Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
894.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar son zamanlarda fiyat alan varmı sport veya desing model için?euro kurunu kaçdan hesaplıyolar.?
  • Merhaba, ben de cuma günü satın aldığım aracı teslim aldım. 2 sorum var, cevaplarsanız sevinirim.

Aracı durdururken sıralamanız ne şekilde? D/S'de frene basıp elektronik freni çekip sonra vitesi p konumuna alıp kontağı kapatmak mı? Yoksa ayağınız frendeyken direkt motoru mu kapatıyorsunuz? O zaman sanırım kapı açılınca elektrikli fren otomatik devreye giriyor.

Işık düğmesi 0 dayken bile gündüz farı yanıyor. Autoda da yanıyordur sanırım. Kontak açıkken ışığı kapamanın bir yolu var mı?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_73 L kullanıcısına yanıt
    Alışana kadar biraz kompleks ama şanzıman için en sağlıklı yöntemi paylaşayım:

1.Durduktan sonra araç çalışır konumda ve ayağınız frendeyken vitesi N konumuda alın.
    2.Yine ayağınız frendeyken el frenini çekin.
    3.Ayağınızı frenden çekin.(Burada eğer hafif bir rampadaysanız aracın hafif hareket ederek el freninin kontrol ettiği balataların üzerine oturduğunu hissedersiniz ki asıl amaç da zaten bu. Eğer bu hareketi yapmazsanız aynı yük fren balatalarına değil şanzımana biner.)
    4.Tekrar frene basarak aracı P konumuna alın.
    5.Aracın kontağını kapatın.

Başta karışık gibi gelsede alıştıktan sonra fazladan maksimum 5 saniyenizi alacak bir uygulama.

Diğer sorunuza gelirsek MMI menüsünde gündüz farlarını kapatabilme seçeneği kendiliğinden mevcut mu menüde ayarlar kısmına bir bakmanızda fayda var, eğer yoksa ve sizin için elzem bir özellikse VAGCOM kodlama ile açtırabilirsiniz ki bunun yanında gelecek olan başka özelliklerden de faydalanmış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi breakerman -- 25 Kasım 2016; 10:40:21 >

• Kapora yatırdığım aracın fiyatı artar mı dostlar?
    Aradım artacağı söylendi ama nasıl olur, araç depodaydı gittik gördük.

• Vergisi ödenmediği için fiyatı artar büyük ihtimalle.

• breakerman kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı cevabınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: beynemaz

Kapora yatırdığım aracın fiyatı artar mı dostlar?
    Aradım artacağı söylendi ama nasıl olur, araç depodaydı gittik gördük.

Fatura kesilmediği için artık yeni vergi oranları geçerli olacak. Ancak ötv zammını aynen yansıtmazlar diye düşünüyorum.

• goofyitu G kullanıcısına yanıt
    300 bin lira arabaya vercek parasi olan kisinin dizel sevdasini anlamiyorum zaten zira kontagi cevirdiginde 10 yillik dizel/benzin kazancini birakiyosun Porsche cayenne dizel icin siraya giren insanlar taniyorum. Sorunuza gelince, sirf ikinci eli satabilmek icin dizel alinir, benzinli kullanimi uzmez diye dusunuyorum.

• Merhabalar,
    geçtiğimiz perşembe günü ÖTV zammından etkilenmeden son günde aracımın vergisi yatırılmak suretiyle Cuma günü A4'ümü Sakarya'dan teslim aldım. Kısa süreli izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim.
    Öncelikle araç çok sessiz, sakin, yumuşak, güven veriyor, tam uzun yol arabası. Malzeme kalitesi ve işçilik gayet iyi. Standart müzik sistemi BMW 3 ve Mercedes C serisi standart sistemlerinden daha iyi. Menüler arası geçişler iyi, kısaca ağırbaşlı oturaklı bir araç. Gazdan ayağını çekince doğrudan boş vites gibi devir 800 e düşüyor. Bazı arkadaşlar bunu yelken modu olarak nitelemişler. Yakıt tüketimine epey bir katkısı var. Sizlerle Sakarya İzmir arası ve daha sonra İzmir içi olmak üzere yakıt tüketimini de paylaşmak isterim. Fikir sahibi olur merak edenler. Ben de incelemeler sonucunda bu aracı almaya karar verdim. Yorumlarda bulunan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim. Tek eksiği bir önceki aracım olan BMW 116i kadar seri olmaması. Artık böyle bir talebim de yok. Herkese saygılarımı sunarım.

