Şimdi Ara

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp (214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.742
Cevap
68
Favori
380.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp

Hocam benim ilk bakımda yapılan işlemler böyleydi, dediklerinizin dışında bir şey yok yani, 2155 lira tutmuştu bakım Ağustos 2021'de, yaklaşık 4 saat sürmüştü işlemler (iş yaptık diye göstermek için şişirilen bir süre bence). Hız sabitleyici de 2 saatte takıp teslim etmişlerdi, ona da yaklaşık 3000 lira ödemişim Aralık 2020'de, ama epey bir iskonto alabilmiştim o yüzden uyguna gelmişti diğer yetkili servislere göre.

Hatırladığım kadarıyla yetkili servislerde de expertiz yapanlar oluyordu, yakınınızdaki bir Audi yetkili servisine sorabilirsiniz belki. Bir de bakımlar 15 bin km veya 1 yıl şeklinde, yani bu aracın umarım 1 yılı dolmamıştır henüz o kafama takıldı sadece.

• Selam arkadaşlar foruma ilk kez yazıyorum. 1 ay kadar önce A3 Sportback 35 TFSİ Sport paket floret gri araç aldım. Her konuda soru ve yorumlarınıza açığım. Kolay gelsin.

• breatling B kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun gule gule kullanin
  • kemastılı43 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben eylül içinde ilk bakımını 2250 tl ye bakım yaptırdım. Hız sabitleme için 4000 tl teklif verdiler, yaptırmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Therocqula

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp

Hocam benim ilk bakımda yapılan işlemler böyleydi, dediklerinizin dışında bir şey yok yani, 2155 lira tutmuştu bakım Ağustos 2021'de, yaklaşık 4 saat sürmüştü işlemler (iş yaptık diye göstermek için şişirilen bir süre bence). Hız sabitleyici de 2 saatte takıp teslim etmişlerdi, ona da yaklaşık 3000 lira ödemişim Aralık 2020'de, ama epey bir iskonto alabilmiştim o yüzden uyguna gelmişti diğer yetkili servislere göre.

Hatırladığım kadarıyla yetkili servislerde de expertiz yapanlar oluyordu, yakınınızdaki bir Audi yetkili servisine sorabilirsiniz belki. Bir de bakımlar 15 bin km veya 1 yıl şeklinde, yani bu aracın umarım 1 yılı dolmamıştır henüz o kafama takıldı sadece.

aracın trafiğe çıkışının kasım 2020 olduğu söylendi, 1 yıl geçilmişse garanti kapsamı dışında kalır demek istiyorsun galiba. Haklısın bende ilk onu sordum zaten.

birde aracın kaskosu trafik sigortası vs bunun yanında ağır bakımları hangi periyotlarda (şanzıman yağı,fren balataları diskleri varsa triger,baskı balata gibi) ve masraflar ne tutar sizlerin araçlarıın zamanları km leri gelmese de almadan araştırmışsınızdır.

hız sabitleyici de bakım yaptırıken pazarlık yapıp iskonto alınabilr diye beraber yaptırmak lazım diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Eskege

Merhaba ben eylül içinde ilk bakımını 2250 tl ye bakım yaptırdım. Hız sabitleme için 4000 tl teklif verdiler, yaptırmadım.

aralık 2020 de 3000 tl

ağustos 2021 de 4000 tl

bu doğuş araçları bomboş satması yetmiyor birde hız sabitleyiciye 4000 lira isityor

