    Ustad yorumun icimi rahatlatti acaip canım sıkıldı ben bu bitteni taktirinca deck olayi ortadan kalkacak demi yani su deckten kurtulunca bu iş cozulur umarim sesi size atmak isterdim sert ve kafa yorucu yutub telif koyuyor

• Yanliz beyler sub u caldiramiyor o konuda jameson mercedesti :( deck olarakda soundmagus htl 4 deck cevirici var amfiyle deck arasinda uyum sikintisi mi var diyorsunuz yani

• Up

üstad arka arkaya soruyorum ama kafamdaki soru işaretlerinden dolayı kusura bakma.bendeki htl4 deck 2.4 volt görünüyor nette özelliklerine denk geldiğim yerlerde.şimdi sisteme bit ten montajı yapılınca yeni rca kablosu çekilip deckte devreden çıkarılacakmıdır ? jamesonla kullanırken problem yaratmadı fakat sr5 e geçer geçmez sistem gürültüye döndü kaldıki herkesin memnun olduğu bir amfi sonuçta ısıma sıkıntısı kesme yapma gibi problem yaşamadım bu amfide.deckten kurtarsa yeter beni bu bitten artık deckte değilse kafayı yerim gibi.deckerin de 4.4 voltu falan var hiç dikkat etmeden almışım zamanında arada ses iletimi açısında çokmu fark oluyor
  • Dostum ne zaman okusam açtığın konuları, bilmediğin ürünlere para harcadığını görüyorum. Birinin tavsiyesi üzerine mi alıyorsun yoksa kendin mi karar veriyorsun bilmiyorum ama biraz yavaşlaman lazım. Amfi önerisi istediğinde sana söylemiştim SR5 senin sistemin için uygun bir amfi değil, o para ile 2. el dip fiyat görmüş daha iyi bir amfi alabilirdin.
    Mademki bit ten aldın artık deck çevirici ile işin olmaz. Ana ünitenin hoparlör çıkışlarını bit ten'e bağlayacaksın, bit ten'den amfiye RCA ile çıkacaksın.
    SR5'i ise hi level kullanmayıp deck çevirici ile bağlaman ayrı bir yanlış.
  • e.c.i kullanıcısına yanıt
    valla usta haklısın başka bir forumda daha üyeyim iyidir güzeldir al geç dediler ondan dolayı aldım.hedef seste kaliteydi çünkü.5-6 gün içinde bağlatacam artık bin liralık amfiden böyle ses alacağımı ummamıştım umarım decktir sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

valla usta haklısın başka bir forumda daha üyeyim iyidir güzeldir al geç dediler ondan dolayı aldım.hedef seste kaliteydi çünkü.5-6 gün içinde bağlatacam artık bin liralık amfiden böyle ses alacağımı ummamıştım umarım decktir sıkıntı

Bitteni bagla. Ayarlarini iyi bir ustaya yaptr audiosun un ayarlari karisiktir acemi adam bok eder frekanslari. Sorunun cozulur. Deckik 2 v demstm. Dedigimi anladıgina sevindim. Ses yari yariya gibi ciddi anlamda fark eder

saolasın dostum çok faydan oldu bilgileniyorum bu konularda her decki de almamak gerektiğini öğrenmiş oldum 2v bile olmayabilir.zaten seste ciddi anlamda kayıp vardı pazartesi bu işin köküne iniyor aydın elektroniğin yolunu tutuyorum sonucu paylaşırım buradan fotolarıda eklerim bu sefer umutluyum hadi bakalım hayırlısı
  • quote:

saolasın dostum çok faydan oldu bilgileniyorum bu konularda her decki de almamak gerektiğini öğrenmiş oldum 2v bile olmayabilir.zaten seste ciddi anlamda kayıp vardı pazartesi bu işin köküne iniyor aydın elektroniğin yolunu tutuyorum sonucu paylaşırım buradan fotolarıda eklerim bu sefer umutluyum hadi bakalım hayırlısı

Zevkin ucuzu olmaz biliyosun. Deckin isterse 4v olsun kayıp yine yaşanır prof bir amfi kullaniyosun. Yani aslan besliyorsun, yemini eksik etmiceksin :)

Prof sistemde Y kablo bile kullanmicaksin tek amfin varsa 2 rca kablosu cekip sterio giriceksin sag sol ön arka ayarida yapabilirsin. Yapmisken tam yap kafan rahat olsun

Forumda senin gibi insanlari gormek guzel dostum.bitten 6.5 volt gibi bir deger sagliyormus ses kalitesinde baya artis bekliyorum bakalim zaten altyapi komple elden gececek dedi ustad 😎 sanirim dediklerini uygulucak.deck cevirici amfiye elektrik mi iletiyor sesi isleyip mi iletiyor pek anlamadim bilsem daha once alirdim su bitteni bu iş hastalık işi baya sardı beni 😂

• quote:

Forumda senin gibi insanlari gormek guzel dostum.bitten 6.5 volt gibi bir deger sagliyormus ses kalitesinde baya artis bekliyorum bakalim zaten altyapi komple elden gececek dedi ustad 😎 sanirim dediklerini uygulucak.deck cevirici amfiye elektrik mi iletiyor sesi isleyip mi iletiyor pek anlamadim bilsem daha once alirdim su bitteni bu iş hastalık işi baya sardı beni 😂

Ben mevcutta 3 yol aktif sistem kullaniyorum. Alt yapı stinger 0ga stinger rca focal elite r5 rca. Önler focal bambu 3way arkalar focal acces 165. Sterio amfi hertz compact 5D.. mono taramps 10.000 HD sub: DD h9515 carbon

Ana unite idarelik avh pioneer
    Powerbass eqo
    Audioson bitten

3 yol aktifin olayi nedir dostum peki sistem baya saglama benziyor aku kac amper ?

• bu arada montajini yaptirdigim ustad turkiyede sayili muzik kulagi olan hifi cillerdendir. benim ana ünite degismesin diretmem sonucu bu duruma gelinmistir sorunun deck oldugunu daha önce soylemisti bana ben yinede konu acayim dedim yoksa iscilik 10 numaradir aklimi celen daha iyi amfiyle daha kotu ses almak oldu 😊 bitten icin pazartesiye randevu aldim yine ona gidecem tabiki ustad beni takip ediyor buradanda okuyorsa selamlar 😃

• quote:

bu arada montajini yaptirdigim ustad turkiyede sayili muzik kulagi olan hifi cillerdendir. benim ana ünite degismesin diretmem sonucu bu duruma gelinmistir sorunun deck oldugunu daha önce soylemisti bana ben yinede konu acayim dedim yoksa iscilik 10 numaradir aklimi celen daha iyi amfiyle daha kotu ses almak oldu 😊 bitten icin pazartesiye randevu aldim yine ona gidecem tabiki ustad beni takip ediyor buradanda okuyorsa selamlar 😃

Arac 75 amp. Akulu

Bagaj 10 farad macustik cap
    120 amp kuru akü
    45 lik jel

Yıkım etkisi yaratıyor olmalı

• quote:

Yıkım etkisi yaratıyor olmalı

Simdiye kadar gordugum tesisatlardan dolayı buna deprem diyemem. Ama bana yetiyor. Butcemin sonu bu maglesef

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.