• 1.4 baz paketler ÖTV zammı sonrası, bayide 150binden başlıyormuş. Ama malum sitede 0 km 142 bine gördüm. Fiyatların oturması için 2017'yi beklemek gerekecek sanırım. Bu dönemde sağlıklı fiyat almak çok mümkün değil.
  • Kaporasını verdiğim ama tam imza atmadan önce gelen ötv zammı dolayısıyla avant alım işim maalesef iptal oldu. 151.5 olan fiyat bugün 165e çıkmış. Araç alanlara hayırlı olsun, benim iş bir başka bahara kaldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muharrem.05 kullanıcısına yanıt
    Selamlar Muharrem bey
    Videolarınızı da epeyce izlemişliğim hali hazır da varken size bir kaç şey sormak istedim....
    Son videolarınızdan bildiğim kadarı ile
    A4 2.0tdi Quattro
    Kullanıyorsunuz ...
    Ben de ötv zammının etkisinin tam manası ile hissedilmeidğine,yeni yılda daha da artacağını tahmin ettiğim fiyatlardan dolayı A4 design bakıyorum
    artı virtual cockpit ve navi içerikli....
    Yaklaşık olarak 200 civarına bırakıyorlar ....
    Siz sanırım design paketli ve farklı olarak navisiz ve led li bir araç kullanıyorsunuz....
    Sizce;
    **Bu araç ile bmw 3.20d kıstasında hangisi olurdu kararınız ( tabi ki bmw 3.20d daha yüksek fiyatlı)
    **İlk kez audi kullanıyor olan birisi olarak ( a3 sedan 2014 var 6 aydır ) bana sürüş kalitesi daha iyi gibi geldi bmw lere nazaran ( eski bir e90 3.20d m-sport kullanısıyım ,performans algısı konusunda değil ama )
    **Akselerasyon videolarına baktığımda 3.20d den geri kalmadığını görüyorum.Sanırım bunun multitronic den S-Tronik e geçişi ile alakası var....?
    Netice itibari ile şahsı ve samimi fikriniz ne olur ?
    A3 ü yeni 5 serisi 5.30i gelenbe kadar kullanmayı düşünüyordum.Ancak görüyorum ki bizim 530i minimum 320bin ler seviyesine gidiyor.O da beni aşar:)

• Yakıt ışığı yaktı,menzil 100 km gösteriyor gidilen mesafe 597 km

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/54988/ba572140-a0e0-4e03-a08c-02dfa1fbc3f8.JPG
    AUDI A4 B9  (ANA KONU)

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    İstanbul da mısınız?
    33km ortalama için çok düşük bir değer değil....
    Araç Quattro mu ?
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Evet, İstanbul dayım araç Quattro. Menzil 70 km,gidilen mesafe 625 km oldu.

• Üstüne 50 lt mazot aldım yani 10 lt daha vardı.

• Uzun zamandir 2.00 tdi a4 bakiyorum malum sitede edindigim bilgi 2.00 olanda ciddi deger kaybi oldugu ilanlar aynen duruyor aylardir satilmayan araba ilani var

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Aylardır konutlar da duruyor, arabalar da duruyor. Genel bir sıkışıklık var piyasada. Çok cazip olmadıkça hiç biri gitmiyor. Yeni ötv ile 2.0 araçlar yakında daha mantıklı hale gelecek. 2.eli de canlanır bence. Tek sorun MTV olacak ki o da performansı nedeniyle görmezden gelinecek.

• Kasım ayından beri Benzinli sıfır A4 alma niyetindeyim. maddi durumları ayarlayım derken ÖTV ve kur artışına yakalandık. Bugün itibariyle baz donanımlı araçları 151.500'e veriyorlar. ST bana araç satışının sıfırlandığını, hiç satış olmadığını söyledi. yılbaşına kadar da başka bir kampanya yokmuş. bir ihtimal ocakta 2016'lar için bir şeyler olabilirmiş. bekliyoruz bakalım.
  • Sıfır aldığım A3 .6 TDI Ambition aracı 13 bin km'de, üstelik muadillerine oranla çok daha uygun bir fiyata, 1 ayda satabildim. İkinci el pazarının dişlilerinden biri değilmiş A3 pek. Onu anladım: ) Adamlar jetta-passat-focus'u ilana koyar koymaz satıyor neredeyse :)

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.