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Bizdekiler turkiye paketi matrix hocam . Dusuk sseviye matrix .
  • Bende gecen gün 35 tfsi sport aractan aldım laci sinden. Yalnız jantlar hoşuma gitmiyor. 19inç güzel rs5 jantı buldum. Lastik olarak pilot sport 4 en iyisi mi dersiniz 225 35 19 da uyan ebatlar galiba. Burda dikkat etmem gereken bir nokta varmıdır başka yoksa siparişleri vericem 😁
  • ANLT kullanıcısına yanıt
    19 boyutu rs3 icin 235 35 19 hocam.. Duzgun yol harici aninda balon yapma riskine sahip bir boyut 235 35… Turkiye yollarinda kullanmak zulum olur bence… Bari 18 jant yapsaydıniz 225 40 18 bir nebze daha fazla yanak olurdu (7.75mm daha fazla) (225 in %40 i seklinde hesabi)… bir de 35 yanak ile arac cok asiri konforsuz kalabilir… Bir de et degerlerine dikkat edin begendiginiz jantin, a3 de et43 filan cok ufak disariya atiyor kendini, hali hazirdaki et51 hafif icerde kaliyor gibi, et20 ler vs. cok disari tasabilir…

Pilot sport4 en iyisi su an piyasanin yol tutus-konfor vs. olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 4 Ekim 2021; 16:51:32 >
  • Araç sahiplerine sormak istediğim bir şey var. Araçta dirive select ayarlarından mesela effiency modunu seçtim ama aracı her stop edişimde ayar comforta dönüyor. Bu ayarı sabitlemenin bir yolu var mıdır?. tşk. şimdiden vereceğiniz cevaplar için.

Hocam bir de mmi uzerinden ayar yapmayi deneyin, orada arac kismindan erisilebiliyoe ayni menuye

Oradan da denedim ama maalesef aracı kapadığımda yine konfor moda geçiyor.

Autoda degil konforda olmasi da ilginc
    Benimde her start sonrası otomatik comfort oluyor
  • Eskege E kullanıcısına yanıt
    Sasirdim hocam, start sonrasi ayarlardan arac bolumune gelince comfort mu gosteriyor? Acaba kontrol etmek icin drive select tusuna basiyor oldugunuzda bir sonraki secenege gidiyor olmasin?
    Yok hocam, mesala dynamic seçiyorum, stop ettikten sonraki ilk startta araç comfort mod ile başlıyor(kadranda D gözüküyor)

Dün tekrar denedim. MMİ ekrandan araç ayarlarından modu seçince aracı kapatsanız dahi seçtiğiniz modda devam edebiliyorsunuz. Ama bununda bir süresi var sanırım çünkü sabah kalktığımda yine konfor moda geçmişti ve ekranda D1 simgesi gözüküyordu. Drive select tuşundan mod seçimi yapıldığında araç her kapandığında konfor moda dönüyor. Ayrıca yaklaşık 2 aydır kullandığım aracımın tecrübelerine dayanarak effidence modda araç her ayağınızı gazdan çekince E2 E3 E4 de gitseniz dahi hemen araç E moda dönerek aracı boşa alıp aracı bırakıyor yelken moda geçiyor. Ben bunun yakıt tüketimine oldukça katkısı olduğunu düşünüyorum. çünkü diğer modlarda bu olsada çok nadir oluyor ve bir şekilde aracın süzülmesini engelliyor. Şehir içinde bence araç kesinlikle effidence modunda kullanılmalı diye düşünüyorum. Tabi ki amaç ekonomiyse.

Aracın eleştireceğim bir özelliği sport mod. Önce ki aracım C180 amg olan aracımda sport + diye bir mod vardı aracın karakteri değişiyordu resmen. Ama audide bunu hissedemedim. Ama Audi kesinlikle çok daha konforlu bir araç. Daha çok şey var ama çok uzamasın. Herkese iyi bir gün diliyorum.

• Merhaba, aracın garanti uzatmasını iptal edersek iade edilecek ücret ödediğimiz mi olur yoksa güncel fiyatı mı alırız?
  • gunaydinfn kullanıcısına yanıt
    Odediginiz fiyat uzerinden kalan sureyi gecen sureye gore hesaplayip, kagit vs. masraflarinj dusup veriyorlar… Atiyorum ilk alirken 4500₺ odediyseniz ve hala hic garanti uzatmasi baslamadiysa 4300-4200₺ civari geri oderler, atiyorum 1 yil garanti uzatmasi kaldiysa 2000₺ civari oderler
  • gunaydinfn kullanıcısına yanıt

Aracı satacağınız İçin mi bunu yapacaksınız ?

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.